EC-TEL 2017 tööstus-sessioon toob kokku tööstus- ja haridussektori

28.08.2017 11:39:10

14.-15. septembril kohtuvad tööstus- ja teadusmaailma esindajad EC-TEL konverentsi tööstus-sessioonil, et vahetada mõtteid Tööstus 4.0 sotsiaalsetest aspektidest, sh tuleviku töökohast, töötajate motiveerimisest, töökohal õppest, teadmuse jagamisest ja vastavatest rakendustest ning pädevuste mõjust innovatsioonile.

Tegemist on EC-TEL konverentsiga (European Conference on Technology Enhanced Learning). Sessiooni eesmärk on kokku tuua tööstuse, haridusasutuste ja koolitusfirmade esindajad, et üheskoos kaardistada tulevikutegevused ja koostöö kohad maandamaks uue tööstusajastu ohtusid.

Erinevate allikate andmetel on aastaks 2020 ainuüksi IKT-töötajatest puudu 825,000-1,5mln inimest, kuid samal ajal ohustab automatiseerimine teiste töökohtade püsimajäämist. Et vältida tööjõukriisi, peavad osapooled juba praegu panema pead kokku ja mõtlema läbi töötajate ümber- ja edasiõppe korralduse.

Tööstus-sessioonil esinevad tipp-tegijad nimekatest ettevõtetest nii Eestist kui mujalt maailmast, sh Heiti Mering (Tieto), Olari Koppel (Raintree Eesti) ja Mait Müntel (Lingvist). Dr. Viktoria Pammer-Schindler (Know-Center) annab ülevaate töökohapõhise õppe probleemidest ja võimalikest lahendustest ning Dr. Fridolin Wild (WEKIT) tutvustab intelligentseid koolitus- ja juhendamisvahendeid. Triin Ploompuu Eesti Masinatööstuse Liidust arutleb, mis juhtub inimestega Tööstus 4.0 lävel. Stenver Jerkku eAgronomist annab omast kogemusest ülevaate, mis juhtub, kui ettevõte läheb üle 5-tunnisele tööpäevale, ning Magnus Meldre (BlueMonday/Proekspert) tutvustab tänapäevast tööjõujuhtimist (HR 4.0).

Täpsemat infot leiab sessiooni kodulehelt:

Konverents toimub 12.-15. septembril, millest 14.-15. toimub tööstus-sessioon. Täpsemat infot konverentsi kohta leiab kodulehelt: http://www.ec-tel.eu/

TLÜ vilistlane Kalev Pihl

Digiblogi

Mida Sa ülikoolis õppisid ja millal lõpetasid?

Õppisin matemaatika/informaatika õpetajaks ja lõpetasin 1999. aastal. Magistrikraadi sain matemaatikas 2002. aastal.

Tallinnas doktoriks saanud afgaanid lähevad looma Lähis-Ida e-imet

Digiblogi

Tänu Eestist saadud teadmistele loodi Kabulis IT magistriprogramm. Afgaanid loodavad Eesti eeskujul tuua räsitud riiki modernseid e-valitsemise lahendusi.

IT lahenduse väljatöötamine ei pea olema jalgratta leiutamine

Digiblogi

Äsja Tallinna Ülikoolis doktoritöö kaitsnud digitehnoloogiate instituudi värske doktor Ilja Šmorgun töötas uurimistöö käigus välja disainimustrite kogumi, mis dokumenteerib rakenduste disainimise valdkonnas esinenud oskusteabe.