Digiblogi

Digitaalne õpianalüütika hariduses ja ettevõtluses

08.09.2017 17:53:36

12.-15. septembril korraldavad Digitehnoloogiate instituut ja Haridusteaduste instituut Tallinna Ülikoolis kaheteistkümnenda Euroopa haridustehnoloogia konverentsi “European Conference on Technology-Enchanced Learning”, mille keskseks teemaks sel aastal on digitaalne õpianalüütika. Konverents toob kokku teadlased, praktikud, ettevõtjad ning seadusloome esindajad kaardistamaks digitaalse õpianalüütika hetkeseisu ning arutamaks väljakutseid andmete kasutamisvõimalustest haridustehnoloogias. Külalisi on konverentsile oodata ligi 200.

Üha suurenev andmete hulk, mida õpikeskkondadest, nutiseadmetest ning aktiivsusmonitoridest koguda saab, pakub mitmeid uusi võimalusi õppimise ja õpetamise käsitlemiseks. Need andmed pakuvad uut teavet õppimise kohta laiemalt ja individuaalsete ning grupipõhiste õppimisprotsesside kohta. Digitaalne õpianalüütika võimaldab pakkuda 21. sajandile kohast, andmetel põhinevat haridust.

Konverentsi peaesinejad on sel aastal prof Stephanie Teasley (Ettekanne: “Creating the Institutional Capacity to Leverage Learning Analytics in Higher Education”), prof Gerhard Fischer (Ettekanne: Envisioning and Grounding New Educational Designs in Data Driven Approaches) ja Marco Marsela Euroopa Komisjonist (Ettekanne: Digital Learning: Results of EU Actions, Challenges and Future Outlook). Konverentsi sessioonide teemad katavad ära õpianalüütika, MOOCid, mängustatud õppimise. Konverentsil uuritakse millistel viisidel saab kasutada andmeid erinevate õppimisviiside muutmiseks ja tõhustamiseks. Samuti uuritakse konverentsil, milliseid andmete kogumise meetodeid tulevikus tehnoloogiapõhisel õpetamisel kasutada.

Konverentsiga koos toimub ka tööstusele suunatud sessioon, mille raames kohtuvad tööstus- ja teadusmaailma esindajad, et vahetada mõtteid Tööstus 4.0 sotsiaalsetest aspektidest, sh tuleviku töökohast, töötajate motiveerimisest, töökohal õppest, teadmuse jagamisest ja vastavatest rakendustest ning pädevuste mõjust innovatsioonile. Esinejaid on oodata ettevõtetest nii Eestist kui UKst.

Täpsem info konverentsi kodulehel.

Kairit Tammets, Tobias Ley

 •  

  TLÜ vilistlane Kalev Pihl

  Digiblogi

  Mida Sa ülikoolis õppisid ja millal lõpetasid?

  Õppisin matemaatika/informaatika õpetajaks ja lõpetasin 1999. aastal. Magistrikraadi sain matemaatikas 2002. aastal.

  Loe edasi
 •  

  Tallinnas doktoriks saanud afgaanid lähevad looma Lähis-Ida e-imet

  Digiblogi

  Tänu Eestist saadud teadmistele loodi Kabulis IT magistriprogramm. Afgaanid loodavad Eesti eeskujul tuua räsitud riiki modernseid e-valitsemise lahendusi.

  Loe edasi
 •  

  IT lahenduse väljatöötamine ei pea olema jalgratta leiutamine

  Digiblogi

  Äsja Tallinna Ülikoolis doktoritöö kaitsnud digitehnoloogiate instituudi värske doktor Ilja Šmorgun töötas uurimistöö käigus välja disainimustrite kogumi, mis dokumenteerib rakenduste disainimise valdkonnas esinenud oskusteabe.

  Loe edasi