Digiblogi

LEAP paneb tudengite jala ettevõtluse ukse vahele

19.02.2018 16:49:59

Tallinna Ülikooli külastas Erasmus+ (2016-1-EL01-KA203-023624) LEAP projekti konsortsium.  LEAP (lean and agile practices linking engineering higher education to industry) projekti eesmärgiks on tõsta kõrghariduse kvaliteeti ühendades need ettevõtluspraktikatega.

Selle raames on välja töötatud kolm tõsimängu agiilsetest ja lean meetodikatest. Tudengitele mõeldud mängud tutvustavad ja õpetavad selliseid põhimõtteid ja võtteid nagu SCRUM, 5S ning tehniline võlg (technical debt). Teisisõnu saavad tudengid mängides kogeda päris ettevõtluses kasutatavaid kaasaegseid praktikaid. Stsenaariumid on erinevates kontekstides, mis võimaldab teadmisi seostada mitmete erialadega.
Konsortsiumi liikmed Eestist, Portugalist, Hispaaniast, Kreekast ja Suurbritanniast andsid viimase lihvi mängude disainile ja loogikale. Veel mitte päris lõplikud mängud on proovimiseks kättesaadavad aadressil http://leapproject.eu ning projekti sotsiaalmeedialehel saab lugeda postitusi kaasaegsete tehnoloogiate ning kõrghariduse innovatsiooni kohta.
Koolitajad, kes soovivad neid mänge kasutada õppetöö läbiviimisel või tudengid, keda antud teema huvitab, võivad julgelt ühendust võtta projekti koordinaator Triinu Jesminiga (jesmin@tlu.ee).

Twitter #Leap_project_

logoleap2-v6_v2-3

 •  

  Üliõpilased puutuvad info üleküllusega kokku, aga tihti ei näe selles probleemi

  Digiblogi

  Viimasel kümnendil on palju räägitud info üleküllusest, mille on kaasa toonud infoühiskonnale omased tohutud andmehulgad ning nende säilitamist, töötlemist ja kasutamist tõhustavad info- ja kommunikatsioonivahendid. Tallinna Ülikooli infoteaduse professori Sirje Virkuse, TLÜ Akadeemilise Raamatukogu peareferendi Sigrid Mandre ja Elise Palsi uuringust nähtus, et tudengid puutuvad tihti informatsiooni üleküllusega kokku, kuid umbes pooltele uuritutest see ei ole olnud probleem.

  Loe edasi
 •  

  Madis Lepik: peagi otsime õpetajaid tikutulega!

  Digiblogi

  Eesti koolimatemaatika hea tase võib õige pea langema hakata, sest matemaatikaõpetajateks õpib meie ülikoolides umbes neli korda vähem inimesi kui vaja oleks.

  Loe edasi
 •  

  Disainmõtlemisest kõrghariduses – DesignIT

  Digiblogi

  Algas Erasmus + projekt “Disainimõtlemine kõrghariduses, et edendada inimesekeskset innovatsiooni äris ja ühiskonnas – DesignIT”

  Loe edasi