EC-TEL 2017 tööstus-sessioon toob kokku tööstus- ja haridussektori

28.08.2017 11:39:10

14.-15. septembril kohtuvad tööstus- ja teadusmaailma esindajad EC-TEL konverentsi tööstus-sessioonil, et vahetada mõtteid Tööstus 4.0 sotsiaalsetest aspektidest, sh tuleviku töökohast, töötajate motiveerimisest, töökohal õppest, teadmuse jagamisest ja vastavatest rakendustest ning pädevuste mõjust innovatsioonile.

Tegemist on EC-TEL konverentsiga (European Conference on Technology Enhanced Learning). Sessiooni eesmärk on kokku tuua tööstuse, haridusasutuste ja koolitusfirmade esindajad, et üheskoos kaardistada tulevikutegevused ja koostöö kohad maandamaks uue tööstusajastu ohtusid.

Erinevate allikate andmetel on aastaks 2020 ainuüksi IKT-töötajatest puudu 825,000-1,5mln inimest, kuid samal ajal ohustab automatiseerimine teiste töökohtade püsimajäämist. Et vältida tööjõukriisi, peavad osapooled juba praegu panema pead kokku ja mõtlema läbi töötajate ümber- ja edasiõppe korralduse.

Tööstus-sessioonil esinevad tipp-tegijad nimekatest ettevõtetest nii Eestist kui mujalt maailmast, sh Heiti Mering (Tieto), Olari Koppel (Raintree Eesti) ja Mait Müntel (Lingvist). Dr. Viktoria Pammer-Schindler (Know-Center) annab ülevaate töökohapõhise õppe probleemidest ja võimalikest lahendustest ning Dr. Fridolin Wild (WEKIT) tutvustab intelligentseid koolitus- ja juhendamisvahendeid. Triin Ploompuu Eesti Masinatööstuse Liidust arutleb, mis juhtub inimestega Tööstus 4.0 lävel. Stenver Jerkku eAgronomist annab omast kogemusest ülevaate, mis juhtub, kui ettevõte läheb üle 5-tunnisele tööpäevale, ning Magnus Meldre (BlueMonday/Proekspert) tutvustab tänapäevast tööjõujuhtimist (HR 4.0).

Täpsemat infot leiab sessiooni kodulehelt:

Konverents toimub 12.-15. septembril, millest 14.-15. toimub tööstus-sessioon. Täpsemat infot konverentsi kohta leiab kodulehelt: http://www.ec-tel.eu/

LabHack #2 – mobiilirakenduste disainimine

Digiblogi

LabHack on tasuta töötubade sari, kus tarkvaraarenduse-, interaktsioonidisaini-, mängustamise- ja robootikaeksperdid tutvustavad enda igapäevaseid töid ja projekte ning kus läbi praktiliste tegevuste saab omandada teadmisi ja oskuseid, mida need eksperdid oma igapäevatöös kasutavad.

Digitaalne õpianalüütika hariduses ja ettevõtluses

Digiblogi

12.-15. septembril korraldavad Digitehnoloogiate instituut ja Haridusteaduste instituut Tallinna Ülikoolis kaheteistkümnenda Euroopa haridustehnoloogia konverentsi “European Conference on Technology-Enchanced Learning”, mille keskseks teemaks sel aastal on digitaalne õpianalüütika. Konverents toob kokku teadlased, praktikud, ettevõtjad ning seadusloome esindajad kaardistamaks digitaalse õpianalüütika hetkeseisu ning arutamaks väljakutseid andmete kasutamisvõimalustest haridustehnoloogias. Külalisi on konverentsile oodata ligi 200.

Kunst, tehnoloogia ja neuroteadus kohtuvad Brüsselis

Digiblogi

Demultiplexia lugu on ebatavaline etendus, kus kohtuvad kunst, tehnoloogia ja neuroteadus. Esietendus on osa BOZARi Elektroonilise Kunsti Festivali avaüritusest 14.09.2017.