Alushariduse õppejõud ja tudengid tutvusid Stockholmi Eesti lasteaiaga

25.11.2016 15:52:28

Alushariduse õppekava üliõpilastel oli sel semestril esimest korda võimalik sooritada pedagoogilist praktikat Stockholmi Eesti lasteaias. Selleks, et arendada rahvusvahelist praktikalasteaedade võrgustikku, arutada välispraktika korraldust ja reflekteerida üliõpilaste kogemust, käisid alushariduse õppejõud Aino Ugaste, Silvi Suur, Kerstin Kööp ja Tiia Õun 10.-12. novembril külas Stockholmi Eesti lasteaial.

Lasteaias toimunud seminaril osalesid nii lasteaia pedagoogid kui ka praktikal viibinud üliõpilased. Arutelude tulemusena selgus, et kõik osapooled peavad praktikalasteaedade võrgustiku loomist vajalikuks ning praktikantide osalemist oluliseks toeks eesti keele ja kultuuri hoidmisel teistes riikides. Rahvusvahelise praktika kogemus aitab praktikantidel mõista paremini ka mitmekultuurilise hariduse konteksti ning rakendada vastavat kogemust ka Eestis. Oluline on seda kogemust ka teiste üliõpilastega jagada. Järgmiste sammudena võetakse ette praktikamaterjalide täiendamine ning võrgustiku arendamine koostöös Helsingi Anni lasteaiaga, kus toimub samuti eestikeelene õpe.

Välispraktika korraldamist toetab Rahvuskaaslaste programm ja praktika võimalus on loodud Eesti Instituudi, haridus- ja teadusministeeriumi ning TLÜ haridusteaduste instituudi koostöös.

Tegevust toetati Projekti “TLÜ TEE ehk Tallinna Ülikool kui targa eluviisi eestvedaja”  (nr 2014-2020.4.01.16-0033) tegevus A13 raames.

Autor: Tiia Õun, HARI eelkoolipedagoogika dotsent

Stockholmi lasteaedStockholmi Eesti lasteaed

Õppimise hämaraladel

Haridusblogi

Psühholoogi, Tallinna Ülikooli haridusinnovatsiooni keskuse teaduri Grete Arroga rääkis kurvameelsetest noortest, õppimise ja õpetamise olemusest ning inimese suhestumisest linnakeskkonnaga Ulvar Käärt (ajakiri “Horisont”).

Ütle mulle midagi head!

Haridusblogi

“Ütle mulle midagi head!“
    „Midagi head, miks?“
    „No ütle niisama, et ma ennast paremini tunneksin.“
    „Niisama ei öelda …“

Eespool kirjutatud mõttekäik on meile kõigile üpris tuttav. Miks mitte püüda igat päeva alustada sellega, et ütlemegi midagi head, lihtsalt selleks, et algab uus ja hea päev. Kui me harjutame ja õpetame lapsi endale ja kaaslastele head ütlema, muutuvad meie kõigi päevad päikeselisemaks.

Mina, ja õpetaja?!

Haridusblogi

Eesti õpetaja keskmine vanus on 48 aastat. Eesti õpetajatest on alla 30-aastaseid vaid 7%. Paneme kaks ja kaks kokku – ja me kujutame hästi ette, mis kümmekonna aasta pärast saama hakka. Juba kuulemegi, kuidas kaugelt kostab häirekella kuma. See läheneb, läheneb. Nüüd kõmiseb juba päris kõvasti. Aga see pole lihtlabane paanika, mis meid haarab. See on mure eesti õpetajate demograafilise kriisi pärast.