Ühiskonnateaduste blogi

Mis suudaks peatada Eesti tallinnastumise?

28.09.2017 14:29:47

Valijal tuleks eriti nõudlikult suhtuda ideedesse, mida volikogudesse pürgijad pakuvad kohaliku ettevõtluse arendamiseks. Kohaliku arengu kandjad on alati kohalikud inimesed – just nemad panevad edenema kohaliku majanduse, hariduse ja seltsielu. Samuti seisab kohalike najal see eripärane õhustik, mis Eestimaa paiku üksteisest eristab ja omanäoliseks teeb. Mis oleks näiteks Hiiumaa hiidlasteta, Setumaa setudeta või Peipsiveer vanausulisteta?

 •  

  Uued mõisted omavalitsuse toimimises — osavald, osavallakogu, teenuskeskus. Millega täpsemalt tegemist?

  Ühiskonnateaduste blogi

  Ühinenud Rapla vallavolikogu ja vallavalitsus hakkavad tööle Raplas. Kuid uue omavalitsusüksuse juhtimine on kavandatud nii, et nii valla teenused kui ametnikud on ka edaspidi inimestele sama hästi kättesaadavad kui seni. Ühinenud vallas peaksid kõik ühinenud piirkonnad olema esindatud nii otsustamises kui valla asjade korraldamises.

  Loe edasi
 •  

  Valimiskampaania pole tarbijamäng ehk kuidas valija saab kampaaniast maksimumi võtta

  Ühiskonnateaduste blogi

  Valimiskampaaniate aeg on kummaline: ühed räägivad saabuvast demokraatia pidupäevast, teised aga mängisid algul valimisplakatite hiidpoliitikutega peitust ning laadivad nüüd alla veebireklaami blokeerivat tarkvara ja kiirendavad sammu, kui mööduvad kampaaniat tegevast poliitikust.

  Loe edasi
 •  

  Eesti II Omavalitsuspäev – miks aktuaalne ja kuidas edasi?

  Ühiskonnateaduste blogi

  Riigikogus on ette valmistamisel pühade ja tähtpäevade seaduse muutmise seaduse eelnõu, mille kohaselt saaks 1. oktoobrist, omavalitsuspäevast, riiklik tähtpäev. Omavalitsuspäev on kujunemas uueks elujõuliseks koostöövormiks, mille raames saavad arutada riigi- ja omavalitsuste esindajad ning teadlased valdkonna olulisi küsimusi ning on tunnustuseks omavalitsuste senisele ajaloole ja tegevusele.

  Loe edasi