Tudengiblogi

Eripedagoogika – minu Plaan A!

10.07.2017 11:49:15

Juba kaheksandas klassis teadsin ma kindlalt, et soovin õppida eriala, mille kaudu tekiks mul võimalus tegeleda lastekodu laste või erivajadustega inimestega.

img_5400Kindlasti mõjutas ka seda otsust minu sõbranna, kes elas terve oma elu ratastoolis. Nüüdseks ongi mul läbitud esimene õppeaasta eripedagoogika erialal ning olen oma otsusega siiani väga rahul.

Eriala õpinguid alustades ei olnud mul praktiliselt ühtegi soovi ega ootust. Ainsana lootsin, et eriala pakub meile suurel hulgal praktikat ning õppekäike. Juba teisel semestril avaneski meil võimalus külastada Eesti Pimedate Raamatukogu ja erinevaid tugikeskusi. Antud külastused olid minu jaoks väga kasulikud, kuna nende käigus sain veelgi rohkem kinnitust sellele, et olen valinud enda jaoks kõige sobivama eriala.

Esimene õppeaasta ei kujunenudki minu jaoks nii raskeks kui kartsin. Gümnaasiumis käies kulus õhtuti õppimisele keskmiselt 3 tundi, aga ülikoolis on see tunduvalt väiksem aeg. Kogu võlu seisnebki selles, et oluline on osata jaotada enda aega nii puhkuse kui ka õppimise vahel. Kui need on paigas, siis peaks kogu protsess sujuma palju lihtsamalt.

Lisaks õppetööle pakub Tallinna Ülikool ka palju muid huvitavaid tegevusi, mille seast leidsin ka mina endale sobiva. Esimese semestri keskel liitusin Üliõpilassaadiku programmiga, kuna tundsin puudust aktiivsest elust. Nimelt eelnevad seitse aastat kuulusin õpilasesindusse ja noorteliitu, mille kaudu korraldasime erinevaid üritusi, leidsime tutvusi ning eluks vajalikke kogemusi.

blogipiltPoole aasta jooksul olen selle programmi kaudu saanud võimaluse olla Tallinna Ülikooli Avatud uste päeva meeskonnaliige ning osaleda erinevatel gümnaasiumiõpilastele suunatud messidel. Lisaks olen selle abil saanud palju vajalikke kontakte erinevatelt erialadelt. Kindlasti soovitan kõigil aktiivsetel uutel tudengitel liituda meie vahva meeskonnaga, et üheskoos midagi toredat saavutada.

TLÜ pakub minu jaoks sobivat õpikeskkonda, häid praktikavõimalusi, suurepäraseid võimalusi ning teadmisi edasiseks eluks – sellepärast ongi Tallinna Ülikool minu Plaan A!

 

 

 

Autor: Hanna-Liisa Ott (Tallinna Ülikooli üliõpilassaadik ja eripedagoogika eriala tudeng)

 •  

  Mari Vaiksaar: mõtle enda tuleviku jaoks välja plaan A

  Tudengiblogi

  6. veebruaril kell 13.00 toimub Tallinna Ülikoolis  ELU projekti raames haridusteemaline konverents “Kool läbi, mis nüüd?/ School’s out, now what?”. Eesmärk on üheskoos mõtiskleda, mida tähendab enda arendamine kogu elu vältel. Kaasa löövad ja kogemusi jagavad tegijad teadusest, haridusest, ettevõtlusest, IT-st ja meelelahutusest. Ajasime ühe esinejaga enne konverentsi põgusalt haridusteemadel juttu.

  Loe edasi
 •  

  Jorma Laiapea: ole valmis mitu korda ümber õppima

  Tudengiblogi

  6. veebruaril toimub Tallinna Ülikoolis ELU projekti raames haridusteemaline konverents “Kool läbi, mis nüüd?/ School’s out, now what?”. Eesmärk on üheskoos mõtiskleda, mida tähendab enda arendamine kogu elu vältel. Kaasa löövad ja kogemusi jagavad tegijad teadusest, haridusest, ettevõtlusest, IT-st ja meelelahutusest. Ajasime ühe esinejaga juba enne konverentsi haridusteemadel põgusalt juttu.

  Loe edasi
 •  

  Ühikaelu ehk kuidas ma Tallinnasse sattusin

  Tudengiblogi

  Hei! Olen Kristel ning õpin Tallinna Ülikoolis teist aastat kultuuriteaduse erialal. Kirjutan teile, et natuke tutvustada oma elu ühikas. Olen kuulnud igasuguseid jutte, nii õõvastavaid kui ka ka humoorikaid, kuid ütlen teile üht – ühikaelu on kirev ja lahe!

  Loe edasi