Filmi- ja meediablogi

Ettevalmistuskursus BFM filmi erialale

21.12.2017 11:52:55

Eesmärk: Kursusel osaleja saab sissejuhatavaid teadmisi filmi eriala sisseastumiseksamitel osalemiseks.

Kursust kureerivad: Elen Lotman (filmioperaator, stsenarist ja režissöör), Veiko Vaatmann (BFMi kunstide akadeemilise suuna juht) ja Toomas Sääs (BFMi lektor)

Toimumiskoht: BFM, Nova maja kinosaalis (N-406)

Millal: Märts 2018

Hind: 65€

Kursuse sisu:
BFM erialade tutvustus
Filmimeeskonna ametite tutvustus
Režii
Stsenaarium
Produktsioon
Helirežii
Operaatori töö
Montaaž
Rahvusvaheline ja Eesti filmitööstus
Kuidas iseseisvalt eksamiteks valmistuda

Kursuse kava:
10.03 – sissejuhatus: BFMis õpetatavate õppekavade lühitutvustus. Õppimine BFMis filmikunsti eriala. Produktsiooni eriala tutvustus ja sissejuhatus eesti filmitööstusse.
17.03 – stsenaristika, filmirežii ja montaaži erialade tutvustused
24.03 – helirežii, operaatoritöö ja filmikunstniku erialade tutvustus
31.03 – kuidas ennast ette valmistada katseteks ja mida oodata, kui asuda õppima filmikunsti õppekaval. Kohtumine vanema kursuse filmikunsti üliõpilastega.

Registreeru: https://ois.tlu.ee/pls/portal//!tois.ois_public.draw_page?_page=26C55172C85FAFF3D6EB1F8D2FED4A6307BA759863366D72&p_id=F2C6D47091ABEF95

 •  

  Filmid, mis „loevad“ sinu tundeid

  Filmi- ja meediablogi

  Meie jaoks on tavaline jälgida filmitegelasi kõige dramaatilisemates ja intiimsemates olukordades. Ei ole vahet, kas elame kaasa nende kurvale saatusele teleri või mobiiliekraani vahendusel. Oleme harjunud, et meie ja filmimaailma vahel on nähtamatu „sein“: hoolimata oma mõtetest ja tunnetest tegelase vastu ei saa me neid rasketel hetkedel aidata. Mitte veel.

  Aga ühel päeval võib see radikaalselt muutuda. Tallinna Ülikooli meediainnovatsiooni ja digikultuuri tippkeskuse juhtivteadur Pia Tikka liidab kunsti ja teaduse, et uurida enaktiivset suhet (enactive co-presence) vaataja ja ekraanitegelase vahel. Lihtsalt seletatuna tähendab see emotsioonidest lähtuvat sidet, mille loob ja mida juhib reaalajas filmitegelase ja vaataja silmside.

  Loe edasi
 •  

  Nelja- ja viiekümnendates naiste Instagrami kontodel domineerivad fitness ja mood

  Filmi- ja meediablogi

  Selfie’d, selvepildid või endlid, mis kujutavad endas ettesirutatud käega või peegelduvalt pinnaselt tehtud ja seejärel jagatud fotosid, tekitavad inimestes vastakaid tundeid. Endlite teemalises ühe minuti loengus sõnab Tallinna Ülikooli BFMi sotsiaalmeedia ja visuaalkultuuri dotsent Katrin Tiidenberg, et neid tõlgendatakse peamiselt eneseväljenduse, enese avastamise ja suhtluse vormina, mis liidab näiteks päevikupidamise, kirjade kirjutamise, peegli ja harrastusfotograafia jooni.

  Loe edasi
 •  

  Loominguline ja praktiline audiovisuaalmeedia – dokumentaalfilmi õppekava

  Filmi- ja meediablogi

  Dokumentaalfilmi õppekava on kaks aastat kestev loomevõime arendamisele keskendunud magistriõppekava, kus rõhku pannakse eelkõige praktiliste oskuste arendamisele. Õppekava juht on Riho Västrik, teda abistab Kersti Uibo. Mõlemad on praktiseerivad filmiloojad. Riho Västrik ja Kersti Uibo juhendavad üliõpilasi lühikeste klippide, semestri filmiprojektide (10-15 minutit) ning lõputöö (30 minuti pikkune film) tegemisel.

  Loe edasi