Humanitaarblogi

Eesti vajab Aasia tundjaid

07.06.2017 09:47:07

Kes meist ei unistaks huvitavast tööst, heast palgast ning sellest, et töö ja õpingud võimaldaksid ka reisida?

21. sajandit on põhjusega nimetatud Aasia sajandiks. Nii ettevõtjate, teadlaste, ametnike kui ka kodanikuühiskonna aktivistide pilgud on just sinna suunatud.

Aasia, üks kiiremini arenevaid piirkondi, on samal ajal täis suuri kontraste. Kõrvuti elavad maailma rikkaimad ja vaeseimad, linnade areng on tohutu, mõnel pool maal küntakse aga põldu ikka veel härgade ja adraga.

Seda, mida Aasias uurida ja millest huvituda, on palju. Sealsed riigid, mis erinevad üksteisest tohutult, on rikkad oma kultuuri poolest ning rahvuste ja keelte mõttes kirevad nagu lapitekk.

Selleks et maailma arenguga kaasas käia, vajab ka Eesti suurt hulka Aasia eksperte, kes oskaksid keelt, tunneksid kohalikku kultuuriruumi ja ühiskondlikku konteksti. On ju sealsed tavad hoopis teistsugused kui meil ning nähtav tihti hoopis näiline.

Tallinna Ülikooli Aasia uuringute suunal saab bakalaureuseastmes valida Lähis-Ida, Jaapani või Hiina vahel. Magistrantuuris saab õppida Aasia ühiskondi ning keskenduda peamiselt Jaapani, Hiina või Kagu-Aasia piirkonnale.

Õpingud Aasia suunal annavad avara tausta ja teadmised piirkondlike eripärade analüüsiks. Ainsana Eestis saab meil araabia, hiina ja jaapani keelt õppida kuni C1- ehk kõrgtasemeni. Tugikeeltena võib õppida ka pärsia ja türgi keelt. Keeleõpet toetavad stipendiumid ja tihe koostöö Aasia ülikoolidega, mis annab võimaluse 6-12 kuud seal elada, õppida ja loomulikult ka ringi reisida.

Peaeriala saab kombineerida kõrvalerialaga ning see annab laiema põhjaga hariduse. Kõrvale saab valida näiteks kultuuriteooria või antropoloogia suuna, aga miks mitte ennast täiendada hoopis ettevõtluse vallas. Samamoodi saavad Aasia poliitika uurijad täiendada ennast riigiteaduste kõrvalerialal ja IT-st huvitujad õppida programmeerimist.

Paljud Tallinna Ülikooli vilistlased töötavad impordi või ekspordiga tegelevates ettevõtetes, ajakirjanduses, aga ka julgeoleku alal ning nõuandjana eri organisatsioonides. Loodud on Aasia-alaseid koolitusi, tõlketeenuseid ja konsultatsioone pakkuvaid firmasid.

Autor: Herdis Pärn, Aasia uuringute magistrant


Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituut on neile, kes tahavad maailma mõista ja muuta.

Vali endale sobiv eriala Aasia uuringute suunalt: Jaapani uuringud BA, Hiina uuringud BA, Lähis-Ida uuringud BA, Aasia uuringud MA.

 •  

  Sõnade otsingul läbi ELU

  Humanitaarblogi

  Projekt “100 sõna Eesti Vabariigile!” viis kokku üheksa bakalaureuse- ja magistriõppe tudengit viielt erialalt. Eesmärk oli kaardistada sada viimase saja aasta jooksul eesti keelde tulnud, dokumenteeritud päritoluga ning tänapäeval käibel olevat nimisõna, mis illustreeriksid eesti keele ja ühiskonna muutumist alates vabariigi sünnist.

  Loe edasi
 •  

  ELU projekt võtab Aasia strateegiad luubi alla

  Humanitaarblogi

  Tallinna Ülikooli magistriõppe tudengite ELU projekt “Aasia strateegiad luubi all” sai alguse huvist uurida Eesti riigi Aasia-suunaliste arengukavade tõhusust ja teha läbipaistvamaks arengukavade ja strateegiate loomeprotsess.

  Loe edasi
 •  

  Esmakursuslane: ülikoolis saan keskenduda sellele, mida tegelikult väärtustan ja tähtsaks pean

  Humanitaarblogi

  Gümnaasiumi lõpus tundsin, et tahan proovida kätt kõiges ja ühte kindlat valdkonda või eriala oli kaunis raske valida. Aga kuskilt peab ju alustama. Humanitaarteadustes olen end alati hästi tundnud ja olen ka suhtlemisaldis – miks mitte inglise keel?

  Loe edasi