Digiblogi

Forbes märkis ära DTI vilistlase Alise Semjonova

27.01.2017 16:00:51

USA ajakiri Forbes on ära märkinud oma 2017 aasta “30 under 30″ Euroopa meedia kategooria edetabelis Lätist pärit Alise Semjonova – digitehnoloogiate instituudi inimese ja arvuti interaktsiooni  õppekava vilistlase. Edetabel toob välja andekaimad, innovaatilisimad ja säravaimad noored tegijad kahekümnest erinevast valdkonnast. Alise on andmete visualiseerimise ettevõtte Infogr.am kaasasutaja ja UX disainer. Aliset juba möödunud aastast saatvast edust saab lugeda lisaks Infogr.am’i blogist.

Alise kommenteeris meile oma saavutust nii:

On suur au olla Forbes30under30 edetabelis. Võtan seda kui tunnustust kogu Infogr.am’i tiimi tööle – sellele, kuidas inimesed mõtlevad ja räägivad andmetest. 

Olen õnnelik, et elan ajal, mil ei pea olema sündinud kõrge staatusega peresse või pärima võimalust muuta maailma enda ümber. Maailma muutmine on välja teenitud raske tööga ning sellel ei ole tegelikult vanusepiiri.

Ma loodan, et suudan inspireerida veelgi rohkem noori inimesi oma unistusi teoks tegema ja oma tehnoloogiaettevõtteid looma.”

Küsisime ka ühelt Alise endiselt õppejõult, mis tunne oli seda uudist lugeda? David Lamas vastas: “She is really cool and so are many of our alumni – not to say all of them!” (“Ta on väga lahe, nagu seda on kõik meie tudengid!”).

Ühineme Davidi arvamusega ning soovime Alisele õnne ning palju häid lahendusi. Loomulikult ootame teda ka ülikooli külla oma mõtteid ja kogemusi jagama.

 •  

  Üliõpilased puutuvad info üleküllusega kokku, aga tihti ei näe selles probleemi

  Digiblogi

  Viimasel kümnendil on palju räägitud info üleküllusest, mille on kaasa toonud infoühiskonnale omased tohutud andmehulgad ning nende säilitamist, töötlemist ja kasutamist tõhustavad info- ja kommunikatsioonivahendid. Tallinna Ülikooli infoteaduse professori Sirje Virkuse, TLÜ Akadeemilise Raamatukogu peareferendi Sigrid Mandre ja Elise Palsi uuringust nähtus, et tudengid puutuvad tihti informatsiooni üleküllusega kokku, kuid umbes pooltele uuritutest see ei ole olnud probleem.

  Loe edasi
 •  

  Madis Lepik: peagi otsime õpetajaid tikutulega!

  Digiblogi

  Eesti koolimatemaatika hea tase võib õige pea langema hakata, sest matemaatikaõpetajateks õpib meie ülikoolides umbes neli korda vähem inimesi kui vaja oleks.

  Loe edasi
 •  

  LEAP paneb tudengite jala ettevõtluse ukse vahele

  Digiblogi

  Tallinna Ülikooli külastas Erasmus+ (2016-1-EL01-KA203-023624) LEAP projekti konsortsium.  LEAP (lean and agile practices linking engineering higher education to industry) projekti eesmärgiks on tõsta kõrghariduse kvaliteeti ühendades need ettevõtluspraktikatega.

  Loe edasi