Digiblogi

EC-TEL 2017 tööstus-sessioon toob kokku tööstus- ja haridussektori

28.08.2017 11:39:10

14.-15. septembril kohtuvad tööstus- ja teadusmaailma esindajad EC-TEL konverentsi tööstus-sessioonil, et vahetada mõtteid Tööstus 4.0 sotsiaalsetest aspektidest, sh tuleviku töökohast, töötajate motiveerimisest, töökohal õppest, teadmuse jagamisest ja vastavatest rakendustest ning pädevuste mõjust innovatsioonile.

Tegemist on EC-TEL konverentsiga (European Conference on Technology Enhanced Learning). Sessiooni eesmärk on kokku tuua tööstuse, haridusasutuste ja koolitusfirmade esindajad, et üheskoos kaardistada tulevikutegevused ja koostöö kohad maandamaks uue tööstusajastu ohtusid.

Erinevate allikate andmetel on aastaks 2020 ainuüksi IKT-töötajatest puudu 825,000-1,5mln inimest, kuid samal ajal ohustab automatiseerimine teiste töökohtade püsimajäämist. Et vältida tööjõukriisi, peavad osapooled juba praegu panema pead kokku ja mõtlema läbi töötajate ümber- ja edasiõppe korralduse.

Tööstus-sessioonil esinevad tipp-tegijad nimekatest ettevõtetest nii Eestist kui mujalt maailmast, sh Heiti Mering (Tieto), Olari Koppel (Raintree Eesti) ja Mait Müntel (Lingvist). Dr. Viktoria Pammer-Schindler (Know-Center) annab ülevaate töökohapõhise õppe probleemidest ja võimalikest lahendustest ning Dr. Fridolin Wild (WEKIT) tutvustab intelligentseid koolitus- ja juhendamisvahendeid. Triin Ploompuu Eesti Masinatööstuse Liidust arutleb, mis juhtub inimestega Tööstus 4.0 lävel. Stenver Jerkku eAgronomist annab omast kogemusest ülevaate, mis juhtub, kui ettevõte läheb üle 5-tunnisele tööpäevale, ning Magnus Meldre (BlueMonday/Proekspert) tutvustab tänapäevast tööjõujuhtimist (HR 4.0).

Täpsemat infot leiab sessiooni kodulehelt:
http://industry-track.eu/

Konverents toimub 12.-15. septembril, millest 14.-15. toimub tööstus-sessioon. Täpsemat infot konverentsi kohta leiab kodulehelt: http://www.ec-tel.eu/

 •  

  Madis Lepik: peagi otsime õpetajaid tikutulega!

  Digiblogi

  Eesti koolimatemaatika hea tase võib õige pea langema hakata, sest matemaatikaõpetajateks õpib meie ülikoolides umbes neli korda vähem inimesi kui vaja oleks.

  Loe edasi
 •  

  LEAP paneb tudengite jala ettevõtluse ukse vahele

  Digiblogi

  Tallinna Ülikooli külastas Erasmus+ (2016-1-EL01-KA203-023624) LEAP projekti konsortsium.  LEAP (lean and agile practices linking engineering higher education to industry) projekti eesmärgiks on tõsta kõrghariduse kvaliteeti ühendades need ettevõtluspraktikatega.

  Loe edasi
 •  

  Disainmõtlemisest kõrghariduses – DesignIT

  Digiblogi

  Algas Erasmus + projekt “Disainimõtlemine kõrghariduses, et edendada inimesekeskset innovatsiooni äris ja ühiskonnas – DesignIT”

  Loe edasi