Digiblogi

Kunst, tehnoloogia ja neuroteadus kohtuvad Brüsselis

08.09.2017 17:38:51

Demultiplexia lugu on ebatavaline etendus, kus kohtuvad kunst, tehnoloogia ja neuroteadus. Esietendus on osa BOZARi Elektroonilise Kunsti Festivali avaüritusest 14.09.2017.

Mis juhtub, kui laval kohtuvad kunst, tehnoloogia ja neuroteadus? Kas me saame luua midagi täitsa uut ja erilist, millega me varasemalt pole teatris kokku puudutunud?

NeuroTheatre Collective kutsub külalisi osa saama unikaalsest mitteverbaalse kommunikatsiooni kogemusest, mida vahendavad küber-täiustatud tuleviku inimesed. Laval näeme liikumist ja emotsioone, mis on mõjutatud iga tantsija isiksusest ja aju-arvuti liidese tehnoloogiast kaasates kõiki ebatavalisse Demultiplexia loosse.

Antud projekti jaoks on NeuroTeatri Collective kaasanud erinevaid talente nii loov- kui teadusmaailmast: Aleksander Väljamäe Tallinna Ülikoolist, meediakunstnik Juri Didevich ja Alberto Novello; Rene Nõmmik, Tiina Ollesk ja Simo Kruusment Fine 5 Tantsuteatrist, g.tec Brain-Computer Interface; Kristel Laur Ikkun Creative Studio’st ning teised rahvusvahelised eksperdid.

Rahvusvaheline esietendus: 14.09.2017 kell 20:00 BOZARi Stuudios, Brüsselis. Etendus on osa BOZARi Elektroonilise Kunsti Festivali avaüritusest.

facebook.com/neurotheatrecollective/

Allikas: https://www.ev100.ee/et/neuroteatri-etendus-demultiplexia

TLÜ vilistlane Kalev Pihl

Digiblogi

Mida Sa ülikoolis õppisid ja millal lõpetasid?

Õppisin matemaatika/informaatika õpetajaks ja lõpetasin 1999. aastal. Magistrikraadi sain matemaatikas 2002. aastal.

Tallinnas doktoriks saanud afgaanid lähevad looma Lähis-Ida e-imet

Digiblogi

Tänu Eestist saadud teadmistele loodi Kabulis IT magistriprogramm. Afgaanid loodavad Eesti eeskujul tuua räsitud riiki modernseid e-valitsemise lahendusi.

IT lahenduse väljatöötamine ei pea olema jalgratta leiutamine

Digiblogi

Äsja Tallinna Ülikoolis doktoritöö kaitsnud digitehnoloogiate instituudi värske doktor Ilja Šmorgun töötas uurimistöö käigus välja disainimustrite kogumi, mis dokumenteerib rakenduste disainimise valdkonnas esinenud oskusteabe.