Ühiskonnateaduste blogi

Kertu Jukkum: elus ei ole piire

08.02.2018 16:50:11

„Elus ei ole piire!“ väidab Kertu Jukkum, meelelahutusportaalide juht ja lemmikloomade hea käekäigu eest seisja. „Sina ise lood need piirid, just sellised nagu soovid. Seepärast soovitan: võta vastu kõik väljakutsed ja kasuta võimalusi, mis avardavad maailma. Ole tänulik eksimuste ja pettumuste eest, sest neist õpid kõige enam. Sa saad selleks, kelleks soovid ja oled, kes olla julged.“

Jukkumi sõnul on talle tähtis töö, mis teeb iga päev õnnelikuks. „Raadio- ja teletöö on seda kindlasti, aga ma ei alahinda ka ühtki teist ametit, mida pidanud olen. Kõik kogemused on vajalikud ja huvitavad.“ Vabatahtlikuna koduta loomade probleemiga tegelemine viis ta näiteks oma loomasaateni. ”Üks asi on teise eeldus!” tõdeb ta.

Kui tele- ja raadiotöö ring täis sai, näis loogiline jätk online. „Mulle tundus juba mõnda aega, et meie meediaruumi täidab ülemäära palju sotsiaalpornograafia, kõikvõimalike õnnetuste ja pommiplahvatuste kajastused. Usun, et halli taeva all elav Eesti inimene vajab rohkem kerget meelelahutust.“

Nii panustabki ta praegu eesmärki muuta meediapilti kirevamaks ja toredamaks. „Ning kui ma ühel päeval jõuan kindla veendumiseni, et ka iseõppinud ajakirjanik saab edukalt hakkama, olen oma eesmärgi täitnud,“ lausub ta. Selgituseks: Kertu Jukkum on Tallinna Ülikoolis lõpetanud riigiteaduste eriala, praegu õpib aga Tallinna Tehnikaülikoolis.

Aga lapsest peale on tal olnud ka pöörane idee politseinikuks saada. Isa laitis selle soovi küll kiirelt maha – tütrel puuduvat füüsilised eeldused. ”Siis otsustasin, et võtan politseinikust mehe, aga ka sellega pole nii läinud,” räägib unistaja. ”Nüüd mõtlen, et Politseiameti kommunikatsioonibüroos ei ole muskleid vaja ja tegelikult olen praegu tunduvalt paremas füüsilises vormis kui lapseea eeldused lubasid.”

 Tallinna Ülikoolist sain kaasa parimad sõbrad, silmaringi laiendavad teadmised ning unustamatu ühikaelu.

Kertu Jukkum, TLÜ vilistlane: Riigiteadused, 2012

AMET: Meelelahutusportaalide juht asutuses AS Eesti Meedia

MTÜ Nurru Ometi asutaja

Riigiteaduste õppekavaga saad tutvuda SIIN.

 •  

  Teadlane selgitab, mis on poliitilised skandaalid

  Ühiskonnateaduste blogi

  Igapäevakeeles oleme harjunud skandaalideks nimetama igasuguseid tegusid ja väljaütlemisi, mis meie meeli erutavad, kuid teadlastel on välja töötatud üsna täpsed definitsioonid, mudelid ja klassifikatsioonid skandaalide uurimiseks, selgitab Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi poliitikasotsioloogia dotsent Mari-Liis Jakobson

  Loe edasi
 •  

  Kätlin Alvela teel väga heaks juhiks

  Ühiskonnateaduste blogi

  „Minu õpingud ja töökogemus on pannud mõistma, et kõik sõltub minust endast, minu soovist õppida, kasvada, areneda, edasi liikuda,ˮ ütleb Kätlin Alvela, kelle Eesti Vabariigi valitsus kinnitas mullu 1. märtsil häirekeskuse peadirektoriks.

  Loe edasi
 •  

  Rait Kuuse: teadmised juhatavad tupikust

  Ühiskonnateaduste blogi

  Rait Kuuse karjäär sai alguse kriminaalhooldusametnikuna. Sealt alates on tal olnud võimalus anda panus päris mitmes riigi poliitika kujundamise küsimuses. Justiitsministeeriumis olid selleks vangide arvu vähendamise kava, samuti kokkulepped uue kuriteo riskide hindamise süsteemi, alternatiivkaristuste ja elektroonilise valve juurutamise kohta.

  Loe edasi