Digiblogi

LabHack #2 – mobiilirakenduste disainimine

20.09.2017 15:02:31

LabHack on tasuta töötubade sari, kus tarkvaraarenduse-, interaktsioonidisaini-, mängustamise- ja robootikaeksperdid tutvustavad enda igapäevaseid töid ja projekte ning kus läbi praktiliste tegevuste saab omandada teadmisi ja oskuseid, mida need eksperdid oma igapäevatöös kasutavad.

LabHacki korraldavad Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate instituudi laborid koostöös ettevõtete esindajatega ning on mõeldud esmajoones DTI tudengitele ja töötajatele, kuid alati on oodatud huvilised teistest instituutidest.

Töötoad on jagatud üldjuhul kaheks osaks, kus esimene pool on rohkem teoreetilist laadi ning millele järgneb praktiline käed-külge laboritegevus valdkonna spetsiifikast olenevalt.

Kuna valdkonnad on erinevad, sõltub konkreetse töötoa osalejaskond alati temaatikast ning osaleja varasemast kokkupuutest kas käsitletava teema või tehnoloogiatega. Eeldame siiski pigem huvi valdkonna vastu, mida käsitletakse, sest praktiline pool on jõukohane kõigile, kes on nõus kiirelt uusi teadmisi omandama.

LabHack on mõeldud esmajoones DTI tudengitele ja töötajatele, kuid alati on oodatud huvilised teistest instituutidest.

Töötubade läbiviijaid valitakse nn. nägude järgi. Väga ootame teemade ja ekspertide osas ettepanekuid ka tudengite poolt, kes soovivad kuulda ja proovida teadmisi-oskuseid, mida loengutes sügavuti ei jõuta käsitleda. Samuti soovime pakkuda ettevõtetele võimalust oma igapäevatööd tutvustada ja leida avatud meele ja käega tudengeid, kellest kasvatada enda meeskonda jõulisi järeltulijaid.

Kui LabHack #1 töötoas kooditi mobiiliäppi siis 27. septembril toimuv LabHack #2 keskendub rohkem mobiilirakenduste disainimisele. Töötuba viib läbi Rasmus Raal (Delfi, Mobi Lab, SaleMove).

Ülikoolipere on oodatud osalema!

Priit Tammets & DTI Labs meeskond

 •  

  TLÜ vilistlane Kalev Pihl

  Digiblogi

  Mida Sa ülikoolis õppisid ja millal lõpetasid?

  Õppisin matemaatika/informaatika õpetajaks ja lõpetasin 1999. aastal. Magistrikraadi sain matemaatikas 2002. aastal.

  Loe edasi
 •  

  Tallinnas doktoriks saanud afgaanid lähevad looma Lähis-Ida e-imet

  Digiblogi

  Tänu Eestist saadud teadmistele loodi Kabulis IT magistriprogramm. Afgaanid loodavad Eesti eeskujul tuua räsitud riiki modernseid e-valitsemise lahendusi.

  Loe edasi
 •  

  IT lahenduse väljatöötamine ei pea olema jalgratta leiutamine

  Digiblogi

  Äsja Tallinna Ülikoolis doktoritöö kaitsnud digitehnoloogiate instituudi värske doktor Ilja Šmorgun töötas uurimistöö käigus välja disainimustrite kogumi, mis dokumenteerib rakenduste disainimise valdkonnas esinenud oskusteabe.

  Loe edasi