Digiblogi

LEAP paneb tudengite jala ettevõtluse ukse vahele

19.02.2018 16:49:59

Tallinna Ülikooli külastas Erasmus+ (2016-1-EL01-KA203-023624) LEAP projekti konsortsium.  LEAP (lean and agile practices linking engineering higher education to industry) projekti eesmärgiks on tõsta kõrghariduse kvaliteeti ühendades need ettevõtluspraktikatega.

Selle raames on välja töötatud kolm tõsimängu agiilsetest ja lean meetodikatest. Tudengitele mõeldud mängud tutvustavad ja õpetavad selliseid põhimõtteid ja võtteid nagu SCRUM, 5S ning tehniline võlg (technical debt). Teisisõnu saavad tudengid mängides kogeda päris ettevõtluses kasutatavaid kaasaegseid praktikaid. Stsenaariumid on erinevates kontekstides, mis võimaldab teadmisi seostada mitmete erialadega.
Konsortsiumi liikmed Eestist, Portugalist, Hispaaniast, Kreekast ja Suurbritanniast andsid viimase lihvi mängude disainile ja loogikale. Veel mitte päris lõplikud mängud on proovimiseks kättesaadavad aadressil http://leapproject.eu ning projekti sotsiaalmeedialehel saab lugeda postitusi kaasaegsete tehnoloogiate ning kõrghariduse innovatsiooni kohta.
Koolitajad, kes soovivad neid mänge kasutada õppetöö läbiviimisel või tudengid, keda antud teema huvitab, võivad julgelt ühendust võtta projekti koordinaator Triinu Jesminiga (jesmin@tlu.ee).

Twitter #Leap_project_

logoleap2-v6_v2-3

TLÜ vilistlane Kalev Pihl

Digiblogi

Mida Sa ülikoolis õppisid ja millal lõpetasid?

Õppisin matemaatika/informaatika õpetajaks ja lõpetasin 1999. aastal. Magistrikraadi sain matemaatikas 2002. aastal.

Tallinnas doktoriks saanud afgaanid lähevad looma Lähis-Ida e-imet

Digiblogi

Tänu Eestist saadud teadmistele loodi Kabulis IT magistriprogramm. Afgaanid loodavad Eesti eeskujul tuua räsitud riiki modernseid e-valitsemise lahendusi.

IT lahenduse väljatöötamine ei pea olema jalgratta leiutamine

Digiblogi

Äsja Tallinna Ülikoolis doktoritöö kaitsnud digitehnoloogiate instituudi värske doktor Ilja Šmorgun töötas uurimistöö käigus välja disainimustrite kogumi, mis dokumenteerib rakenduste disainimise valdkonnas esinenud oskusteabe.