Digiblogi

LabHack #2 – mobiilirakenduste disainimine

20.09.2017 15:02:31

LabHack on tasuta töötubade sari, kus tarkvaraarenduse-, interaktsioonidisaini-, mängustamise- ja robootikaeksperdid tutvustavad enda igapäevaseid töid ja projekte ning kus läbi praktiliste tegevuste saab omandada teadmisi ja oskuseid, mida need eksperdid oma igapäevatöös kasutavad.

LabHacki korraldavad Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate instituudi laborid koostöös ettevõtete esindajatega ning on mõeldud esmajoones DTI tudengitele ja töötajatele, kuid alati on oodatud huvilised teistest instituutidest.

Töötoad on jagatud üldjuhul kaheks osaks, kus esimene pool on rohkem teoreetilist laadi ning millele järgneb praktiline käed-külge laboritegevus valdkonna spetsiifikast olenevalt.

Kuna valdkonnad on erinevad, sõltub konkreetse töötoa osalejaskond alati temaatikast ning osaleja varasemast kokkupuutest kas käsitletava teema või tehnoloogiatega. Eeldame siiski pigem huvi valdkonna vastu, mida käsitletakse, sest praktiline pool on jõukohane kõigile, kes on nõus kiirelt uusi teadmisi omandama.

LabHack on mõeldud esmajoones DTI tudengitele ja töötajatele, kuid alati on oodatud huvilised teistest instituutidest.

Töötubade läbiviijaid valitakse nn. nägude järgi. Väga ootame teemade ja ekspertide osas ettepanekuid ka tudengite poolt, kes soovivad kuulda ja proovida teadmisi-oskuseid, mida loengutes sügavuti ei jõuta käsitleda. Samuti soovime pakkuda ettevõtetele võimalust oma igapäevatööd tutvustada ja leida avatud meele ja käega tudengeid, kellest kasvatada enda meeskonda jõulisi järeltulijaid.

Kui LabHack #1 töötoas kooditi mobiiliäppi siis 27. septembril toimuv LabHack #2 keskendub rohkem mobiilirakenduste disainimisele. Töötuba viib läbi Rasmus Raal (Delfi, Mobi Lab, SaleMove).

Ülikoolipere on oodatud osalema!

Priit Tammets & DTI Labs meeskond

 •  

  Üliõpilased puutuvad info üleküllusega kokku, aga tihti ei näe selles probleemi

  Digiblogi

  Viimasel kümnendil on palju räägitud info üleküllusest, mille on kaasa toonud infoühiskonnale omased tohutud andmehulgad ning nende säilitamist, töötlemist ja kasutamist tõhustavad info- ja kommunikatsioonivahendid. Tallinna Ülikooli infoteaduse professori Sirje Virkuse, TLÜ Akadeemilise Raamatukogu peareferendi Sigrid Mandre ja Elise Palsi uuringust nähtus, et tudengid puutuvad tihti informatsiooni üleküllusega kokku, kuid umbes pooltele uuritutest see ei ole olnud probleem.

  Loe edasi
 •  

  Madis Lepik: peagi otsime õpetajaid tikutulega!

  Digiblogi

  Eesti koolimatemaatika hea tase võib õige pea langema hakata, sest matemaatikaõpetajateks õpib meie ülikoolides umbes neli korda vähem inimesi kui vaja oleks.

  Loe edasi
 •  

  LEAP paneb tudengite jala ettevõtluse ukse vahele

  Digiblogi

  Tallinna Ülikooli külastas Erasmus+ (2016-1-EL01-KA203-023624) LEAP projekti konsortsium.  LEAP (lean and agile practices linking engineering higher education to industry) projekti eesmärgiks on tõsta kõrghariduse kvaliteeti ühendades need ettevõtluspraktikatega.

  Loe edasi