Digiblogi

Koostöö Kabuli Ülikooliga jätkub

25.11.2016 15:22:10

22. novembril allkirjastati Tallinna Ülikooli ja Kabuli Ülikooli vaheline koostöökokkulepe arengukoostöö jätkuprojekti “IT-alase magistriõppekava rakendamine Kabuli Ülikooli Informaatika teaduskonnas ajavahemikul 2016-2018 ning Afganistani kõrghariduse parendamise eest vastutavate riigiametnike koolitus Eestis” kohta.
IMG_0951

Projekti eesmärgiks on kaasa aidata Tallinna Ülikooli poolt väljatöötatud magistriõppeprogrammi käigus hoidmisele Kabuli Ülikooli IT teaduskonnas. Projekti raames viiakse läbi koostöös TTÜ Infotehnoloogia teaduskonna õppejõududega  õppetöö Afganistanis Kabuli IT teaduskonnas ajavahemikul 2016 – 2018 ning aidatakse lõpetamiseni viia teise ja kolmanda lennu magistrandid. Lisaks õppetööle viiakse läbi ka koolitus Eestis Afganistani Kõrgharidusministeeriumi riigiametnikele ning õppepraktika TLÜ-s Kabuli Ülikooli IT teaduskonna administratiivtöötajatele.

IMG_0968

Projekt on osa laiemast koostööst Kabuli Ülikooli IT teaduskonnaga. See on jätkuprojektiks 2012. aastal alustatud IT õppe alasele arengukoostööle Afganistaniga. Peamine põhjus, miks Kabuli Ülikool soovib jätkata koostööd Tallinna Ülikooliga seisneb nende vajaduses tagada magistriõppe jätkusuutlik toimimine IT teaduskonnas. 2016. aasta seisuga ei ole Kabuli Ülikooli IT teaduskonnas veel mitte ühtegi doktorikraadiga õppejõudu. Seetõttu palub Kabuli ülikool veel  Eesti ekspertabi jätkumist magistrantide õpetamisel. Kabuli Ülikooli IT teaduskonna 7 akadeemilist töötajat lõpetavad doktoriõppe Tallinna Ülikoolis 2018 aastal. Peale seda on neil õiguslik alus iseseisvalt õpetada Kabuli Ülikooli IT teaduskonnas magistritaseme üliõpilasi ning viia nad lõpetamiseni.

Kabuli Ülikooli poolne esindaja lepingu allkirjastamisel oli Mohammad Hadi Hedayati , kes on sealne administratiivküsimuste eest vastutav prorektor. Tallinna Ülikooli poolne allkirjastaja oli ülikooli rektor Tiit Land. Allkirjastamisel viibisid ka Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate instituudi direktor Peeter Normak ja projektijuht Maarika Miil.

 •  

  TLÜ teadlaste neurokoreograafia eksperiment õnnestus

  Digiblogi

  14. septembril toimus Brüsselis Eesti esimese Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva üritustega seoses lavastuse „Demultiplexia“ esietendus, milles kohtusid tehnoloogia, neuroteadus ja kunstid.

  Loe edasi
 •  

  LabHack #2 – mobiilirakenduste disainimine

  Digiblogi

  LabHack on tasuta töötubade sari, kus tarkvaraarenduse-, interaktsioonidisaini-, mängustamise- ja robootikaeksperdid tutvustavad enda igapäevaseid töid ja projekte ning kus läbi praktiliste tegevuste saab omandada teadmisi ja oskuseid, mida need eksperdid oma igapäevatöös kasutavad.

  Loe edasi
 •  

  Digitaalne õpianalüütika hariduses ja ettevõtluses

  Digiblogi

  12.-15. septembril korraldavad Digitehnoloogiate instituut ja Haridusteaduste instituut Tallinna Ülikoolis kaheteistkümnenda Euroopa haridustehnoloogia konverentsi “European Conference on Technology-Enchanced Learning”, mille keskseks teemaks sel aastal on digitaalne õpianalüütika. Konverents toob kokku teadlased, praktikud, ettevõtjad ning seadusloome esindajad kaardistamaks digitaalse õpianalüütika hetkeseisu ning arutamaks väljakutseid andmete kasutamisvõimalustest haridustehnoloogias. Külalisi on konverentsile oodata ligi 200.

  Loe edasi