Meenutusi ajakirjanduse erialal õppimisest – vastab Jakob Rosin

03.05.2018 17:02:38

Millal otsustasite saada ajakirjanikuks?

Teadlikult otsustasin ajakirjanikuks saada ilmselt kusagil keskkoolis. Kirjutamine ja meedia olid huvi pakkunud varem, aga kui keskkoolis seati inimesed fakti ette, et nüüd on varsti minek ja peaks otsustama kuhu, võtsin vastu otsuse minna ajakirjandust õppima.

Kuidas jõudsite otsusele tulla ajakirjandust õppima just Tallinna Ülikooli?

Peamiselt läbi tuttavatega suhtlemise, kes kirjeldasid Tallinna Ülikooli kui avatud ja heade õppejõududega ülikooli. Kuna minu hetke elustiil ei lubanud ka Tartusse kolida, jäigi pea ainsaks valikuks Tallinna Ülikool.

Milline õpetussõna või õppetund on tudengiajast kõige paremini meelde jäänud?

Kui ise asju ikka ära ei tee, siis midagi väga külge ka ei jää. Ma olen inimene, kes õpib paremini läbi tegemiste, ja seega jäid praktilised loengud, kus ise tuli näiteks uudiseid kirjutada või valmis meisterdada terve raadiosaade kõige paremini meelde.

Kuivõrd ja mil viisil valmistas ülikoolis õpitu teid ette tööturul toimuvaks?

Kindlasti valmistas tööturul toimuvaks ette ka nn. akadeemilise loengu vorm – andis see ju vajalikke teoreetilisi teadmisi, kuid usun, et kõigest enam aitasid mind edasi praktikakogemused ning õppejõududega suhtlemine, tänu millele on õnnestunud säilitada suhtlus ka töisel pinnal. See on üks koht, kus kogu õppeprotsess minu jaoks õhukeseks jäi. Ajakirjandus on osalt niivõrd praktiline aine, et oleksin oodanud erinevatest ainetest enam praktilisi lahendusi.

Kellel soovitaksite tulla TLÜsse ajakirjandust õppima?

Kõigil, kel on huvi erinevate asjade vastu. Kes võõrast sõna või väljendit kuuldes avastavad end 4 tundi hiljem selle teema kohta internetist endiselt lugemas. Ja loomulikult neil, kel on soov rääkida, rääkida ja rääkida. Olgu seda siis kirjalikult või mikrofoni ees

Vastas Jakob Rosin, küsis Ele Arder

TLÜ vilistlane Laura Prits

Filmi- ja meediablogi

Mida Sa ülikoolis õppisid ja millal lõpetasid?

Õppisin reklaam ja imagoloogiat aastatel 2012 – 2015.

TLÜ vilistlane Olari Oja

Filmi- ja meediablogi

Mida Sa ülikoolis õppisid ja millal lõpetasid?

Õppisin filosoofiat, mille lõpetasin 2012. aastal. Seejärel filmikunsti, produtsendi eriala ja selle eriala lõpetasin 2017. aastal.

Mis teeb meediast nüüdismeedia?

Filmi- ja meediablogi

Tänapäevane meediatarbimine on midagi senisest oluliselt erinevat. Ükskõik kas tegemist on uudise, kommentaari, reportaaži või meelelahutusega – see kestab reaalajas ja lihtsalt ei saa otsa. Vähe sellest: see mis on „reaalajas“ ei ole mitte siin ja praegu, vaid on järelvaadatav 24/7. St nüüdismeedia „siin ja praegu“ on olemuslikult teistsugune kui „praegu“ umbes 15 aastat tagasi.