Digiblogi

Koostöö Kabuli Ülikooliga jätkub

25.11.2016 15:22:10

22. novembril allkirjastati Tallinna Ülikooli ja Kabuli Ülikooli vaheline koostöökokkulepe arengukoostöö jätkuprojekti “IT-alase magistriõppekava rakendamine Kabuli Ülikooli Informaatika teaduskonnas ajavahemikul 2016-2018 ning Afganistani kõrghariduse parendamise eest vastutavate riigiametnike koolitus Eestis” kohta.
IMG_0951

Projekti eesmärgiks on kaasa aidata Tallinna Ülikooli poolt väljatöötatud magistriõppeprogrammi käigus hoidmisele Kabuli Ülikooli IT teaduskonnas. Projekti raames viiakse läbi koostöös TTÜ Infotehnoloogia teaduskonna õppejõududega  õppetöö Afganistanis Kabuli IT teaduskonnas ajavahemikul 2016 – 2018 ning aidatakse lõpetamiseni viia teise ja kolmanda lennu magistrandid. Lisaks õppetööle viiakse läbi ka koolitus Eestis Afganistani Kõrgharidusministeeriumi riigiametnikele ning õppepraktika TLÜ-s Kabuli Ülikooli IT teaduskonna administratiivtöötajatele.

IMG_0968

Projekt on osa laiemast koostööst Kabuli Ülikooli IT teaduskonnaga. See on jätkuprojektiks 2012. aastal alustatud IT õppe alasele arengukoostööle Afganistaniga. Peamine põhjus, miks Kabuli Ülikool soovib jätkata koostööd Tallinna Ülikooliga seisneb nende vajaduses tagada magistriõppe jätkusuutlik toimimine IT teaduskonnas. 2016. aasta seisuga ei ole Kabuli Ülikooli IT teaduskonnas veel mitte ühtegi doktorikraadiga õppejõudu. Seetõttu palub Kabuli ülikool veel  Eesti ekspertabi jätkumist magistrantide õpetamisel. Kabuli Ülikooli IT teaduskonna 7 akadeemilist töötajat lõpetavad doktoriõppe Tallinna Ülikoolis 2018 aastal. Peale seda on neil õiguslik alus iseseisvalt õpetada Kabuli Ülikooli IT teaduskonnas magistritaseme üliõpilasi ning viia nad lõpetamiseni.

Kabuli Ülikooli poolne esindaja lepingu allkirjastamisel oli Mohammad Hadi Hedayati , kes on sealne administratiivküsimuste eest vastutav prorektor. Tallinna Ülikooli poolne allkirjastaja oli ülikooli rektor Tiit Land. Allkirjastamisel viibisid ka Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate instituudi direktor Peeter Normak ja projektijuht Maarika Miil.

 •  

  Üliõpilased puutuvad info üleküllusega kokku, aga tihti ei näe selles probleemi

  Digiblogi

  Viimasel kümnendil on palju räägitud info üleküllusest, mille on kaasa toonud infoühiskonnale omased tohutud andmehulgad ning nende säilitamist, töötlemist ja kasutamist tõhustavad info- ja kommunikatsioonivahendid. Tallinna Ülikooli infoteaduse professori Sirje Virkuse, TLÜ Akadeemilise Raamatukogu peareferendi Sigrid Mandre ja Elise Palsi uuringust nähtus, et tudengid puutuvad tihti informatsiooni üleküllusega kokku, kuid umbes pooltele uuritutest see ei ole olnud probleem.

  Loe edasi
 •  

  Madis Lepik: peagi otsime õpetajaid tikutulega!

  Digiblogi

  Eesti koolimatemaatika hea tase võib õige pea langema hakata, sest matemaatikaõpetajateks õpib meie ülikoolides umbes neli korda vähem inimesi kui vaja oleks.

  Loe edasi
 •  

  LEAP paneb tudengite jala ettevõtluse ukse vahele

  Digiblogi

  Tallinna Ülikooli külastas Erasmus+ (2016-1-EL01-KA203-023624) LEAP projekti konsortsium.  LEAP (lean and agile practices linking engineering higher education to industry) projekti eesmärgiks on tõsta kõrghariduse kvaliteeti ühendades need ettevõtluspraktikatega.

  Loe edasi