TLÜ blogi

Tallinna Ülikooli vilistlane Elina Nechayeva

06.03.2018 18:00:56

Laupäeval Eesti Laulu finaalist mäekõrguse eduga Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusele esindama valitud Elina Nechayeva on oma mitmekesisel haridusteel kõndinud ka Tallinna Ülikooli koridorides. Täpsemalt õppis ta aastatel 2011 – 2014 Eda Zahharova juhendamisel soololaulu. Küsisime Elina õpetajalt, mõtteid, muljeid ja mälestusi.

“Elina astus Tallinna Ülikooli ajal, mil õppekavas oli selline eriala nagu soololaul ning tema eesmärgiks oli juba siis saada ooperilauljaks. Elina käis algul eratundides ning kuna tekkis usalduslik koostöö, siis otsustasime koostööd jätkata akadeemilises vormis Tallinna Ülikoolis,” sõnab Eda.

Eda märgib ära, et Tallinna Ülikooli aega jäävad ka Elina esimesed konkursivõidud. Soololaulu õpetamine on oma loomult väga intiimne tegevus ning tänaseks on õpetaja ja õpilase suhe üle kasvanud kollegiaalseks.

“Ülikooliaja tulemuslikumaks ja põnevamaks perioodiks kujunes kindlasti Elina osalemine ETV konkursil Klassikatähed 2014. Tallinna Ülikooli tudengina lõi Elina televoorudesse ja kolme parema hulka jõudmisega pretsedendi, mida vaevalt keegi korrata suudab, kuna kõik ülejäänud televoorudesse pääsejad on olnud kas Tallinna Muusikakeskkooli või Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia taustaga. Elinal on olemas head looduslikud eeldused ja sihikindlus ning suur töövõime, kuid klaasikalise muusika ja eriti ooperi valdkonnas, on väga tihe ja karm konkurets, mistõttu peab tippu jõudmiseks ka veidi õnne olema,” lausub Elina õpetaja.

 •  

  Loominguline ja praktiline audiovisuaalmeedia – dokumentaalfilmi õppekava

  TLÜ blogi

  Dokumentaalfilmi õppekava on kaks aastat kestev loomevõime arendamisele keskendunud magistriõppekava, kus rõhku pannakse eelkõige praktiliste oskuste arendamisele. Õppekava juht on Riho Västrik, teda abistab Kersti Uibo. Mõlemad on praktiseerivad filmiloojad. Riho Västrik ja Kersti Uibo juhendavad üliõpilasi lühikeste klippide, semestri filmiprojektide (10-15 minutit) ning lõputöö (30 minuti pikkune film) tegemisel.

  Loe edasi
 •  

  Bakalaureuse õppekava poliitika ja valitsemine: globaalsed arengud praktikasse panduna

  TLÜ blogi

  Leif Kalev, Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi riigiteooria professor, räägib poliitika ja valitsemise õppekavast.

  Loe edasi
 •  

  Usun – ei usu, usun – ei usu, usun – ei … !?

  TLÜ blogi

  Eesti 100. aastapäevaga seotud mõtisklustes ja kõnedes oleme ikka ja jälle kinnitanud, et meie kui riigi püsimajäämise ja edu pant on eestlaste hariduse ja teaduse usk, sõnab Tallinna Ülikooli teadusprorektor Katrin Niglas.

  Loe edasi