Filmi- ja meediablogi

Meenutus: kuidas AV meedia tudengid metsas käisid

13.03.2018 15:38:51

Päris õppeaasta alguses kogunes seltskond audiovisuaalse meedia inimesi Astangul metsas. Meenutus tollest käigust Vivian Melderi sulest.

Pühapäeval, 3. septembril, käisid BFM-i audiovisuaalse meedia esimese aasta tudengid ning kursuse juhendajad Riho Västrik, Miguel Llansó ja Astrida Konstante kõik koos ühel vahval ekskursioonil salapärases Astangu metsas, kus leidus Nõukogude-aegseid tunneleid, paar suur paekivi rahnu, millest sai üles ronitud ning alla lastud ja (välismaiste tudengite üllatuseks) ka palju sääski. Need putukad-satikad aga ei morjendanud kedagi – õpiti alpinismi kohta, mängiti täiesti pimedates tunnelites meeskonnamänge ja päeva lõpuks joodi teed (aga ainult siis, kui ise arvati, et see on raske ronimistöö tõttu ära teenitud). Tudengid olid väga rõõmsad, et selline tutvumispühapäev kohe alguses organiseeriti, ja nagu kursuse kuraator Riho Västrik tõdes: ’Metsas õpib mõnikord ühe päevaga üksteist kiiremini tundma, kui ühe kuuga niisama koolipinki nühkides.’

 •  

  TLÜ vilistlane Laura Prits

  Filmi- ja meediablogi

  Mida Sa ülikoolis õppisid ja millal lõpetasid?

  Õppisin reklaam ja imagoloogiat aastatel 2012 – 2015.

  Loe edasi
 •  

  TLÜ vilistlane Olari Oja

  Filmi- ja meediablogi

  Mida Sa ülikoolis õppisid ja millal lõpetasid?

  Õppisin filosoofiat, mille lõpetasin 2012. aastal. Seejärel filmikunsti, produtsendi eriala ja selle eriala lõpetasin 2017. aastal.

  Loe edasi
 •  

  Mis teeb meediast nüüdismeedia?

  Filmi- ja meediablogi

  Tänapäevane meediatarbimine on midagi senisest oluliselt erinevat. Ükskõik kas tegemist on uudise, kommentaari, reportaaži või meelelahutusega – see kestab reaalajas ja lihtsalt ei saa otsa. Vähe sellest: see mis on „reaalajas“ ei ole mitte siin ja praegu, vaid on järelvaadatav 24/7. St nüüdismeedia „siin ja praegu“ on olemuslikult teistsugune kui „praegu“ umbes 15 aastat tagasi.

  Loe edasi