Digiblogi

Kunst, tehnoloogia ja neuroteadus kohtuvad Brüsselis

08.09.2017 17:38:51

Demultiplexia lugu on ebatavaline etendus, kus kohtuvad kunst, tehnoloogia ja neuroteadus. Esietendus on osa BOZARi Elektroonilise Kunsti Festivali avaüritusest 14.09.2017.

Mis juhtub, kui laval kohtuvad kunst, tehnoloogia ja neuroteadus? Kas me saame luua midagi täitsa uut ja erilist, millega me varasemalt pole teatris kokku puudutunud?

NeuroTheatre Collective kutsub külalisi osa saama unikaalsest mitteverbaalse kommunikatsiooni kogemusest, mida vahendavad küber-täiustatud tuleviku inimesed. Laval näeme liikumist ja emotsioone, mis on mõjutatud iga tantsija isiksusest ja aju-arvuti liidese tehnoloogiast kaasates kõiki ebatavalisse Demultiplexia loosse.

Antud projekti jaoks on NeuroTeatri Collective kaasanud erinevaid talente nii loov- kui teadusmaailmast: Aleksander Väljamäe Tallinna Ülikoolist, meediakunstnik Juri Didevich ja Alberto Novello; Rene Nõmmik, Tiina Ollesk ja Simo Kruusment Fine 5 Tantsuteatrist, g.tec Brain-Computer Interface; Kristel Laur Ikkun Creative Studio’st ning teised rahvusvahelised eksperdid.

Rahvusvaheline esietendus: 14.09.2017 kell 20:00 BOZARi Stuudios, Brüsselis. Etendus on osa BOZARi Elektroonilise Kunsti Festivali avaüritusest.

facebook.com/neurotheatrecollective/

Allikas: https://www.ev100.ee/et/neuroteatri-etendus-demultiplexia

LabHack #2 – mobiilirakenduste disainimine

Digiblogi

LabHack on tasuta töötubade sari, kus tarkvaraarenduse-, interaktsioonidisaini-, mängustamise- ja robootikaeksperdid tutvustavad enda igapäevaseid töid ja projekte ning kus läbi praktiliste tegevuste saab omandada teadmisi ja oskuseid, mida need eksperdid oma igapäevatöös kasutavad.

Digitaalne õpianalüütika hariduses ja ettevõtluses

Digiblogi

12.-15. septembril korraldavad Digitehnoloogiate instituut ja Haridusteaduste instituut Tallinna Ülikoolis kaheteistkümnenda Euroopa haridustehnoloogia konverentsi “European Conference on Technology-Enchanced Learning”, mille keskseks teemaks sel aastal on digitaalne õpianalüütika. Konverents toob kokku teadlased, praktikud, ettevõtjad ning seadusloome esindajad kaardistamaks digitaalse õpianalüütika hetkeseisu ning arutamaks väljakutseid andmete kasutamisvõimalustest haridustehnoloogias. Külalisi on konverentsile oodata ligi 200.

Silmapaistev vilistlane 2017 – Kaia Iva

Digiblogi

Tallinna Ülikool tunnustab ja tänab silmapaistvat vilistlast Kaia Iva vastutustundliku ja eduka tegevuse eest hariduses ja poliitikas.