Filmi- ja meediablogi

Lühifilmi soovitus: “Operator”

25.09.2017 10:22:36

Dispetšer Laura võtab vastu hädaabikõne Gemmalt, kes on ärgates avastanud, et majas lõõmab tulekahju ja tema poeg Jamie on üleval korrusel lõksus. Hoolimata sellest, et Laura palub Gemmat jääda rahulikuks, olla paigal ja oodata tuletõrje saabumist, tungib Gemma keelust hoolimata ülakorruse magamistuppa poja juurde. Kas Laura suudab neid tuletõrje kohale jõudmiseni maha rahustada ja neid ohust eemal hoida? Ükskõik milline on tulemus, peab Larua võtma vastu ka järgmise kõne kohe peale seda. Ja veel ühe kõne. Ja järgmise pärast seda.

 

 

BFM blogi
2017
 •  

  Arvamustikas: “Tom of Finland” – üks värskendav ja vabastav vaatamine

  Filmi- ja meediablogi

  Dome Karukoski värskeim film ühest (gei)maailma värvikamast kunstnikust, Tom of Finland, on südamlik ja tunneterohke, tutvustades inimest nende maailmaraputavate ning vürtsikate pliiatsijoonistuste taga. Karukoskil on õnnestunud veidi alla kahe tunni kestva linastuse jooksul anda edasi ühe looja elu ning olu, haarates vaataja tähelepanu ning juhtides pilgu ka universaalsemale ning tänini päevakorralisele probleemile – vabadus olla ja armastada tagakiusamiseta.

  Loe edasi
 •  

  Arvamustikas: „Blade Runner: Black Out 2022“

  Filmi- ja meediablogi

  Shinichirô Watanabe on Jaapani anima üks armastatumaid ja ka Läänele tuntumaid režissööre, kes on loonud nii animasarju kui lühianimatsioone. Tema loodud on näiteks sarjad „Cowboy Bebop“ ja „Samurai Champloo“. Watanabe osales ka „Animatrixi“ tegemisel (2 lühifilmi), mis tehti „Matrixi“ esimese ja teise filmi vahele, et süvendada Matrixi-maailma ja anda sellele lisakonteksti. Seega on tegemist kogenud, väljakujunenud käekirjaga režissööriga.

  Loe edasi
 •  

  Arvamustikas: “Blade Runner 2049”

  Filmi- ja meediablogi

  “Blade Runner 2049” on väga truu originaalsele Blade Runnerile, millest mina isiklikult kunagi nii vaimustuses polnud, nagu sellele mitmed pühendunud austajad. Minu jaoks on neil mõlemal sama peamine probleem: lugu teenib tegijate poolt loodud maailma, mitte vastupidi.

  Loe edasi