TLÜ blogi

Idufirmade kiirkohting lõi rekordi

27.10.2017 16:31:20

Eesti suurim startup mentorsündmus – Startup Speed Dating Night – tõi 26. oktoobril Tallinna Lillepaviljoni kokku rekordarvu mentoreid ja meeskondi ehk peaaegu 75 startup-meeskonda ning 60 ettevõtlusmentorit.

Mentorõhtu korraldusmeeskonna eesotsas olid äriideede arenguprogrammi STARTER loomeettevõtluse suuna juhtkeskus Tallinna Ülikool ning tehnoloogiaettevõtluse suuna juhtkeskus Tallinna Tehnikaülikool.

Iduettevõtete kiirkohtingul õnnestus meeskondadel kogeda reaalsuskontrolli: ettevõtlusmentoritelt saadi kriitilist tagasisidet, häid nõuandeid ning vastuseid olulistele küsimustele. Eesmärk oligi kokku tuua ülikoolidest alguse saanud startup-meeskonnad ja Eesti iduettevõtete kogukonna liikmed – eksperdid, mentorid ja investorid –, et anda meeskondadele sisendit, kuidas oma ideed paremini edasi arendada.

Mentorid valitakse sellisele sündmusele nii, et katta teemad, mille osas meeskonnad abi võiksid vajada, seda ärimudelite, intellektuaalomandi, programmeerimise, müügi ja turunduse, tootearenduse ning teenusedisaini ja teiste valdkondade lõikes. Tallinna Ülikooli Avatud akadeemia ettevõtluspartnerluse koordinaatori ja STARTERcreative programmijuhi Marek Mühlbergi sõnul väärib tunnustust Eesti juhtivate ekspertide missioonitunne. „Mentorid panustavad vabatahtlikult oma aega, et aidata varajase faasi ettevõtetel astuda esimesed ja kõige raskemad sammud ettevõtte rajamise teel,“ märkis ta.

Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni ja ettevõtluskeskus Mektory STARTERtech programmijuhi Anu Oksa sõnul oli sündmus eriline. „Esmakordselt osalesid meeskonnad Narvast ja Kohtla-Järvelt, paljudest Euroopa riikidest ja väike delegatsioon ka Lõuna-Koreast,“ kommenteeris ta.

Sündmuse vedasid inspireerivate sõnavõttudega käima eelmise Ajujahi võitjameeskonna Temp ID tegevjuht Rait Rand, SprayPrinteri kaasasutaja Sirla ning Scoro tegevjuht Fred Krieger. Õhtut juhtis STARTER@Pärnu programmijuht Taavi Tamm.

Sündmus toimus juba neljandat korda, seda Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business Schooli ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainori koostöös. Startup Speed Dating Nighti ja STARTER programmi tegevusi toetab Euroopa Liidu Sotsiaalfond.

Õppurite äriideede arengu toetamiseks loodud programm käivitus 2016. aasta jaanuaris ning praeguseks on programmi läbinud sadakond meeskonda.

Tekst Tallinna Ülikooli Avatud akadeemia ettevõtluspartnerluse koordinaator ja STARTERcreative programmijuht Marek Mühlbergi

 •  

  Mis aitab ülikooli edukalt lõpetada?

  TLÜ blogi

  Tallinna Ülikooli tudengitelt on järjepidevalt kogutud tagasisidet, et toetada nende edasijõudmist ning muuta õpikeskkond veelgi üliõpilassõbralikumaks.

  Loe edasi
 •  

  Uued magistriõppe erialad

  TLÜ blogi

  Tallinna Ülikoolis on uued magistriõppe õppekavad, õppekeeleks inglise keel.

  Loe edasi

 •  

  TLÜ vilistlane Laura Prits

  TLÜ blogi

  Mida Sa ülikoolis õppisid ja millal lõpetasid?

  Õppisin reklaam ja imagoloogiat aastatel 2012 – 2015.

  Loe edasi