Mart Laanperele Valgetähe V klassi teenetemärk

09.02.2017 12:41:34

Vabariigi Presidendi otsusega on Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate instituudi vanemteadurile Mart Laanperele antud Valgetähe V klassi teenetemärk.

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva eel meie riigi teenetemärgid tänuks 113 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti paremaks.

“Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele,” kirjutas president Kaljulaid otsuse eessõnas.

“Mart Laanpere on märkimisväärselt panustanud digikultuuri integreerimisse Eesti õppeprotsessi.

Tallinna Ülikooli vanemteadurina on Mart Laanpere läbi viinud olulise tähtsusega uurimusi, mis on aidanud organiseerida ja ellu viia õpetajate digipädevuse alaseid koolitusi.

Mart Laanpere on koostöös ettevõtetega viinud ellu koolide digivõimekust suurendavaid programme ning edukalt tutvustanud Eesti haridusedu ka välisriikides”

Valgetähe teenetemärk on asutatud 1936. aastal Eesti rahva vabadusvõitluse mälestamiseks. Valgetähe teenetemärk antakse riigiteenistuses või kohaliku omavalitsuse teenistuses olevatele isikutele, samuti majanduse, hariduse, teaduse, kultuuri või spordi alal osutatud või muude üldkasulike teenete ning saavutuste tunnustamiseks. Valgetähe teenetemärgil on seitse klassi.

Digitehnoloogiate instituut on oma vanemteaduri üle väga uhke ning soovib  pikaaegsele ja väärtuslikule kolleegile palju õnne!

Allikas: www.president.ee

Emeriitprofessor Aksel Telgmaa 85

Digiblogi

10. veebruaril täitus Aksel Telgmaal 85. eluaasta.

TLÜ emeriitprofessor Telgmaa on üks Eesti teenekamaid matemaatikahariduse sisu kujundajaid, põhikooli matemaatikaõpikute autoreid ja õpetajate koolitajaid.

Forbes märkis ära DTI vilistlase Alise Semjonova

Digiblogi

USA ajakiri Forbes on ära märkinud oma 2017 aasta “30 under 30″ Euroopa meedia kategooria edetabelis Lätist pärit Alise Semjonova – digitehnoloogiate instituudi inimese ja arvuti interaktsiooni  õppekava vilistlase. Edetabel toob välja andekaimad, innovaatilisimad ja säravaimad noored tegijad kahekümnest erinevast valdkonnast. Alise on andmete visualiseerimise ettevõtte Infogr.am kaasasutaja ja UX disainer. Aliset juba möödunud aastast saatvast edust saab lugeda lisaks Infogr.am’i blogist.

DigiELU uuris Facebooki mõju õppimisele

Oma mõtted on kirja pannud Anneliis Poll, DigiELU projektis osaleja

Mis on ELU?

Esmakordselt alustas Tallinna Ülikoolis 2016 aasta sügissemestril täiesti innovaatiline aine nimega ELU. Heal lapsel mitu nime, ELU ehk Erialasid Lõimiv Uuendus ehk Interdistsiplinaarne projekt. Tegemist on üleülikoolilise ainega, mille eesmärk on ühendada erinevate erialade tudengite teadmised ning viia 6-8 liikmelises rühmas läbi reaalse tulemusega projekt etteantud tähtaja jooksul. Projektõppe läbiviimise eesmärgiks on arendada rühmatöö oskuseid, õppida saavutama tulemust piiratud aja ning piiratud ressurssidega. Milliseid projekte läbi viiakse, millal alustada ja kust leida endale projektikaaslased – sellekohane info on olemas ELU veebileheküljel.