Tudengiblogi

Õpilasakadeemia – õpi ülikoolis juba täna

08.05.2018 13:00:29

Olen Laura Kiviselg, hetkel Pärnu Koidula Gümnaasiumi abiturient. Selliseid vahvaid kursuseid, mis mind tohutult paeluksid ning enesearengul toetaksid, ma oma kooli vabade valikkursuste nimekirjast ei leidnud. Küll aga oli nimekirja lõpus link Õpilasakadeemia kodulehele, kust leidsin väga põnevaid kursuseid.

LauraJa mis veel vahvam! Kool luges selle vabaks valikkursuseks ning nii sain ma kohustusliku linnukese gümnaasiumi lõputunnistusele mulle kõige meeldivamal viisil!

Kuna aktivisti paremaks käeks on suurepärane projektikirjutamise oskus ning vasakuks käeks on suhtlemisoskus, siis leidsin kursuse, mis mulle pea kohe silma hakkas. Õigemini valisin ma mitme kursuse vahel, kuid “Projektijuhtimine” tundus neist nagu rusikas silmaauku. Kursusel käisime läbi kõik olulised sammud, et oma ideid realiseerida. Saime vastused kõigile (ka kõige rumalamatele) küsimustele, mis üldse pähe tulid! Arutasime, mida teha siis, kui tekib ootamatu tagasilöök.

Nüüd olen kirjutanud päris mitu projekti, ilma et ma poleks oma projektile rahastust saanud. Ja uskuge mind, projekti kirjutamise kõige raskem osa ongi reaalselt rahastuse saamine. Järgmiseks sammuks on kirjutada rahvusvaheline Erasmus+ projekt, et haarata juba kaugemale jäävaid eesmärke.

Õpilasakadeemia andis mulle aimu, millega ma tulevikus tegeleda tahan. Kahjuks ei ole mul olnud võimalust ühelgi kursusel rohkem osaleda. Seetõttu soovin eriti rõhutada, et kes vähegi tunneb, et ta sooviks piiluda, mis ülikoolis toimub või kas eriala, mis on lapsest saati uskumatu unistusena tundunud, Sulle päriselt ka meeldib, siis tasub katsetada. Nii oskad Sa paremini mõista, mis Sulle ülikoolis sobida võiks.

Ma ei ole veel ülikooli astunud aga kui minust saab tudeng, siis ilmselt ma oma sõnu sööma ei hakka. Õpilasakadeemia on nagu katselabor, kus katse läbiviija oled Sina ja katse Sinu tulemuste alus, kuid ilma katsetamisteta järeldusteni ei jõua. Olgem ausad, esimesel korral võib katse ebaõnnestuda ning siis peab algusest alustama, kuid äkki teeks eeltöö enne kui katset tõestama hakata?

Lisainformatsiooni Õpilasakadeemia kohta leiad meie veebilehelt.

Minu õnnelik juhus

Tudengiblogi

Mina olen Markus Rosin- noor aktivist, haridusuuendaja ja Õpilasakadeemia aktiivi kaaslooja. Räägin, kuidas õnnelik juhus mind Õpilasakadeemiasse tõi.

Mis aitab ülikooli edukalt lõpetada?

Tudengiblogi

Tallinna Ülikooli tudengitelt on järjepidevalt kogutud tagasisidet, et toetada nende edasijõudmist ning muuta õpikeskkond veelgi üliõpilassõbralikumaks.

Uued magistriõppe erialad

Tudengiblogi

Tallinna Ülikoolis on uued magistriõppe õppekavad, õppekeeleks inglise keel.