Filmi- ja meediablogi

Lühifilmi soovitus: “Endemic Albert”

06.10.2017 10:03:24

Öelda nagu oleks tegu Wes Andersoniga poola moodi, oleks ilmselt ebatäpne, kuid samas mitte väga mööda. Ilmselgelt on ta olnud käesolaeva filmi režissööri Zuzanna Slawinska suureks eeskujuks. Lugu ise räägib Albertist, koolis teda kiusatakse ja tüdrukutega ta ei suhtle. Tema ainus sõber on kilpkonn. Just loomariigist leiab Albert inspiratsiooni hakata käituma alfaisasena, et lõpetada enese kallal norimine ja saada tüdrukuid.

 

BFM Blogi

2017

 •  

  PÖFF Shortsi Arvamustikas: “The Circle”

  Filmi- ja meediablogi

  Valisin arvustuseks endale kõige suuremat mõju avaldanud lühifilmi autorilt Rûken Tekeş nimega Ring (Türgi, 2016). Lugu on jutustatud üsna minimalistlike vahenditega, mõjusaimad on kaadrid looduse ja inimese vahekorrast, kus suurte mägede ja lõputute kõrbestunud põldude keskel mõjub inimene ülipisikese täpina.

  Loe edasi
 •  

  PÖFF Shortsi Arvamustikas: “A State of Emergency”

  Filmi- ja meediablogi

  Tarek Roehlinger on noor lootustandev saksa filmi režissöör. Hamburgi Meediakooli lõpetanuna on “Eriolukord” tema teine lühifilm. Hoolikalt valitud väike filmitiim on suurepäraselt hakkama saanud teosega, mis hiljem meenutades jätab mulje nagu oleks täispikka mängufilmi vaadanud.

  Loe edasi
 •  

  PÖFF Shortsi Arvamustikas: “Technical Break”

  Filmi- ja meediablogi

  Ukraina filmikunst pole just mind siiani köitnud ega eriliselt silmagi paistnud. Ent riik, mille on osaliselt okupeerinud Suur Punane Vend, suudab siiski loominguliselt mingit standardit hoida. Kinolinale jõudis šokk, vaatajal on šokk – paneb pead hoidma pööritusest.

  Loe edasi