Tudengiblogi

Eripedagoogika – minu Plaan A!

10.07.2017 11:49:15

Juba kaheksandas klassis teadsin ma kindlalt, et soovin õppida eriala, mille kaudu tekiks mul võimalus tegeleda lastekodu laste või erivajadustega inimestega.

img_5400Kindlasti mõjutas ka seda otsust minu sõbranna, kes elas terve oma elu ratastoolis. Nüüdseks ongi mul läbitud esimene õppeaasta eripedagoogika erialal ning olen oma otsusega siiani väga rahul.

Eriala õpinguid alustades ei olnud mul praktiliselt ühtegi soovi ega ootust. Ainsana lootsin, et eriala pakub meile suurel hulgal praktikat ning õppekäike. Juba teisel semestril avaneski meil võimalus külastada Eesti Pimedate Raamatukogu ja erinevaid tugikeskusi. Antud külastused olid minu jaoks väga kasulikud, kuna nende käigus sain veelgi rohkem kinnitust sellele, et olen valinud enda jaoks kõige sobivama eriala.

Esimene õppeaasta ei kujunenudki minu jaoks nii raskeks kui kartsin. Gümnaasiumis käies kulus õhtuti õppimisele keskmiselt 3 tundi, aga ülikoolis on see tunduvalt väiksem aeg. Kogu võlu seisnebki selles, et oluline on osata jaotada enda aega nii puhkuse kui ka õppimise vahel. Kui need on paigas, siis peaks kogu protsess sujuma palju lihtsamalt.

Lisaks õppetööle pakub Tallinna Ülikool ka palju muid huvitavaid tegevusi, mille seast leidsin ka mina endale sobiva. Esimese semestri keskel liitusin Üliõpilassaadiku programmiga, kuna tundsin puudust aktiivsest elust. Nimelt eelnevad seitse aastat kuulusin õpilasesindusse ja noorteliitu, mille kaudu korraldasime erinevaid üritusi, leidsime tutvusi ning eluks vajalikke kogemusi.

blogipiltPoole aasta jooksul olen selle programmi kaudu saanud võimaluse olla Tallinna Ülikooli Avatud uste päeva meeskonnaliige ning osaleda erinevatel gümnaasiumiõpilastele suunatud messidel. Lisaks olen selle abil saanud palju vajalikke kontakte erinevatelt erialadelt. Kindlasti soovitan kõigil aktiivsetel uutel tudengitel liituda meie vahva meeskonnaga, et üheskoos midagi toredat saavutada.

TLÜ pakub minu jaoks sobivat õpikeskkonda, häid praktikavõimalusi, suurepäraseid võimalusi ning teadmisi edasiseks eluks – sellepärast ongi Tallinna Ülikool minu Plaan A!

 

 

 

Autor: Hanna-Liisa Ott (Tallinna Ülikooli üliõpilassaadik ja eripedagoogika eriala tudeng)

 •  

  Ühikaelu ehk kuidas ma Tallinnasse sattusin

  Tudengiblogi

  Hei! Olen Kristel ning õpin Tallinna Ülikoolis teist aastat kultuuriteaduse erialal. Kirjutan teile, et natuke tutvustada oma elu ühikas. Olen kuulnud igasuguseid jutte, nii õõvastavaid kui ka ka humoorikaid, kuid ütlen teile üht – ühikaelu on kirev ja lahe!

  Loe edasi
 •  

  Välistudengid Tallinna Ülikoolis- kes ja miks?

  Tudengiblogi

  Priit, miks peaks inglise keelt vabalt valdav noor, kes soovib saada hea kõrghariduse, eelistama mõnd Eesti ülikooli?

  Eestis pakutav kõrgharidus on rahvusvaheliselt tunnustatud, konkurentsivõimeline, taskukohane ja huvitav. Erinevad teadusprojektid, rahvusvaheline keskkond ja innovatiivsed õpetamismeetodid teevad Eestist kindlasti ihaldusväärse sihtkoha, kus kõrgharidust omandama asuda.

  Loe edasi
 •  

  Argumendid ülikooli kasuks

  Tudengiblogi

  Inimene õpib terve elu, teeb valikuid ja seab eesmärke, areneb ja kasvab erinevates valdkondades. Tallinna Ülikooli karjäärinõustaja Liina Vallimäe toob siinkohal välja kolm argumenti ülikoolihariduse kasuks.

  Loe edasi