Tudengiblogi

Argumendid ülikooli kasuks

30.11.2017 12:10:03

Inimene õpib terve elu, teeb valikuid ja seab eesmärke, areneb ja kasvab erinevates valdkondades. Tallinna Ülikooli karjäärinõustaja Liina Vallimäe toob siinkohal välja kolm argumenti ülikoolihariduse kasuks.

Tagatud kvaliteet

Ülikool tagab õpetatavate erialade kvaliteedi, seda nii akrediteeritud õppekavade kui ka tasemel õppejõudude kaudu.

Õppekavad on piisavalt mahukad, et saada põhjalik ülevaade erialast, leida endale enam huvi pakkuv suund ning omandada süvendatud teadmised ja oskused.

Õppejõud on oma ala asjatundjad ning tipptegijad, kes omavad nii ajakohaseid teoreetilisi teadmisi kui ka põhjalikke praktilisi kogemusi õpetatavas valdkonnas.

Terviklik lähenemine

Muidugi saab oma teadmisi täiendada ka üksikute koolituste ja iseseisva õppimisega, kuid see nõuab juba teatud asjatundlikkust pakutavate võimaluste hindamisel, aga ka püsivust ning motivatsiooni end valitud rajal hoidmisel.

Ülikool seevastu tagab tervikliku lahenduse. Olulised ained on õppekavas juba olemas, jaotatud nendeks, mis on kohustuslikud ja nendeks, mille seast saab oma huvist lähtuvalt valiku teha. Lisaks on õppekavadel nominaaljaotused, et õpe oleks mugav, sujuv ja loogiliselt ülesehitatud.

Teadmiste lõputus

Ülikoolis õppimine arendab sõltumata erialast analüüsioskust ja kriitilist mõtlemist, avardab silmaringi. Seda võimendavad iseseisev töö õppematerjalide läbitöötamisel ja uurimisel, arutelud teiste õppijate ja õppejõududega, erinevate lähenemiste analüüs, enda seisukohtade sõnastamine ja esitlemine.

Ülikool annab aga kindlasti ka tõdemuse, et konkurentsis püsimiseks ja mõtte värskena hoidmiseks on kasulik end pidevalt täiendada, olla kursis uute teadmiste, lähenemiste ja avastustega.

Autor: Liina Vallimäe, Tallinna Ülikooli karjäärinõustaja

 •  

  Mari Vaiksaar: mõtle enda tuleviku jaoks välja plaan A

  Tudengiblogi

  6. veebruaril kell 13.00 toimub Tallinna Ülikoolis  ELU projekti raames haridusteemaline konverents “Kool läbi, mis nüüd?/ School’s out, now what?”. Eesmärk on üheskoos mõtiskleda, mida tähendab enda arendamine kogu elu vältel. Kaasa löövad ja kogemusi jagavad tegijad teadusest, haridusest, ettevõtlusest, IT-st ja meelelahutusest. Ajasime ühe esinejaga enne konverentsi põgusalt haridusteemadel juttu.

  Loe edasi
 •  

  Jorma Laiapea: ole valmis mitu korda ümber õppima

  Tudengiblogi

  6. veebruaril toimub Tallinna Ülikoolis ELU projekti raames haridusteemaline konverents “Kool läbi, mis nüüd?/ School’s out, now what?”. Eesmärk on üheskoos mõtiskleda, mida tähendab enda arendamine kogu elu vältel. Kaasa löövad ja kogemusi jagavad tegijad teadusest, haridusest, ettevõtlusest, IT-st ja meelelahutusest. Ajasime ühe esinejaga juba enne konverentsi haridusteemadel põgusalt juttu.

  Loe edasi
 •  

  Ühikaelu ehk kuidas ma Tallinnasse sattusin

  Tudengiblogi

  Hei! Olen Kristel ning õpin Tallinna Ülikoolis teist aastat kultuuriteaduse erialal. Kirjutan teile, et natuke tutvustada oma elu ühikas. Olen kuulnud igasuguseid jutte, nii õõvastavaid kui ka ka humoorikaid, kuid ütlen teile üht – ühikaelu on kirev ja lahe!

  Loe edasi