Loodusblogi

Kuidas muretsemisest saab mure?

22.09.2017 09:53:07

Muretsemisel ja ärevusel on selge seos. Ärevus on normaalne emotsioon, see on kohastumuslik – tagas inimeste ellujäämise. Seega on tegemist väga universaalse emotsiooniga, mis sunnib meid tegudele.

Kui ärevus meid aga enam ei aita, vaid hoopis takistab, on see muutunud patoloogiliseks ja sellega tuleb tegeleda. Piirist, mis on muretsemise ja mure vahel, räägib lähemalt Tallinna ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi tervisekäitumise ja heaolu doktoriõppekava doktorant, PERH-i psühhiaater dr Merit Kudeviita.

Merit Kudeviita lühiloeng on üks 12-st, millega tähistati 12 aasta möödumist Tallinna ülikooli asutamise otsusest. Päeva fookuses oli meie kalleim vara ja esmane valik – tervis.

Olla terve, mõelda terviklikult ja toimida tervendavalt on meie kõigi võimuses. Kui teadlikult või oskuslikult me aga seda teeme? Milliseid tarku valikuid peaksime inimestena ning organisatsioonides ja ühiskonnas toimijatena tegema, et olla terved nii ise kui ka mõjutada meid ümbritseva heaolu?

12 loenguga diagnoosisimegi seisundeid, mõtestasime tähendusi, vaatlesime trende, tegime järeldusi ja pakkusime tuleviku stsenaariume. Inimesest. Organisatsioonist. Ühiskonnast.

 •  

  Mida sisaldab Kadrioru roosiaia mesi?

  Loodusblogi

  Võiks arvata, et linnakeskkonnas on saaste suurem kui maal ning saasteained võivad sattuda ka linnas kogutud metesse. Tallinna ülikoolis tehtud meeanalüüsi tulemused näitavad aga sootuks muud.

  Loe edasi
 •  

  Teadlane teab: mis on mikrobioota?

  Loodusblogi

  Meile tuntud bakteritest enamus ei põhjusta haigusi. Vastupidi, mikroobid toetavad oma elutegevusega inimese organismi, normaalset funktsioneerimist. Mis on mikrobioota, mis mikrobioom ja kuidas seda uuritakse, räägib Tallinna ülikooli süsteemibioloogia lektor Kairi Koort.

  Loe edasi
 •  

  Tallinna Ülikooli suvekool pakub esmakordselt võimalust õppida koera käitumist

  Loodusblogi

  Järgmise aasta juulis avaneb huvilistel esmakordselt võimalus osaleda Tallinna Ülikooli, Norra Antrozooloogia Keskuse ja Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu koostöös toimuval suvekursusel “Introduction to Canine Cognition, Behaviour, and Human-Animal Interactions”, mis käsitleb koerte käitumise ja taju temaatikat.

  Loe edasi