Digiblogi

Jaanika Hirv: liftikõne pidamine aitas oma idee ning väärtuspakkumise väga hästi selgeks mõelda

26.10.2016 12:23:25

6. oktoobril toimus Tartus, uues ja uhkes Eesti Rahva Muuseumi hoones kuue Eesti avalik-õigusliku ülikooli ja sadade ettevõtete esindajate osalemisel järjekordne koostööfestival “Õigel ajal õiges kohas”. Kokku oli osavõtjaid üle 600. Ürituse eesmärgiks oli tuua teadlasi ja ettevõtteid teineteisele lähemale ning pakkuda teadlastele võimalusi esitleda ettevõtetele nii uusi koostööideid, olemasolevaid teenuseid ja tooteid kui ka edulugusid koostööst ettevõtetega.

Koostööideid ja teenuseid sai esitleda nii väljapanekuga messialal kui liftikõne vormis. Messialal oli Digitehnoloogiate instituut esindatud nelja teenusega: E-lahendused ettevõtte kompetentsivajaduste hindamiseks ja nende omandamise toetamiseks (kontakt: Kai Pata), Arvutitunnetuse füsioloogilised aspektid (kontakt: Aleksander Väljamäe), Hajutatud kasutajaliidesed (kontakt: Ilja Šmorgun) ja Digitehnoloogia töökohal õppimise ja innovatsiooni toetamiseks (kontakt: Jaanika Hirv). Liftikõnede poole pealt oli Tallinna Ülikool esindatud kokku viie liftikõnega, Digitehnoloogiate instituudist tegi liftikõne Jaanika Hirv teemal “Kuidas lähendada noorte kutseoskusi ja ettevõtte vajadusi?”.

Liftikõned toimusid suures eraldi saalis, mis oli mõlema liftikõnede ploki ajal rahvast täis, nii et liftikõned said endale suurema osa tähelepanust. Üles astunud teadlased esitasid oma ideed kokkuvõtlikult, selgelt ja ilmekalt, vahel isegi humoorikalt. Lisaks andsid kõned lühikese aja jooksul huvitava ülevaate sellest, milliseid võimalusi Eesti ülikoolides ettevõtetele koostööks pakutakse. Ka Tallinna Ülikooli liftikõned olid igati sisukad ja säravad. Kahju oli ainult sellest, et aeg edasiseks aruteluks messialal jäi mõneti napiks.

Liftikõneleja perspektiivist oli üritusel veel omaette maik: nii kiiret teineteisemõistmist, kui tekkis oma kõnejärge ootavate liftikõnelejate seas kõrvalruumis, ei näe eri Eesti ülikoolide esindajate seas ilmselt nii tihti. Teiseks aitas liftikõne pidamine ja eelnev ettevalmistus oma idee ning väärtuspakkumise väga hästi selgeks mõelda, millest on tublisti kasu hiljemgi – nii et tasub proovimist.

Teksti autor: Jaanika Hirv (Digitehnoloogiate instituut, analüütik)
Foto: Külliki Tafel-Viia

TLÜ teadlaste neurokoreograafia eksperiment õnnestus

Digiblogi

14. septembril toimus Brüsselis Eesti esimese Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva üritustega seoses lavastuse „Demultiplexia“ esietendus, milles kohtusid tehnoloogia, neuroteadus ja kunstid.

LabHack #2 – mobiilirakenduste disainimine

Digiblogi

LabHack on tasuta töötubade sari, kus tarkvaraarenduse-, interaktsioonidisaini-, mängustamise- ja robootikaeksperdid tutvustavad enda igapäevaseid töid ja projekte ning kus läbi praktiliste tegevuste saab omandada teadmisi ja oskuseid, mida need eksperdid oma igapäevatöös kasutavad.

Digitaalne õpianalüütika hariduses ja ettevõtluses

Digiblogi

12.-15. septembril korraldavad Digitehnoloogiate instituut ja Haridusteaduste instituut Tallinna Ülikoolis kaheteistkümnenda Euroopa haridustehnoloogia konverentsi “European Conference on Technology-Enchanced Learning”, mille keskseks teemaks sel aastal on digitaalne õpianalüütika. Konverents toob kokku teadlased, praktikud, ettevõtjad ning seadusloome esindajad kaardistamaks digitaalse õpianalüütika hetkeseisu ning arutamaks väljakutseid andmete kasutamisvõimalustest haridustehnoloogias. Külalisi on konverentsile oodata ligi 200.