Forbes märkis ära DTI vilistlase Alise Semjonova

27.01.2017 16:00:51

USA ajakiri Forbes on ära märkinud oma 2017 aasta “30 under 30″ Euroopa meedia kategooria edetabelis Lätist pärit Alise Semjonova – digitehnoloogiate instituudi inimese ja arvuti interaktsiooni  õppekava vilistlase. Edetabel toob välja andekaimad, innovaatilisimad ja säravaimad noored tegijad kahekümnest erinevast valdkonnast. Alise on andmete visualiseerimise ettevõtte Infogr.am kaasasutaja ja UX disainer. Aliset juba möödunud aastast saatvast edust saab lugeda lisaks Infogr.am’i blogist.

Alise kommenteeris meile oma saavutust nii:

On suur au olla Forbes30under30 edetabelis. Võtan seda kui tunnustust kogu Infogr.am’i tiimi tööle – sellele, kuidas inimesed mõtlevad ja räägivad andmetest.

Olen õnnelik, et elan ajal, mil ei pea olema sündinud kõrge staatusega peresse või pärima võimalust muuta maailma enda ümber. Maailma muutmine on välja teenitud raske tööga ning sellel ei ole tegelikult vanusepiiri.

Ma loodan, et suudan inspireerida veelgi rohkem noori inimesi oma unistusi teoks tegema ja oma tehnoloogiaettevõtteid looma.”

Küsisime ka ühelt Alise endiselt õppejõult, mis tunne oli seda uudist lugeda? David Lamas vastas: “She is really cool and so are many of our alumni – not to say all of them!” (“Ta on väga lahe, nagu seda on kõik meie tudengid!”).

Ühineme Davidi arvamusega ning soovime Alisele õnne ning palju häid lahendusi. Loomulikult ootame teda ka ülikooli külla oma mõtteid ja kogemusi jagama.

Emeriitprofessor Aksel Telgmaa 85

Digiblogi

10. veebruaril täitus Aksel Telgmaal 85. eluaasta.

TLÜ emeriitprofessor Telgmaa on üks Eesti teenekamaid matemaatikahariduse sisu kujundajaid, põhikooli matemaatikaõpikute autoreid ja õpetajate koolitajaid.

Mart Laanperele Valgetähe V klassi teenetemärk

Digiblogi

Vabariigi Presidendi otsusega on Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate instituudi vanemteadurile Mart Laanperele antud Valgetähe V klassi teenetemärk.

DigiELU uuris Facebooki mõju õppimisele

Oma mõtted on kirja pannud Anneliis Poll, DigiELU projektis osaleja

Mis on ELU?

Esmakordselt alustas Tallinna Ülikoolis 2016 aasta sügissemestril täiesti innovaatiline aine nimega ELU. Heal lapsel mitu nime, ELU ehk Erialasid Lõimiv Uuendus ehk Interdistsiplinaarne projekt. Tegemist on üleülikoolilise ainega, mille eesmärk on ühendada erinevate erialade tudengite teadmised ning viia 6-8 liikmelises rühmas läbi reaalse tulemusega projekt etteantud tähtaja jooksul. Projektõppe läbiviimise eesmärgiks on arendada rühmatöö oskuseid, õppida saavutama tulemust piiratud aja ning piiratud ressurssidega. Milliseid projekte läbi viiakse, millal alustada ja kust leida endale projektikaaslased – sellekohane info on olemas ELU veebileheküljel.