Filmi- ja meediablogi

Meenutus: kuidas AV meedia tudengid metsas käisid

13.03.2018 15:38:51

Päris õppeaasta alguses kogunes seltskond audiovisuaalse meedia inimesi Astangul metsas. Meenutus tollest käigust Vivian Melderi sulest.

Pühapäeval, 3. septembril, käisid BFM-i audiovisuaalse meedia esimese aasta tudengid ning kursuse juhendajad Riho Västrik, Miguel Llansó ja Astrida Konstante kõik koos ühel vahval ekskursioonil salapärases Astangu metsas, kus leidus Nõukogude-aegseid tunneleid, paar suur paekivi rahnu, millest sai üles ronitud ning alla lastud ja (välismaiste tudengite üllatuseks) ka palju sääski. Need putukad-satikad aga ei morjendanud kedagi – õpiti alpinismi kohta, mängiti täiesti pimedates tunnelites meeskonnamänge ja päeva lõpuks joodi teed (aga ainult siis, kui ise arvati, et see on raske ronimistöö tõttu ära teenitud). Tudengid olid väga rõõmsad, et selline tutvumispühapäev kohe alguses organiseeriti, ja nagu kursuse kuraator Riho Västrik tõdes: ’Metsas õpib mõnikord ühe päevaga üksteist kiiremini tundma, kui ühe kuuga niisama koolipinki nühkides.’

 •  

  Filmid, mis „loevad“ sinu tundeid

  Filmi- ja meediablogi

  Meie jaoks on tavaline jälgida filmitegelasi kõige dramaatilisemates ja intiimsemates olukordades. Ei ole vahet, kas elame kaasa nende kurvale saatusele teleri või mobiiliekraani vahendusel. Oleme harjunud, et meie ja filmimaailma vahel on nähtamatu „sein“: hoolimata oma mõtetest ja tunnetest tegelase vastu ei saa me neid rasketel hetkedel aidata. Mitte veel.

  Aga ühel päeval võib see radikaalselt muutuda. Tallinna Ülikooli meediainnovatsiooni ja digikultuuri tippkeskuse juhtivteadur Pia Tikka liidab kunsti ja teaduse, et uurida enaktiivset suhet (enactive co-presence) vaataja ja ekraanitegelase vahel. Lihtsalt seletatuna tähendab see emotsioonidest lähtuvat sidet, mille loob ja mida juhib reaalajas filmitegelase ja vaataja silmside.

  Loe edasi
 •  

  Nelja- ja viiekümnendates naiste Instagrami kontodel domineerivad fitness ja mood

  Filmi- ja meediablogi

  Selfie’d, selvepildid või endlid, mis kujutavad endas ettesirutatud käega või peegelduvalt pinnaselt tehtud ja seejärel jagatud fotosid, tekitavad inimestes vastakaid tundeid. Endlite teemalises ühe minuti loengus sõnab Tallinna Ülikooli BFMi sotsiaalmeedia ja visuaalkultuuri dotsent Katrin Tiidenberg, et neid tõlgendatakse peamiselt eneseväljenduse, enese avastamise ja suhtluse vormina, mis liidab näiteks päevikupidamise, kirjade kirjutamise, peegli ja harrastusfotograafia jooni.

  Loe edasi
 •  

  Loominguline ja praktiline audiovisuaalmeedia – dokumentaalfilmi õppekava

  Filmi- ja meediablogi

  Dokumentaalfilmi õppekava on kaks aastat kestev loomevõime arendamisele keskendunud magistriõppekava, kus rõhku pannakse eelkõige praktiliste oskuste arendamisele. Õppekava juht on Riho Västrik, teda abistab Kersti Uibo. Mõlemad on praktiseerivad filmiloojad. Riho Västrik ja Kersti Uibo juhendavad üliõpilasi lühikeste klippide, semestri filmiprojektide (10-15 minutit) ning lõputöö (30 minuti pikkune film) tegemisel.

  Loe edasi