Digiblogi

LabHack #2 – mobiilirakenduste disainimine

20.09.2017 15:02:31

LabHack on tasuta töötubade sari, kus tarkvaraarenduse-, interaktsioonidisaini-, mängustamise- ja robootikaeksperdid tutvustavad enda igapäevaseid töid ja projekte ning kus läbi praktiliste tegevuste saab omandada teadmisi ja oskuseid, mida need eksperdid oma igapäevatöös kasutavad.

LabHacki korraldavad Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate instituudi laborid koostöös ettevõtete esindajatega ning on mõeldud esmajoones DTI tudengitele ja töötajatele, kuid alati on oodatud huvilised teistest instituutidest.

Töötoad on jagatud üldjuhul kaheks osaks, kus esimene pool on rohkem teoreetilist laadi ning millele järgneb praktiline käed-külge laboritegevus valdkonna spetsiifikast olenevalt.

Kuna valdkonnad on erinevad, sõltub konkreetse töötoa osalejaskond alati temaatikast ning osaleja varasemast kokkupuutest kas käsitletava teema või tehnoloogiatega. Eeldame siiski pigem huvi valdkonna vastu, mida käsitletakse, sest praktiline pool on jõukohane kõigile, kes on nõus kiirelt uusi teadmisi omandama.

LabHack on mõeldud esmajoones DTI tudengitele ja töötajatele, kuid alati on oodatud huvilised teistest instituutidest.

Töötubade läbiviijaid valitakse nn. nägude järgi. Väga ootame teemade ja ekspertide osas ettepanekuid ka tudengite poolt, kes soovivad kuulda ja proovida teadmisi-oskuseid, mida loengutes sügavuti ei jõuta käsitleda. Samuti soovime pakkuda ettevõtetele võimalust oma igapäevatööd tutvustada ja leida avatud meele ja käega tudengeid, kellest kasvatada enda meeskonda jõulisi järeltulijaid.

Kui LabHack #1 töötoas kooditi mobiiliäppi siis 27. septembril toimuv LabHack #2 keskendub rohkem mobiilirakenduste disainimisele. Töötuba viib läbi Rasmus Raal (Delfi, Mobi Lab, SaleMove).

Ülikoolipere on oodatud osalema!

Priit Tammets & DTI Labs meeskond

 •  

  Disainmõtlemisest kõrghariduses – DesignIT

  Digiblogi

  Algas Erasmus + projekt “Disainimõtlemine kõrghariduses, et edendada inimesekeskset innovatsiooni äris ja ühiskonnas – DesignIT”

  Loe edasi
 •  

  TLÜ teadlaste neurokoreograafia eksperiment õnnestus

  Digiblogi

  14. septembril toimus Brüsselis Eesti esimese Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva üritustega seoses lavastuse „Demultiplexia“ esietendus, milles kohtusid tehnoloogia, neuroteadus ja kunstid.

  Loe edasi
 •  

  Digitaalne õpianalüütika hariduses ja ettevõtluses

  Digiblogi

  12.-15. septembril korraldavad Digitehnoloogiate instituut ja Haridusteaduste instituut Tallinna Ülikoolis kaheteistkümnenda Euroopa haridustehnoloogia konverentsi “European Conference on Technology-Enchanced Learning”, mille keskseks teemaks sel aastal on digitaalne õpianalüütika. Konverents toob kokku teadlased, praktikud, ettevõtjad ning seadusloome esindajad kaardistamaks digitaalse õpianalüütika hetkeseisu ning arutamaks väljakutseid andmete kasutamisvõimalustest haridustehnoloogias. Külalisi on konverentsile oodata ligi 200.

  Loe edasi