Filmi- ja meediablogi

Ettevalmistuskursus BFM filmi erialale

21.12.2017 11:52:55

Eesmärk: Kursusel osaleja saab sissejuhatavaid teadmisi filmi eriala sisseastumiseksamitel osalemiseks.

Kursust kureerivad: Elen Lotman (filmioperaator, stsenarist ja režissöör), Veiko Vaatmann (BFMi kunstide akadeemilise suuna juht) ja Toomas Sääs (BFMi lektor)

Toimumiskoht: BFM, Nova maja kinosaalis (N-406)

Millal: Märts 2018

Hind: 65€

Kursuse sisu:
BFM erialade tutvustus
Filmimeeskonna ametite tutvustus
Režii
Stsenaarium
Produktsioon
Helirežii
Operaatori töö
Montaaž
Rahvusvaheline ja Eesti filmitööstus
Kuidas iseseisvalt eksamiteks valmistuda

Kursuse kava:
10.03 – sissejuhatus: BFMis õpetatavate õppekavade lühitutvustus. Õppimine BFMis filmikunsti eriala. Produktsiooni eriala tutvustus ja sissejuhatus eesti filmitööstusse.
17.03 – stsenaristika, filmirežii ja montaaži erialade tutvustused
24.03 – helirežii, operaatoritöö ja filmikunstniku erialade tutvustus
31.03 – kuidas ennast ette valmistada katseteks ja mida oodata, kui asuda õppima filmikunsti õppekaval. Kohtumine vanema kursuse filmikunsti üliõpilastega.

Registreeru: https://ois.tlu.ee/pls/portal//!tois.ois_public.draw_page?_page=26C55172C85FAFF3D6EB1F8D2FED4A6307BA759863366D72&p_id=F2C6D47091ABEF95

 •  

  Trad.Attack!-i “Sõit” – Making Of

  Filmi- ja meediablogi

  BFMikate erikursus “Muusikavideo tootmine” on videopõllule toonud mitu huvitavat uut tuuleiili. Täna räägib oma kogemusest Trad.Attack!-i uue video režissöör Pille Kannimäe.

  Loe edasi
 •  

  Lühifilmi soovitus: “Curfew”

  Filmi- ja meediablogi

  Richie tegeleb parajasti enesetapuga, kui saab telefonikõne oma õelt Maggielt, kes palub Richielt, et too täna õhtul oma õetütre järele vaataks. Richie jätabki praegu käesoleva plaani pooleli ning valmistub lapsehoidja kohuseid täitma. 

  Loe edasi
 •  

  PÖFF Shortsi Arvamustikas: “For Real tho”

  Filmi- ja meediablogi

  “For real tho”

  “For real tho” ehk eesti keeles “Tegelikult ka” on Sleepwalkersi rahvusvahelisse võistlusprogrammi kuuluv lühifilm. Tegemist on prantsuse lühifilmiga, mille loojaks on  Baptist Penetticobra. PÖFF 2017 raames toimus sel novembril filmi Baltikumi esilinastus. Filmi tegevus toimub poe parklas, kus veedab aega grupp teismelisi. Nad väntavad filmi, aga me ei saa teada ega näha, millest film täpselt räägib.

  Loe edasi