Filmi- ja meediablogi

25 AASTAT EESTIKEELSET FILMIKOOLI!

25.09.2017 11:28:45

Eestikeelne filmikool saab tänavu septembris 25 aastaseks. Sel erilisel puhul avaneb esmakordselt võimalus näha iga kuu kõikide BFMi filmikursuste koolitöid ning kohtuda ka autoritega.

Esimene, Arvo Iho juhendatud filmikursus alustas õpinguid septembris 1992. Sünnipäevasarja avaüritusel saab näha just selle ajaloolise kursuse koolitöid. Linastame Marko Raadi, Rainer Sarneti ja Jaak Kilmi jt filmivalikut, lisaks on võimalik vestelda esimese lennu vilistlaste ja eestikeelse filmikooli asutaja Arvo Ihoga.

Kolmapäeval, 27. septembril kell 18:00

Supernova kinos

Sissepääs tasuta!

PÖFF Shortsi Arvamustikas: “The Circle”

Filmi- ja meediablogi

Valisin arvustuseks endale kõige suuremat mõju avaldanud lühifilmi autorilt Rûken Tekeş nimega Ring (Türgi, 2016). Lugu on jutustatud üsna minimalistlike vahenditega, mõjusaimad on kaadrid looduse ja inimese vahekorrast, kus suurte mägede ja lõputute kõrbestunud põldude keskel mõjub inimene ülipisikese täpina.

PÖFF Shortsi Arvamustikas: “A State of Emergency”

Filmi- ja meediablogi

Tarek Roehlinger on noor lootustandev saksa filmi režissöör. Hamburgi Meediakooli lõpetanuna on “Eriolukord” tema teine lühifilm. Hoolikalt valitud väike filmitiim on suurepäraselt hakkama saanud teosega, mis hiljem meenutades jätab mulje nagu oleks täispikka mängufilmi vaadanud.

PÖFF Shortsi Arvamustikas: “Technical Break”

Filmi- ja meediablogi

Ukraina filmikunst pole just mind siiani köitnud ega eriliselt silmagi paistnud. Ent riik, mille on osaliselt okupeerinud Suur Punane Vend, suudab siiski loominguliselt mingit standardit hoida. Kinolinale jõudis šokk, vaatajal on šokk – paneb pead hoidma pööritusest.