Mart Laanperele Valgetähe V klassi teenetemärk

09.02.2017 12:41:34

Vabariigi Presidendi otsusega on Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate instituudi vanemteadurile Mart Laanperele antud Valgetähe V klassi teenetemärk.

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva eel meie riigi teenetemärgid tänuks 113 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti paremaks.

“Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele,” kirjutas president Kaljulaid otsuse eessõnas.

“Mart Laanpere on märkimisväärselt panustanud digikultuuri integreerimisse Eesti õppeprotsessi.

Tallinna Ülikooli vanemteadurina on Mart Laanpere läbi viinud olulise tähtsusega uurimusi, mis on aidanud organiseerida ja ellu viia õpetajate digipädevuse alaseid koolitusi.

Mart Laanpere on koostöös ettevõtetega viinud ellu koolide digivõimekust suurendavaid programme ning edukalt tutvustanud Eesti haridusedu ka välisriikides”

Valgetähe teenetemärk on asutatud 1936. aastal Eesti rahva vabadusvõitluse mälestamiseks. Valgetähe teenetemärk antakse riigiteenistuses või kohaliku omavalitsuse teenistuses olevatele isikutele, samuti majanduse, hariduse, teaduse, kultuuri või spordi alal osutatud või muude üldkasulike teenete ning saavutuste tunnustamiseks. Valgetähe teenetemärgil on seitse klassi.

Digitehnoloogiate instituut on oma vanemteaduri üle väga uhke ning soovib  pikaaegsele ja väärtuslikule kolleegile palju õnne!

Allikas: www.president.ee

Disainmõtlemisest kõrghariduses – DesignIT

Digiblogi

Algas Erasmus + projekt “Disainimõtlemine kõrghariduses, et edendada inimesekeskset innovatsiooni äris ja ühiskonnas – DesignIT”

TLÜ teadlaste neurokoreograafia eksperiment õnnestus

Digiblogi

14. septembril toimus Brüsselis Eesti esimese Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva üritustega seoses lavastuse „Demultiplexia“ esietendus, milles kohtusid tehnoloogia, neuroteadus ja kunstid.

LabHack #2 – mobiilirakenduste disainimine

Digiblogi

LabHack on tasuta töötubade sari, kus tarkvaraarenduse-, interaktsioonidisaini-, mängustamise- ja robootikaeksperdid tutvustavad enda igapäevaseid töid ja projekte ning kus läbi praktiliste tegevuste saab omandada teadmisi ja oskuseid, mida need eksperdid oma igapäevatöös kasutavad.