Digiblogi

Digitaalne õpianalüütika hariduses ja ettevõtluses

08.09.2017 17:53:36

12.-15. septembril korraldavad Digitehnoloogiate instituut ja Haridusteaduste instituut Tallinna Ülikoolis kaheteistkümnenda Euroopa haridustehnoloogia konverentsi “European Conference on Technology-Enchanced Learning”, mille keskseks teemaks sel aastal on digitaalne õpianalüütika. Konverents toob kokku teadlased, praktikud, ettevõtjad ning seadusloome esindajad kaardistamaks digitaalse õpianalüütika hetkeseisu ning arutamaks väljakutseid andmete kasutamisvõimalustest haridustehnoloogias. Külalisi on konverentsile oodata ligi 200.

Üha suurenev andmete hulk, mida õpikeskkondadest, nutiseadmetest ning aktiivsusmonitoridest koguda saab, pakub mitmeid uusi võimalusi õppimise ja õpetamise käsitlemiseks. Need andmed pakuvad uut teavet õppimise kohta laiemalt ja individuaalsete ning grupipõhiste õppimisprotsesside kohta. Digitaalne õpianalüütika võimaldab pakkuda 21. sajandile kohast, andmetel põhinevat haridust.

Konverentsi peaesinejad on sel aastal prof Stephanie Teasley (Ettekanne: “Creating the Institutional Capacity to Leverage Learning Analytics in Higher Education”), prof Gerhard Fischer (Ettekanne: Envisioning and Grounding New Educational Designs in Data Driven Approaches) ja Marco Marsela Euroopa Komisjonist (Ettekanne: Digital Learning: Results of EU Actions, Challenges and Future Outlook). Konverentsi sessioonide teemad katavad ära õpianalüütika, MOOCid, mängustatud õppimise. Konverentsil uuritakse millistel viisidel saab kasutada andmeid erinevate õppimisviiside muutmiseks ja tõhustamiseks. Samuti uuritakse konverentsil, milliseid andmete kogumise meetodeid tulevikus tehnoloogiapõhisel õpetamisel kasutada.

Konverentsiga koos toimub ka tööstusele suunatud sessioon, mille raames kohtuvad tööstus- ja teadusmaailma esindajad, et vahetada mõtteid Tööstus 4.0 sotsiaalsetest aspektidest, sh tuleviku töökohast, töötajate motiveerimisest, töökohal õppest, teadmuse jagamisest ja vastavatest rakendustest ning pädevuste mõjust innovatsioonile. Esinejaid on oodata ettevõtetest nii Eestist kui UKst.

Täpsem info konverentsi kodulehel.

Kairit Tammets, Tobias Ley

Disainmõtlemisest kõrghariduses – DesignIT

Digiblogi

Algas Erasmus + projekt “Disainimõtlemine kõrghariduses, et edendada inimesekeskset innovatsiooni äris ja ühiskonnas – DesignIT”

TLÜ teadlaste neurokoreograafia eksperiment õnnestus

Digiblogi

14. septembril toimus Brüsselis Eesti esimese Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva üritustega seoses lavastuse „Demultiplexia“ esietendus, milles kohtusid tehnoloogia, neuroteadus ja kunstid.

LabHack #2 – mobiilirakenduste disainimine

Digiblogi

LabHack on tasuta töötubade sari, kus tarkvaraarenduse-, interaktsioonidisaini-, mängustamise- ja robootikaeksperdid tutvustavad enda igapäevaseid töid ja projekte ning kus läbi praktiliste tegevuste saab omandada teadmisi ja oskuseid, mida need eksperdid oma igapäevatöös kasutavad.