TLÜ blogi

Evelin Samuel-Randvere: igaüks võib igal ajal õppida seda, mis teda huvitab!

18.01.2018 11:56:11

Muusika, ajakirjandus, lastekirjandus – kõige selle kõrvale mahuvad Evelin-Samuel Randverel ka õpingud Tallinna Ülikoolis. Miks ja kuidas?

Õpite Tallinna Ülikoolis. Mida täpselt?

Eesti keelt ja kirjandust kõrvalerialana, seda alates käesolevast õppehooajast, täpsemalt Avatud akadeemias. Loodetavasti saan siin õpinguid jätkata edaspidigi, ehk mõnes muus vormis.

Kuidas valitud võimalusest teada saite?
Viisin internetis läbi põhjalikud uuringud.

Kuidas rahul olete?
Olen väga rahul! Loengud on väga-väga põnevad. Kui ainult oleks võimalus tudeerida päevaõppe vormis, kus loengute osakaal suurem! Paraku jääb see, mida õppejõud päevaõppes kirjalikele materjalidele lisaks räägib, meil paljuski saamata.

Mis valmistab enam raskusi?
Mingeid ületamatuid raskusi ju pole. Kodus iseseisvalt omandatava materjali maht on meil väga suur, õnneks ka sisu huvitav. Nüüd, pärast esimest eksamit on tunne, et tahaks materjali rahulikult ja kiirustamata uuesti läbi töötada, et see päriselt omandada ja kinnistada.

"On imeline ajastu, kus igaüks võib igal ajal õppida, mis teda huvitab," nendib Evelin.
“Olen väga rahul! Loengud on väga-väga põnevad,” nendib Evelin.

Mis valmistab enam rõõmu?
Uudishimu on minu käivitaja, seega ikka õpitav aine. Töö tõttu vahepeal Eestist eemal elades tundsin väga puudu just keelenaljadest, sõnamängudest – eesti keele grammatika pakub reegleid toredateks mängudeks omajagu. Muidu ehk ei mõtleks, et kaashäälikuühendi reegli alusel saab sussina käituvast mehest suslik ja pallikujulisest esemest paljas.

Millised on Teie õppimisharjumused? Kuidas need sobivad praeguse õppevormiga?
Mulle sobib iseõppimise vorm tegelikult paremini kui kohustuslik kohal käimine, ent sel semestril olid loengud nii huvitavad, et neid oleks rohkem tahtnud kuulata.

Milline on suurim erinevus hiljutise koolilapse ja täiskasvanud õppija vahel?
Vastust sellele küsimusele illustreerib kõige paremini tudengite reaktsioon ühele Marju Kõivupuu loengule, mis paraku ära jäi. Värskelt keskkoolist tulnud tudengid muretsesid kõige rohkem, et äkki peetakse see loeng hiljem, meiesugused kartsid, et äkki seda loengut ei tulegi.

Mille te tegelikult elus tahaksite veel ära õppida?
Eks põnevaid asju on palju. Tahaksin jätkata valitud valdkondades: minna süvitsi nii keraamikaga, mida olen varem õppinud Eesti Kunstiakadeemias ning eesti keele ja kirjandusega nüüd siin.

Mida juba piisaval määral oskate?
Laulmise kohta julgen öelda, et tuleb sageli välja, kuid tegin sellega algust ka juba väga vara ja eriliselt kindlameelselt.

Millised ettepanekud ülikoolile esitaksite?
Teistest koolidest kogemuse saanuna peab ütlema, et kommunikatsioon õppeosakondade, õppeainetega seonduva ja õpilaste vahel on eriliselt keerukas, õppenõustajad kulutavad põhjendamatult palju oma ajast sellele, et tudengid õigel ajal õige infoni juhatada.

Kas ja kui, siis kellele julgete Tallinna Ülikooli soovitada?
Muidugi soovitan! Ebaõiglane on eeldus, et inimene peaks kinnistama oma suunavaliku kohe teekonna alguses. On imeline ajastu, kus igaüks võib igal ajal õppida, mis teda huvitab!

Küsimused: Tallinna Ülikooli turundus- ja kommunikatsiooniosakonna kommunikatsioonijuht Sulev Oll

Fotograaf: Krista Kõiv

Avalduse avatud õppesse saad esitada 8. – 28. jaanuarini. Vaata lisa ja esita avaldus: www.tlu.ee/avatud

Nele-Liis Vaiksoo pikk teekond ülikooli

TLÜ blogi

Lauljatar astus ülikooli. Mõtles siis kiiresti ümber, otsis aastaid seda õiget ning leidis lõpuks sõbra soovitusel Tallinna Ülikooli avatud akadeemia.

Välistudengid Tallinna Ülikoolis- kes ja miks?

TLÜ blogi

Priit, miks peaks inglise keelt vabalt valdav noor, kes soovib saada hea kõrghariduse, eelistama mõnd Eesti ülikooli?

Eestis pakutav kõrgharidus on rahvusvaheliselt tunnustatud, konkurentsivõimeline, taskukohane ja huvitav. Erinevad teadusprojektid, rahvusvaheline keskkond ja innovatiivsed õpetamismeetodid teevad Eestist kindlasti ihaldusväärse sihtkoha, kus kõrgharidust omandama asuda.

Idufirmade kiirkohting lõi rekordi

TLÜ blogi

Eesti suurim startup mentorsündmus – Startup Speed Dating Night – tõi 26. oktoobril Tallinna Lillepaviljoni kokku rekordarvu mentoreid ja meeskondi ehk peaaegu 75 startup-meeskonda ning 60 ettevõtlusmentorit.