Tudengiblogi

Eripedagoogika – minu Plaan A!

10.07.2017 11:49:15

Juba kaheksandas klassis teadsin ma kindlalt, et soovin õppida eriala, mille kaudu tekiks mul võimalus tegeleda lastekodu laste või erivajadustega inimestega.

img_5400Kindlasti mõjutas ka seda otsust minu sõbranna, kes elas terve oma elu ratastoolis. Nüüdseks ongi mul läbitud esimene õppeaasta eripedagoogika erialal ning olen oma otsusega siiani väga rahul.

Eriala õpinguid alustades ei olnud mul praktiliselt ühtegi soovi ega ootust. Ainsana lootsin, et eriala pakub meile suurel hulgal praktikat ning õppekäike. Juba teisel semestril avaneski meil võimalus külastada Eesti Pimedate Raamatukogu ja erinevaid tugikeskusi. Antud külastused olid minu jaoks väga kasulikud, kuna nende käigus sain veelgi rohkem kinnitust sellele, et olen valinud enda jaoks kõige sobivama eriala.

Esimene õppeaasta ei kujunenudki minu jaoks nii raskeks kui kartsin. Gümnaasiumis käies kulus õhtuti õppimisele keskmiselt 3 tundi, aga ülikoolis on see tunduvalt väiksem aeg. Kogu võlu seisnebki selles, et oluline on osata jaotada enda aega nii puhkuse kui ka õppimise vahel. Kui need on paigas, siis peaks kogu protsess sujuma palju lihtsamalt.

Lisaks õppetööle pakub Tallinna Ülikool ka palju muid huvitavaid tegevusi, mille seast leidsin ka mina endale sobiva. Esimese semestri keskel liitusin Üliõpilassaadiku programmiga, kuna tundsin puudust aktiivsest elust. Nimelt eelnevad seitse aastat kuulusin õpilasesindusse ja noorteliitu, mille kaudu korraldasime erinevaid üritusi, leidsime tutvusi ning eluks vajalikke kogemusi.

blogipiltPoole aasta jooksul olen selle programmi kaudu saanud võimaluse olla Tallinna Ülikooli Avatud uste päeva meeskonnaliige ning osaleda erinevatel gümnaasiumiõpilastele suunatud messidel. Lisaks olen selle abil saanud palju vajalikke kontakte erinevatelt erialadelt. Kindlasti soovitan kõigil aktiivsetel uutel tudengitel liituda meie vahva meeskonnaga, et üheskoos midagi toredat saavutada.

TLÜ pakub minu jaoks sobivat õpikeskkonda, häid praktikavõimalusi, suurepäraseid võimalusi ning teadmisi edasiseks eluks – sellepärast ongi Tallinna Ülikool minu Plaan A!

 

 

 

Autor: Hanna-Liisa Ott (Tallinna Ülikooli üliõpilassaadik ja eripedagoogika eriala tudeng)

 •  

  Minu kaheksa kuud Rumeenias

  Tudengiblogi

  Tere! Minu nimi on Getter. Olen 20-aastane Tallinna Ülikooli riigiteaduste tudeng ning hetkel osalen Euroopa Vabatahtliku Teenistuse projektis Rumeenias, Brasovis.

  Loe edasi
 •  

  Porsche või Lexus? Oota!

  Tudengiblogi

   

  Sõidan mööda Mere puiesteed Kultuurikatla suunas ja endamisi vaatan valgusfoori taga: üks Lexus, teine Lexus, kolmas Porsche ning vahest eksib ka mõni Toyota ridade vahele ära. Tahes-tahtmata hakkan mõtlema, milline olukord hetkel meie ühiskonnas valitseb? Kui palju on loodud firmasid või võetud laene, et kõiki neid luksusautosid ülal pidada ja õhtu lõppedes tekib üks küsimus: mille nimel?

  Loe edasi
 •  

  Elu ja tudengielu ühildamisest post-nooruseas.

  Tudengiblogi

  Tere!

  Minu nimi on Marko Ritso. Olen Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži tudeng. Ma olen ka Tallinna Ülikooli üliõpilassaadik. See tähendab, et olen eriti avatud ja lahke ning kaldun asju ilusamaks rääkima. Seekord asi ongi nii ja ilma ilustamata.

  Loe edasi