Loodusblogi

Kuidas muretsemisest saab mure?

22.09.2017 09:53:07

Muretsemisel ja ärevusel on selge seos. Ärevus on normaalne emotsioon, see on kohastumuslik – tagas inimeste ellujäämise. Seega on tegemist väga universaalse emotsiooniga, mis sunnib meid tegudele.

Kui ärevus meid aga enam ei aita, vaid hoopis takistab, on see muutunud patoloogiliseks ja sellega tuleb tegeleda. Piirist, mis on muretsemise ja mure vahel, räägib lähemalt Tallinna ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi tervisekäitumise ja heaolu doktoriõppekava doktorant, PERH-i psühhiaater dr Merit Kudeviita.

Merit Kudeviita lühiloeng on üks 12-st, millega tähistati 12 aasta möödumist Tallinna ülikooli asutamise otsusest. Päeva fookuses oli meie kalleim vara ja esmane valik – tervis.

Olla terve, mõelda terviklikult ja toimida tervendavalt on meie kõigi võimuses. Kui teadlikult või oskuslikult me aga seda teeme? Milliseid tarku valikuid peaksime inimestena ning organisatsioonides ja ühiskonnas toimijatena tegema, et olla terved nii ise kui ka mõjutada meid ümbritseva heaolu?

12 loenguga diagnoosisimegi seisundeid, mõtestasime tähendusi, vaatlesime trende, tegime järeldusi ja pakkusime tuleviku stsenaariume. Inimesest. Organisatsioonist. Ühiskonnast.

 •  

  Külaskäik võimaliku tööandja juurde

  Loodusblogi

  Meie loodus- ja terviseteaduste instituudi integreeritud loodusteaduste ja bioloogia kolmanda kursuse bakalaureusetudengid koos Erasmus tudengiga ning molekulaarse biokeemia ja ökoloogia magistritudengid käisid õppetöö raames Nova Vita kliinikus loenguid kuulamas ning nende laboriga tutvumas.

  Loe edasi
 •  

  Ilmus projekti „Life peat restore“ publikatsioon “Sood kliima võtmes”

  Loodusblogi

  Looduslike ökosüsteemidena toimivad sood seovad süsihappegaasi. Soode kujunemise ja kasvamisega on aastatuhandetega taimed fotosünteesi käigus sidunud atmosfääris olevat süsihappegaasi ning osa tekkinud süsinikurikkast orgaanilisest ainest on ladestunud turbasse. 18. sajandil alanud tööstusrevolutsiooni ja inimkonna järjest suurema tarbimisvajaduse tulemusel on mõne viimase sajandiga väga suur osa soodest kuivendatud ja muudetud põllumaaks või metsamaaks ning turvast on kaevandatud aianduse ja kütte tarbeks.

  Loe edasi
 •  

  President tunnustab: füüsik Romi Mankin, Valgetähe IV klass

  Loodusblogi

  Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Romi Mankin on Eesti füüsikateoreetik, kellel õnnestus leida elektromagnetilaste, skalaarsete ja gravitatsiooni lainete lahend välises aksiaalses kvadrupoolstruktuuriga gravitatsiooniväljas.

  Loe edasi