Loodusblogi

Kuidas muretsemisest saab mure?

22.09.2017 09:53:07

Muretsemisel ja ärevusel on selge seos. Ärevus on normaalne emotsioon, see on kohastumuslik – tagas inimeste ellujäämise. Seega on tegemist väga universaalse emotsiooniga, mis sunnib meid tegudele.

Kui ärevus meid aga enam ei aita, vaid hoopis takistab, on see muutunud patoloogiliseks ja sellega tuleb tegeleda. Piirist, mis on muretsemise ja mure vahel, räägib lähemalt Tallinna ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi tervisekäitumise ja heaolu doktoriõppekava doktorant, PERH-i psühhiaater dr Merit Kudeviita.

Merit Kudeviita lühiloeng on üks 12-st, millega tähistati 12 aasta möödumist Tallinna ülikooli asutamise otsusest. Päeva fookuses oli meie kalleim vara ja esmane valik – tervis.

Olla terve, mõelda terviklikult ja toimida tervendavalt on meie kõigi võimuses. Kui teadlikult või oskuslikult me aga seda teeme? Milliseid tarku valikuid peaksime inimestena ning organisatsioonides ja ühiskonnas toimijatena tegema, et olla terved nii ise kui ka mõjutada meid ümbritseva heaolu?

12 loenguga diagnoosisimegi seisundeid, mõtestasime tähendusi, vaatlesime trende, tegime järeldusi ja pakkusime tuleviku stsenaariume. Inimesest. Organisatsioonist. Ühiskonnast.

 •  

  Teadlane teab: miks Eesti suvi läheb aina külmemaks ja kas nii jääbki?

  Loodusblogi

  Mitu aastat kulub kuni mandrilt saartele saab maakerke tõttu juba jala ja kas meie kliima tõepoolest soojeneb? Miks Eesti suvi läheb aina külmemaks ja kas nii jääbki? Teadushuvilist televaatajat vaevanud küsimustele vastab Tallinna ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi vanemteadur Hannes Tõnisson.

  Loe edasi
 •  

  Ott Tänaku salarelv – isiklik ilmaennustaja

  Loodusblogi

  “Pealtnägija” kohtus Ott Tänaku ja Martin Järveoja abimeestega, kes end seni eriti afišeerinud pole. Näiteks on Tänakul isiklik ilmaennustaja, kes teeb talle Eestist täppisprognoose, mis on osutunud paremateks kui raja ääres olevate meeste omad ja mänginud olulist rolli senistes etapivõitudes – kelleks on Tallinna ülikooli Ökoloogia keskuse teadur Hannes Tõnisson.

  Loe edasi
 •  

  Vetikad. Geelid. Tarrendid.

  Loodusblogi

  Käesoleval aasta Tallinna Ülikooli silmapaistvaima publikatsiooni, õpiku ja loomingulise projekti konkurssi täppisteadustealase artikli kategoorias ja TLÜ üliõpilaste teadustööde üleülikoolilisele konkurssi teaduspublikatsioonide kategoorias Terve ja jätkusuutlik eluviis tunnistati parimaks teadusartikliks ”Monocationic salts of carrageenans: Preparation and physico-chemical properties“ (DOI: dx.doi.org/10.1016/j.foodhyd.2016.09.032), mis on avaldatud oma ala mainekas ajakirjas Food Hydrocolloids.

  Loe edasi