Ühiskonnateaduste blogi

Kertu Jukkum: elus ei ole piire

08.02.2018 16:50:11

„Elus ei ole piire!“ väidab Kertu Jukkum, meelelahutusportaalide juht ja lemmikloomade hea käekäigu eest seisja. „Sina ise lood need piirid, just sellised nagu soovid. Seepärast soovitan: võta vastu kõik väljakutsed ja kasuta võimalusi, mis avardavad maailma. Ole tänulik eksimuste ja pettumuste eest, sest neist õpid kõige enam. Sa saad selleks, kelleks soovid ja oled, kes olla julged.“

Jukkumi sõnul on talle tähtis töö, mis teeb iga päev õnnelikuks. „Raadio- ja teletöö on seda kindlasti, aga ma ei alahinda ka ühtki teist ametit, mida pidanud olen. Kõik kogemused on vajalikud ja huvitavad.“ Vabatahtlikuna koduta loomade probleemiga tegelemine viis ta näiteks oma loomasaateni. ”Üks asi on teise eeldus!” tõdeb ta.

Kui tele- ja raadiotöö ring täis sai, näis loogiline jätk online. „Mulle tundus juba mõnda aega, et meie meediaruumi täidab ülemäära palju sotsiaalpornograafia, kõikvõimalike õnnetuste ja pommiplahvatuste kajastused. Usun, et halli taeva all elav Eesti inimene vajab rohkem kerget meelelahutust.“

Nii panustabki ta praegu eesmärki muuta meediapilti kirevamaks ja toredamaks. „Ning kui ma ühel päeval jõuan kindla veendumiseni, et ka iseõppinud ajakirjanik saab edukalt hakkama, olen oma eesmärgi täitnud,“ lausub ta. Selgituseks: Kertu Jukkum on Tallinna Ülikoolis lõpetanud riigiteaduste eriala, praegu õpib aga Tallinna Tehnikaülikoolis.

Aga lapsest peale on tal olnud ka pöörane idee politseinikuks saada. Isa laitis selle soovi küll kiirelt maha – tütrel puuduvat füüsilised eeldused. ”Siis otsustasin, et võtan politseinikust mehe, aga ka sellega pole nii läinud,” räägib unistaja. ”Nüüd mõtlen, et Politseiameti kommunikatsioonibüroos ei ole muskleid vaja ja tegelikult olen praegu tunduvalt paremas füüsilises vormis kui lapseea eeldused lubasid.”

 Tallinna Ülikoolist sain kaasa parimad sõbrad, silmaringi laiendavad teadmised ning unustamatu ühikaelu.

Kertu Jukkum, TLÜ vilistlane: Riigiteadused, 2012

AMET: Meelelahutusportaalide juht asutuses AS Eesti Meedia

MTÜ Nurru Ometi asutaja

Riigiteaduste õppekavaga saad tutvuda SIIN.

 •  

  President tunnustab: Anne Tiko. Valgetähe V klass

  Ühiskonnateaduste blogi

  Anne Tiko on Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi psühhosotsiaalse töö lektor, arengupsühholoog. Ta tegutseb selliste ühiskonnakihtidega, kelle poole igaüks pole nõus vaatamagi. Temasarnaste inimeste suurus ei vaja selgitamist neile, kelle elu või tervise nad päästnud või kelle kannatusi teo või trööstiga leevendanud. Anne Tiko kutsumus on vaikselt ja sihikindlalt teha ühiskonnas seda, millele me tingimata iga päev ei mõtle, aga mille puudumist märkaksime 24 tunni jooksul.

  Loe edasi
 •  

  Kuidas olla mõjusad?

  Ühiskonnateaduste blogi

  Meie rahvastikuolukorra hindamiseks on hädavajalik võrdlusmaterjal teistega, kirjutab Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituudi Eesti demograafia keskuse vanemteadur Luule Sakkeus.

  Loe edasi
 •  

  Mari Vaiksaar: mõtle enda tuleviku jaoks välja plaan A

  Ühiskonnateaduste blogi

  6. veebruaril kell 13.00 toimub Tallinna Ülikoolis  ELU projekti raames haridusteemaline konverents “Kool läbi, mis nüüd?/ School’s out, now what?”. Eesmärk on üheskoos mõtiskleda, mida tähendab enda arendamine kogu elu vältel. Kaasa löövad ja kogemusi jagavad tegijad teadusest, haridusest, ettevõtlusest, IT-st ja meelelahutusest. Ajasime ühe esinejaga enne konverentsi põgusalt haridusteemadel juttu.

  Loe edasi