Tudengiblogi

Deivis Sepp: üks elu, üks pidu!

17.05.2017 16:01:18

Hei, mina siin! Nimi Deivis ja teine nimi Sepp. Õpin Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledžis liiklusohutuse erialal ning rohkem rahul ei saagi olla, aga alustan täitsa otsast.

deivissepp1Asusin õppima 2016. aasta sügisest ning valisin Tallinna Ülikooli just tema loomingulise lähenemise tõttu. Kindlasti oleks võinud vaadata ka reaalainete ning numbrite peale, kuid mulle on eluaeg meeldinud läheneda ka numbritele loominguliselt, seega paremat valikut, kui uutmoodi akadeemilist, mis õhkab tegutsemisvabadusest ning võimalusest kirjutada ise neid numbreid koos reeglitega, keegi teine lihtsalt ei pakkunud. Veel paremat ning individuaalsemat võimalust pakub Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledž, mis on suurlinnast eemal ja keskendunud väga tähtsate ning eluliselt vajalike ametioskuste õpetamisele, lähenedes individuaalselt igale tudengile, millele lisandub looduskaunis Haapsalu suure boonusena.

Kui rääkida musta valgeks ehk tulles tagasi numbrite juurde, siis minu enda elu on kui tsükliõppes tudengil pigem ülesannete rada, mida saab ohjes hoida ainult exceli tabeli abil. Peale selle, et olen tudeng, olen ma ka eraettevõtte omanik, mis tegeleb meditsiinivaldkonnas teraapiateenuse osutamisega, üliõpilassaadik, kes võtab osa ning aitab korraldada kõiki suurüritusi, mis seotud kodu-ülikooli tegemiste ja ettevõtmistega, ning täiskohaga väga vastutusrikkal ametikohal, mille tööpostkast nõuab vastamist vahest ka 00:00 öösiti. Ahjaa, nendele lisanduvad veel ülikooli kodutööd, kus eriliselt sooviksin ära mainida ELU õppeainet, regulaarset treeningut ning mitmete erinevate hobidega tegelemist, mis omakorda tähendab seda, et kui kõiki neid soove ka täisväärtuslikult täita, tulebki kasutada exceli tabelit, sest inimvõimetel on kahjuks veel tänapäeva mõistes piirid.

Miks toonitasin ELU?

ELU on Tallinna Ülikooli värske eriala – Erialasid Lõimiv Uuendus, mis julgen väita, saab olema Tallinna Ülikooli suur eelis teiste ülikoolide ees. ELU aine raames õnnestus isiklikult koostööd teha mitme teise eriala esindajaga ning projekt lõppes terviserakenduse välja töötamisega, millega soovime lähitulevikus anda võimaluse läbi e-kooli süsteemi just põhikooli lastele astuda välja klassikalisest kehalise kasvatuse õppekavast ning nautida spordialasid, mis just neile meeltmööda oleksid. Sealjuures on neil võimalik saada selle-eest ka hinne tunnistusele.

Kokkuvõtteid mulle isiklikult kirjutada ei meeldi, seega ei tee seda ka siin. Pigem kui Sina, kes seda loed, mõtled, mida oma eluga edasi teha, siis hakka parem kohe tegutsema. On ütlus: “üks elu, üks pidu” – võta sellest kõike, aga võta Tallinna Ülikooli teadmised endaga peole kaasa.

Autor: Deivis Sepp (Tallinna Ülikooli üliõpilassaadik ja Haapsalu Kolledži liiklusohutuse eriala tudeng)

Elu ja tudengielu ühildamisest post-nooruseas.

Tere!

Minu nimi on Marko Ritso. Olen Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži tudeng. Ma olen ka Tallinna Ülikooli üliõpilassaadik. See tähendab, et olen eriti avatud ja lahke ning kaldun asju ilusamaks rääkima. Seekord asi ongi nii ja ilma ilustamata.

Kuidas ühendada edukalt õpingud ja töö?

Tudengiblogi

Õpingute kõrvalt töötamine nõuab oma aja ja võib tekitada lisapingeid, seega on oluline hoolikalt läbi mõelda oma eesmärgid, võimalused ja kohustused.

Edukaks õpingute ja töö ühitamiseks on vaja esiteks soovi ja eesmärke neid mõlemat teha, teiseks head ajaplaneerimist ja kolmandaks järjekindlust.

Britt Järvet: miks Tallinna Ülikool?

Tudengiblogi

Pärast keskkooli lõpetamist ja üht koolivaba aastat leidsin end selleltsamalt valikute ristteelt, kus igal aastal seisavad tuhanded noored. Otsustasin kandideerida kolme ülikooli. Tartu Ülikoolis valisin meelepäraseks juura, TTÜ-s ärinduse ja Tallinna Ülikoolis riigiteadused.