Filmi- ja meediablogi

25 AASTAT EESTIKEELSET FILMIKOOLI!

25.09.2017 11:28:45

Eestikeelne filmikool saab tänavu septembris 25 aastaseks. Sel erilisel puhul avaneb esmakordselt võimalus näha iga kuu kõikide BFMi filmikursuste koolitöid ning kohtuda ka autoritega.

Esimene, Arvo Iho juhendatud filmikursus alustas õpinguid septembris 1992. Sünnipäevasarja avaüritusel saab näha just selle ajaloolise kursuse koolitöid. Linastame Marko Raadi, Rainer Sarneti ja Jaak Kilmi jt filmivalikut, lisaks on võimalik vestelda esimese lennu vilistlaste ja eestikeelse filmikooli asutaja Arvo Ihoga.

Kolmapäeval, 27. septembril kell 18:00

Supernova kinos

Sissepääs tasuta!

Arvamustikas: “Tom of Finland” – üks värskendav ja vabastav vaatamine

Filmi- ja meediablogi

Dome Karukoski värskeim film ühest (gei)maailma värvikamast kunstnikust, Tom of Finland, on südamlik ja tunneterohke, tutvustades inimest nende maailmaraputavate ning vürtsikate pliiatsijoonistuste taga. Karukoskil on õnnestunud veidi alla kahe tunni kestva linastuse jooksul anda edasi ühe looja elu ning olu, haarates vaataja tähelepanu ning juhtides pilgu ka universaalsemale ning tänini päevakorralisele probleemile – vabadus olla ja armastada tagakiusamiseta.

Arvamustikas: „Blade Runner: Black Out 2022“

Filmi- ja meediablogi

Shinichirô Watanabe on Jaapani anima üks armastatumaid ja ka Läänele tuntumaid režissööre, kes on loonud nii animasarju kui lühianimatsioone. Tema loodud on näiteks sarjad „Cowboy Bebop“ ja „Samurai Champloo“. Watanabe osales ka „Animatrixi“ tegemisel (2 lühifilmi), mis tehti „Matrixi“ esimese ja teise filmi vahele, et süvendada Matrixi-maailma ja anda sellele lisakonteksti. Seega on tegemist kogenud, väljakujunenud käekirjaga režissööriga.

Arvamustikas: “Blade Runner 2049”

Filmi- ja meediablogi

“Blade Runner 2049” on väga truu originaalsele Blade Runnerile, millest mina isiklikult kunagi nii vaimustuses polnud, nagu sellele mitmed pühendunud austajad. Minu jaoks on neil mõlemal sama peamine probleem: lugu teenib tegijate poolt loodud maailma, mitte vastupidi.