Filmi- ja meediablogi

Lühifilmi soovitus: “Operator”

25.09.2017 10:22:36

Dispetšer Laura võtab vastu hädaabikõne Gemmalt, kes on ärgates avastanud, et majas lõõmab tulekahju ja tema poeg Jamie on üleval korrusel lõksus. Hoolimata sellest, et Laura palub Gemmat jääda rahulikuks, olla paigal ja oodata tuletõrje saabumist, tungib Gemma keelust hoolimata ülakorruse magamistuppa poja juurde. Kas Laura suudab neid tuletõrje kohale jõudmiseni maha rahustada ja neid ohust eemal hoida? Ükskõik milline on tulemus, peab Larua võtma vastu ka järgmise kõne kohe peale seda. Ja veel ühe kõne. Ja järgmise pärast seda.

 

 

BFM blogi
2017
 •  

  PÖFF Shortsi Arvamustikas: “The Circle”

  Filmi- ja meediablogi

  Valisin arvustuseks endale kõige suuremat mõju avaldanud lühifilmi autorilt Rûken Tekeş nimega Ring (Türgi, 2016). Lugu on jutustatud üsna minimalistlike vahenditega, mõjusaimad on kaadrid looduse ja inimese vahekorrast, kus suurte mägede ja lõputute kõrbestunud põldude keskel mõjub inimene ülipisikese täpina.

  Loe edasi
 •  

  PÖFF Shortsi Arvamustikas: “A State of Emergency”

  Filmi- ja meediablogi

  Tarek Roehlinger on noor lootustandev saksa filmi režissöör. Hamburgi Meediakooli lõpetanuna on “Eriolukord” tema teine lühifilm. Hoolikalt valitud väike filmitiim on suurepäraselt hakkama saanud teosega, mis hiljem meenutades jätab mulje nagu oleks täispikka mängufilmi vaadanud.

  Loe edasi
 •  

  PÖFF Shortsi Arvamustikas: “Technical Break”

  Filmi- ja meediablogi

  Ukraina filmikunst pole just mind siiani köitnud ega eriliselt silmagi paistnud. Ent riik, mille on osaliselt okupeerinud Suur Punane Vend, suudab siiski loominguliselt mingit standardit hoida. Kinolinale jõudis šokk, vaatajal on šokk – paneb pead hoidma pööritusest.

  Loe edasi