Loodusblogi

Kalle Sepa nägu kõlab ülikoolis tuttavalt

18.05.2017 09:20:40

Saate „Sinu nägu kõlab tuttavalt“ viienda hooaja võitja Kalle Sepp kinnitab, et tänu Tallinna ülikoolist saadud õpetajaharidusele teab ta paremini, kuidas inimesi motiveerida, kaasata ja juhendada.

Kes on Kalle Sepp Tallinna ülikoolist? Vilistlane? Elukestev õppija?
Kalle Sepp on pedagoogikaülikooli astunud, aga Tallinna ülikooli lõpetanud töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja kraadiga artist, laulja, näitleja. Elukestev õppija olen kindlasti, sest kõik, millest osa võtan, õpetab mulle midagi uut ja vajalikku. Inimene on loodud arenema ning ma kavatsen endas ja enda ümber alati uusi oskusi avastada.

Kas meeskoor tegi Kalle Sepast mehe või tegi Kalle Sepp koorist (selle) meeskoori (mis see praegu on)?
Kindlasti aitas meeskoor Sepa meheks saamisele kaasa. Samas usun, et olen oma pisikese panuse andnud ka meeskoori tegemistesse ja arengusse. Loodan seda teha edaspidigi, koori käekäik on mulle väga oluline. Kui häälega abiks ei saa olla, toetan kindlasti nõu, jõu ja emotsiooniga.

Kas õpetajahariduse jälgi on sinu igapäevastes tegemistes tunda?
Kuigi õpitud erialal ma ei tööta, on ülikool mulle kindlasti andnud oskuse inimestega suhelda ja erinevaid karaktereid mõista. Tänu õpetajaharidusele tean paremini, kuidas inimesi motiveerida, kaasata ja juhendada. Olen tegev nii ansamblis, meeskooris kui ka revüüteatris – nii on mul kui artistil ja kolleegil piiramatult olukordi, mil oma pedagoogivõimeid proovile panna.

Kui saaksid alustada praegu oma õpinguid puhtalt lehelt, millise eriala valiksid?
Ülikooliaastate alguses oli mul kindel plaan lavakunstikooli sisseastumiskatsetele minna, ilmselt prooviks seda.

Mida sa soovitad noorele, kes sügisel Tallinna ülikooli uksest sisse astub?
Kui sa oled laulev mees, tule kohe esimesel neljapäeval meeskoori proovi. Aga muidu soovitan olla julge ja küsida ka rumalana tunduvaid küsimusi. Üldse soovitan toppida oma nina igale poole, hästi palju erinevate inimestega suhelda ja tegevustes kaasa lüüa. Nii saad tutvusi ning juhtub sündmusi, mida mäletad kogu elu.

Milline on sinu meeldejäävaim päev ülikoolis?
Ausalt öeldes tundub nii, et ainult meeldejäävad päevad mul ülikoolis olidki. Kogu aeg juhtus midagi, alati oli mu ümber huvitavaid inimesi, peaaegu igasse päeva jagus ootamatuid sündmusi. Kindlasti üks tähtsamatest hetkedest oli mu esimene meeskooriproov tollases kasvatusteaduste majas Viru väljakul. Olime ärevust täis nagu noored isajänesed elu esimesel kevadel, aga juhtus nii, et koos kursusevennaga me sisse saime. Siiani oleme mõlemad kooris ja veel väga head sõbrad pealekauba. Proove on mul aastate jooksul ainult mõned korrad vahele jäänud. Ju isased ikkagi hoiavad kokku ja toetavad üksteist.

Wikipedia ütleb, et sul on magistriõpingud pooleli.
Jah, magistriõpingud on praegu kahjuks mõneks ajaks pooleli, kuigi jäänud on ainult koera saba, lõputöö. Loodan selle mingil hetkel ära teha, praegu õpetab mind siiski eelkõige meelelahutusmaailm. Olen aga läbinud õpetajakoolituse, õppisin uues ülikoolis vana õppekava alusel. Õpetajakoolitust on vaja igal erialal, kus suhtled igapäevaselt paljude inimestega, kel kõigil on oma soovid ja plaanid. Neid tuleb pidevalt innustada ja see mulle meeldib.

Siin on sinu võimalus teha häbitult reklaami ühele õppekavale, ainele või õppejõule. Kes, mis ja milleks?
Üldistaks natukene ja kiidaks meie ülikooli õpetajakoolitust. See on väga heal tasemel ja ka jätkuvalt väga vajalik. Kuna meid on nii vähe, siis peamegi natukene targemad olema kui mujal maailmas. Harituse seisukohalt on õpetajakoolitust väga raske alahinnata.

Küsis Karl Hallik

Artikkel ilmus 18.05.2017 Delfi Noorte hääles.

Tallinna ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituut on neile, kes hoolivad tervest maailmast!

Integreeritud tehnoloogiad ja käsitöö (käsitöö ja kodunduse suund, töö- ja tehnoloogiaõpetuse suund) õppekava leiad Tallinna ülikooli kodulehelt. Tutvu ka Tehnoloogiavaldkonna ainete õpetaja (käsitöö ja kodunduse ning töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja suunad) magistri õppekavaga

lti-1

Mihkel Kangur: Leidke looduses lemmikpaik, kus ennast õnnelikuna tunda

Loodusblogi

Kõik on ju omavahel seoses. Kangur rõõmustab selle üle, et Eestis on hakatud rohkem hindama talutoitu. Head meelt teeb ka Eesti ettevõtjate mõõteviisi muutumine ökoloogilisemaks.

Tallinna ülikooli tudengid teevad kättesaamatu kättesaadavaks

Loodusblogi

Projekti “Kaasav ELU” raames said erinevate erialade üliõpilased oma teadmisi rakendada, luues kasutajasõbralikke õppetööd toetavaid vahendeid, arvestades erinevate erivajadustega. Vahendite loomisel ja katsetamisel tehti tihedat koostööd tulevaste kasutajatega, lähtudes põhimõttest “kasutaja teab kõige paremini, mida ta vajab“. Projekti käigus valmisid tunnetussein Porkuni kooli, puuteraamatud vaegnägijatele ja matemaatika abimaterjalid.

Labor ja treeningsaal – leia parim iseendas!

Loodusblogi

Annika Sakkarias on väga mitmekülgne noor naine: päeval jookseb ta Eesti meistrivõistlustel 400 meetrit, õhtul paneb valge kitli selga ja analüüsib laboris proove. Annikal on molekulaarse biokeemia magistrikraad ja 2016. aasta suvel pärjati ta kahekordseks Eesti meistriks: 400 meetri ja 400 meetri tõkkejooksus. Kui spordikirega on Annika üles kasvanud, alustas kergejõustikuga seitsmendas klassis, siis loodusteaduste võlu avastas ta alles gümnaasiumi lõpus.