Alushariduse õppejõud ja tudengid tutvusid Stockholmi Eesti lasteaiaga

25.11.2016 15:52:28

Alushariduse õppekava üliõpilastel oli sel semestril esimest korda võimalik sooritada pedagoogilist praktikat Stockholmi Eesti lasteaias. Selleks, et arendada rahvusvahelist praktikalasteaedade võrgustikku, arutada välispraktika korraldust ja reflekteerida üliõpilaste kogemust, käisid alushariduse õppejõud Aino Ugaste, Silvi Suur, Kerstin Kööp ja Tiia Õun 10.-12. novembril külas Stockholmi Eesti lasteaial.

Lasteaias toimunud seminaril osalesid nii lasteaia pedagoogid kui ka praktikal viibinud üliõpilased. Arutelude tulemusena selgus, et kõik osapooled peavad praktikalasteaedade võrgustiku loomist vajalikuks ning praktikantide osalemist oluliseks toeks eesti keele ja kultuuri hoidmisel teistes riikides. Rahvusvahelise praktika kogemus aitab praktikantidel mõista paremini ka mitmekultuurilise hariduse konteksti ning rakendada vastavat kogemust ka Eestis. Oluline on seda kogemust ka teiste üliõpilastega jagada. Järgmiste sammudena võetakse ette praktikamaterjalide täiendamine ning võrgustiku arendamine koostöös Helsingi Anni lasteaiaga, kus toimub samuti eestikeelene õpe.

Välispraktika korraldamist toetab Rahvuskaaslaste programm ja praktika võimalus on loodud Eesti Instituudi, haridus- ja teadusministeeriumi ning TLÜ haridusteaduste instituudi koostöös.

Tegevust toetati Projekti “TLÜ TEE ehk Tallinna Ülikool kui targa eluviisi eestvedaja”  (nr 2014-2020.4.01.16-0033) tegevus A13 raames.

Autor: Tiia Õun, HARI eelkoolipedagoogika dotsent

Stockholmi lasteaedStockholmi Eesti lasteaed

Praktikakogemused Itaaliast

Haridusblogi

2017. aasta septembri algusest novembri lõpuni sooritasin Erasmus+ välispraktika Itaalias. Olin praktikant Milanos asuvas lasteaias, kus oli kaks rühma: sõimerühm ehk nursery 1-3-aastastele lastele ning eelkool ehk preschool, kus käisid 3-5-aastased lapsed. Tutvusin ka sõimerühma tegemistega, ent igapäevaselt tegutsesin eelkoolis.

Praktika Stockholmi Eesti lasteaias

Haridusblogi

Novembrikuus käisid Stockholmis praktikal kaks alushariduse pedagoogi eriala tudengit – magistriõppe üliõpilane Kertu Mellikov ja bakalaureuseõppe üliõpilane Elo Alasi – kes oma mõtted praktikast ka Haridusblogisse kirja panna otsustasid.

Kümme küsimust külalisteadlasele

Haridusblogi

Käesoleva aasta märtsist kuni maini külastas Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituuti Denis Francesconi, kes oli lahkelt nõus jagama oma muljeid ülikoolist, Eestist ja enda tegemistest.