Filmi- ja meediablogi

TOP 5 FILMI FILMITEGEMISEST

07.09.2017 12:14:08

Filmiajaloo jooksul on tehtud tuhandeid filme loendamatutel eri teemadel. Mõnikord on filme tehtud kogunisti filmitegemisest endastki. On raske otsustada, milline film filmikunstist portreerib filmitegemist just kõige paremini. Võiks isegi öelda, et see on võimatu, sest nagu ühte ja samasse jõkke ei saa kaks korda astuda, nii ei ole ka ühe filmi valmimise protsess teisega võrdväärne. Siiski peaks vähemalt mingisugusegi ülevaate andma järgmised viis teost, millega iga filmihuviline võiks kursis olla. Toodud kronoloogilises järjekorras, mõne tutvustava lausega.

1. Man with a Movie Camera (Человек с Киноаппаратом) (1929) Dziga Vertov.

Selles üheks kõigi aegade parimaks dokumentaalfilmiks peetavas teoses järgneb vaataja kaameraga mehele, kes ühe päeva jooksul, mööda linna ringi uidates, selle elu kaameralindile jäädvustab.

2. Day for Night (La nuit américaine ) (1973) François Truffaut.

Film keskendub kaosele mida üks võtteperiood endaga võib kaasa tuua, tehnilistest viperustest näitlejate armuprobleemideni.

3. Hearts of Darkness: A Filmmaker’s Apocalypse (1991) Fax Bahr, George Hickenlooper, Eleanor Coppola.

Dokkfilm Francis Ford Coppola Apocalypse Now (1979) valmimisest uurib, kuidas kaootilisest, et mitte öelda hullumeelsest keskonnast hoolimata, saadi hakkama meistriteosega.

4. Ed Wood (1994) Tim Burton.

Lugu eksentrilisest filmilavastajast Edward D. Wood juuniorist, keda peetakse üheks halvimaiks režissööriks läbi aegade, ja tema kummalistest filmiprojektidest.

5. Tropic Thunder (2008) Ben Stiller.

Staarnäitlejate egode kokkupõrked ähvardavad filmivõtted pooleli jätta, et nendega hakkama saada, saadab algaja režissöör näitlejad sügavale džunglisse, kus nad peavad hakkama saama nii üksteise, kui ellujäämisega.

BFM blogi
2017

 •  

  Lühifilmi soovitus: “Best Man”

  Filmi- ja meediablogi

  Lugu räägib äsja kihlunud Donaldist, kes tahab, et tema hea sõber Patrick tuleks talle isameheks, aga et ennast sellise vastutuse väärilisena tõestada, peab Patrick Donaldi kihlatu tapma. Ülesande vastuolulisus sunnib Patricku tegema järelduse, et Donaldil pole mõistusega kõik korras. Kui ilmub pruut, peab Patrick käituma nii, kuidas õigeks peab.

   

   

  Best Man from Freddie Hall on Vimeo.

   

  BFM Blogi

  Loe edasi
 •  

  Aasta vilistlane 2017 – Triin Ruumet

  Filmi- ja meediablogi

  Triin Ruumeti esimene täispikk mängufilm „Päevad, mis ajasid segadusse“ valmis 2016. aastal ning on tagasivaade 1990ndate jõmmikultuuri. Film osutus edukaks, kogudes kinodes 62 262 vaatajat ja pälvis ka kriitikute tunnustuse Neitsi Maali auhinna näol, millega Eesti Filmiajakirjanike Ühing tunnistas selle 2016. aasta parimaks Eesti filmiks. Samuti võitis „Päevad, mis ajasid segadusse“ Eesti Kultuurkapitali aastapreemia audiovisuaalse kunsti valdkonnas ja pälvis võidu kuues kategoorias Eest Filmi- ja Teleauhindade (EFTAde) jagamisel.

  Loe edasi
 •  

  Silmapaistev vilistlane 2017 – Jaanika Peerna

  Filmi- ja meediablogi

  Jaanika Peerna on kunstnik, kes elab ja töötab alates 1998 aastast New Yorgis, aga ka Tallinnas ning Berliinis. Peerna tööd varieeruvad joonistustest video ja installatsioonideni, performance’ini puudutades valguse, õhu, vee ja muude looduslike nähtuste muutumisi. Ta teeb tihti koostööprojekte leides ühise keele ka tantsijate ja muusikutega. Peerna töid on eksponeeritud New Yorgile lisaks veel Berliinis, Pariisis, Tallinnas, Helsingis, Veneetsias, Moskvas, Dubais, Sydneys ja Kölnis.

  Loe edasi