Filmi- ja meediablogi

Muuseumi direktor koolipingis

13.04.2018 11:38:56

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi direktor Tanel Veeremaa käib teist aastat BFMis kommunikatsiooni õppimas. Miks on muuseumi direktorile kommunikatsiooniõpet vaja?

Kuidas jõudsid otsuseni tulla BFMi kommunikatsiooni õppima?

Tekkis tunne, et tahaks õppida midagi, mis täiendaks juba varasemalt õpitut ja haakuks ka praeguse tööga. Kommunikatsioon on just see. Tore oli tagasi tulla ka Tallinna Ülikooli, sest kunagi, aaaastaid tagasi, sai selles koolis mitmed toredad aastad veedetud.

Mis on su taust – millega tegeled ja milline on olnud su eelnev haridustee?

Laias laastus korraldan kultuuri 🙂 Lõpetanud olen Tallinna Ülikoolis õpetaja eriala ja hiljem teinud magistri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kultuurikorralduses.

Mil viisil su õpingud tööelu rikastavad ja vastupidi?

Teadmised kommunikatsioonist tulevad minu praeguses töös igal juhul kasuks. Kuna mu töö on igatpidi seotud inimestega, siis ei saa kommunikatsioonist ei üle ega ümber. Töö rikastab õpinguid vast seeläbi, et õpingute ajal on sul nö. pidev praktikabaas silme ees, mis aitab õpitavat kiiresti siduda igapäevaga ja seega tekitada endale palju terviklikum pilt, kui see tekiks ehk ainult teooriaid kuulates, ilma, et sul oleks seda infot millegagi siduda.

Oled ikka väga mitmes erinevas koolis väga erinevaid asju õppinud: kuidas võrdleksid praegust kogemust ja ülikooli varasematega?

Eks alati ole tugevamaid ja nõrgemaid õppejõudusid ning huvitavamaid ja vähem huvitavaid aineid. Pigem olen ise hakanud õppima teistmoodi – keskendunud rohkem sellele, mis tundub oma töökogemuse põhjal vajalikum ja üritanud pidevalt õpitut haakida oma tööga.

Kellele soovitaksid BFMi Kommunikatsiooni eriala?

Sellele, kes tunneb teema vastu huvi ja näeb, et kommunikatsioonialased teadmised võiksid teda tulevikus aidata.

Pildil Tanel vastu võtmas Eesti muuseumide aastaauhindade raames välja antavat “Suurt rotti” – trofeed 2017. aasta parima püsinäituse eest.
Küsimused küsis Ele Arder

 •  

  TLÜ vilistlane Laura Prits

  Filmi- ja meediablogi

  Mida Sa ülikoolis õppisid ja millal lõpetasid?

  Õppisin reklaam ja imagoloogiat aastatel 2012 – 2015.

  Loe edasi
 •  

  TLÜ vilistlane Olari Oja

  Filmi- ja meediablogi

  Mida Sa ülikoolis õppisid ja millal lõpetasid?

  Õppisin filosoofiat, mille lõpetasin 2012. aastal. Seejärel filmikunsti, produtsendi eriala ja selle eriala lõpetasin 2017. aastal.

  Loe edasi
 •  

  Mis teeb meediast nüüdismeedia?

  Filmi- ja meediablogi

  Tänapäevane meediatarbimine on midagi senisest oluliselt erinevat. Ükskõik kas tegemist on uudise, kommentaari, reportaaži või meelelahutusega – see kestab reaalajas ja lihtsalt ei saa otsa. Vähe sellest: see mis on „reaalajas“ ei ole mitte siin ja praegu, vaid on järelvaadatav 24/7. St nüüdismeedia „siin ja praegu“ on olemuslikult teistsugune kui „praegu“ umbes 15 aastat tagasi.

  Loe edasi