Ühiskonnateaduste blogi

Mis suudaks peatada Eesti tallinnastumise?

28.09.2017 14:29:47

Valijal tuleks eriti nõudlikult suhtuda ideedesse, mida volikogudesse pürgijad pakuvad kohaliku ettevõtluse arendamiseks. Kohaliku arengu kandjad on alati kohalikud inimesed – just nemad panevad edenema kohaliku majanduse, hariduse ja seltsielu. Samuti seisab kohalike najal see eripärane õhustik, mis Eestimaa paiku üksteisest eristab ja omanäoliseks teeb. Mis oleks näiteks Hiiumaa hiidlasteta, Setumaa setudeta või Peipsiveer vanausulisteta?

 •  

  Relatsioonilisest lähenemisest sotsiaalteadustes

  Ühiskonnateaduste blogi

  Sotsiaalteoorias ja sotsiaalteadustes laiemalt annab viimastel kümnenditel aina enam kõneainet teooria ja metodoloogia, mida nimetatakse „relatsiooniliseks lähenemiseks“ või „relatsionalismiks,“ mis püüab pakkuda põhimõttelist alternatiivi sotsiaalteaduste peavoolule.

  Loe edasi
 •  

  Ambitsioonikust, daamid ja härrad! Tippjuhil olgu ikka vähemalt doktorikraad!

  Ühiskonnateaduste blogi

  Tagasihoidlikud haridusnõuded tippudele ja vähene tähelepanu pealtnäha kõrvalistele detailidele suurendavad ebaõnnestumise tõenäosust ja muudavad küsitavaks iga professiooni arenguperspektiivid.

  Loe edasi
 •  

  Uued mõisted omavalitsuse toimimises — osavald, osavallakogu, teenuskeskus. Millega täpsemalt tegemist?

  Ühiskonnateaduste blogi

  Ühinenud Rapla vallavolikogu ja vallavalitsus hakkavad tööle Raplas. Kuid uue omavalitsusüksuse juhtimine on kavandatud nii, et nii valla teenused kui ametnikud on ka edaspidi inimestele sama hästi kättesaadavad kui seni. Ühinenud vallas peaksid kõik ühinenud piirkonnad olema esindatud nii otsustamises kui valla asjade korraldamises.

  Loe edasi