TLÜ blogi

Päästa planeet läbi rohelise energiasüsteemi? … käkitegu!

26.02.2018 12:48:38

Start-up ettevõtlus ei ole enam paljudele võõras ja ettevõtlusalaste teadmiste omandamine on loomulik enesearendamise osa.

Vahel on nii, et on küll hea idee, mida arendada, aga meeskonda, kellega seda ellu viia, ei ole. Või siis vastupidi – on küll teotahteline meeskond, aga puudub „üks ja õige“ idee, millega maailma muuta.

GridWalleti tegevjuht Mike Newman kohtus oma praeguse meeskonna liikmetega StartUp Passionil, mille üks põhieesmärke on võimaldada kasvuruumi ja -ressursse idufirmadele, kes oma tavakeskkonnas võiksid muidu raskustesse sattuda. GridWallet on tööriist, mis optimeerib elektri müügi, tagades nii kliendile kui ka pakkujale parima lahenduse.

Mike Newmani sõnul oli paras väljakutse panna kokku pädev ja hästi toimiv meeskond, sest keeruline on leida inimesi, kes tunnevad valdkonda ning samal ajal on valmis võtma riske ja pühendama aega idufirma loomisele. „Aga kusagilt tuleb ju alustada, hakata tegutsema ja inimestega kohtuma. Startup Passionil kohtusingi oma tulevase meeskonnaga,“ selgitas ta.

Newmani sõnul oli Startup Passion abiks idee vormumisest minimaalse elujõulise tooteni, sest sisaldab koolitust sihtgrupi määratlemiseks, turu ja toote defineerimiseks, prototüüpimist ning ärimudeli valideerimist. See on nagu kiirendusprogramm, kuid ilma omakapitali osaluseta.

Tugev meeskond ja murranguline, et mitte öelda revolutsiooniline idee aitas GridWalletil võita programmi äriideede võistluse, millega kaasnes 5000-eurone auhinnaraha. „Mis edasi? Laieneda suuremaks kui Uber? Päästa planeet täielikult rohelise energiasüsteemi kaudu … käkitegu!“ fantaseeris Newman.

Tõsisemalt rääkides on meeskond siiski kahe jalaga maa peal, mõistab kalkuleeritud ja metoodilise lähenemise vajadust. „Arendame minimaalset elujõulist toodet. Peame seda kasutajate peal katsetatama ning tõestama oma väärtuspakkumist, et jõuda energiamüüjate ja võrguoperaatoriteni, kes on meie peamised kliendid. Otsime investeerijaid ning oleme avatud läbirääkimistele,“ võttis enesekindlalt optimistlik Newman kokku.

Startup Passion arenguprogramm toimub 2018. aastal taas ja juba märtsis alustatakse häkatoniga. See pole vaid üliõpilaste pärusmaa, vaid mõeldud kõigile, kes soovivad rahvusvahelises meeskonnas äriideid arendada. Täpsemat infot Startup Passioni kohta leiab programmi veebilehel või Facebookist.

Rohkem infot:
Olesja Rotar, Avatud akadeemia projektijuht

 •  

  Loominguline ja praktiline audiovisuaalmeedia – dokumentaalfilmi õppekava

  TLÜ blogi

  Dokumentaalfilmi õppekava on kaks aastat kestev loomevõime arendamisele keskendunud magistriõppekava, kus rõhku pannakse eelkõige praktiliste oskuste arendamisele. Õppekava juht on Riho Västrik, teda abistab Kersti Uibo. Mõlemad on praktiseerivad filmiloojad. Riho Västrik ja Kersti Uibo juhendavad üliõpilasi lühikeste klippide, semestri filmiprojektide (10-15 minutit) ning lõputöö (30 minuti pikkune film) tegemisel.

  Loe edasi
 •  

  Bakalaureuse õppekava poliitika ja valitsemine: globaalsed arengud praktikasse panduna

  TLÜ blogi

  Leif Kalev, Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi riigiteooria professor, räägib poliitika ja valitsemise õppekavast.

  Loe edasi
 •  

  Usun – ei usu, usun – ei usu, usun – ei … !?

  TLÜ blogi

  Eesti 100. aastapäevaga seotud mõtisklustes ja kõnedes oleme ikka ja jälle kinnitanud, et meie kui riigi püsimajäämise ja edu pant on eestlaste hariduse ja teaduse usk, sõnab Tallinna Ülikooli teadusprorektor Katrin Niglas.

  Loe edasi