Filmi- ja meediablogi

PÖFF Shortsi Arvamustikas: “Love”

10.12.2017 12:05:49

Režissöör Réka Bucsi filmist “Love”.

Kuigi dimensioonidevaheline kaabeltelevisioon eksisteerib esialgu veel ainult Rick and Morty multifilmides, siis tekib Armastust vaadates tunne, justkui vaataks mõnda loodusfilmi teisest dimensioonist pärit planeedist.

Armastus kingib vaatajale võimaluse sukelduda fantaasiakülasesse paralleelmaailma, kus elu on meiesuguste inimolendite vaatevinklist üheaegselt nii jubedalt veider ja võõrastav kui ka meeldivalt äratuntav ja harmooniline. Kohtame seal pool-gaasilises olekus inimikujulisi molluskeid ning enda peegelpildiga kohti vahetavaid penisid, kes elavad kõik rõõmsalt ühe suure veehiiglase turjal. Selle hiiglase suul ilutseb lai naeratus ning südames suur armastus, mida ta ka oma seljas elutseva flora ja faunaga heldesti jagab. Armastus ongi kogu selle planeetidesüsteemi võimsaim element, millest on läbi imbunud nii planeedid ise, kui ka kõik olendid, kes neid asustavad.

Huvitav, et milline oleks nende olendite arvamus, kui nad dimensioonidevahelises kaabeltelevisioonis hoopis planeet Maast loodusfilmi näeksid? Kas ropsiv hobune või mädanev kaalikas tunduks võõrale pilgule nii kauni ja värviküllana või kas puusi hõõrutav Shakira ajaks nende tundlad erutusest vahule? Anname Starmanile ja Teliale mõned sajandid aega ning loodetavasti saame teada.

Janar Saaron

 •  

  Filmid, mis „loevad“ sinu tundeid

  Filmi- ja meediablogi

  Meie jaoks on tavaline jälgida filmitegelasi kõige dramaatilisemates ja intiimsemates olukordades. Ei ole vahet, kas elame kaasa nende kurvale saatusele teleri või mobiiliekraani vahendusel. Oleme harjunud, et meie ja filmimaailma vahel on nähtamatu „sein“: hoolimata oma mõtetest ja tunnetest tegelase vastu ei saa me neid rasketel hetkedel aidata. Mitte veel.

  Aga ühel päeval võib see radikaalselt muutuda. Tallinna Ülikooli meediainnovatsiooni ja digikultuuri tippkeskuse juhtivteadur Pia Tikka liidab kunsti ja teaduse, et uurida enaktiivset suhet (enactive co-presence) vaataja ja ekraanitegelase vahel. Lihtsalt seletatuna tähendab see emotsioonidest lähtuvat sidet, mille loob ja mida juhib reaalajas filmitegelase ja vaataja silmside.

  Loe edasi
 •  

  Nelja- ja viiekümnendates naiste Instagrami kontodel domineerivad fitness ja mood

  Filmi- ja meediablogi

  Selfie’d, selvepildid või endlid, mis kujutavad endas ettesirutatud käega või peegelduvalt pinnaselt tehtud ja seejärel jagatud fotosid, tekitavad inimestes vastakaid tundeid. Endlite teemalises ühe minuti loengus sõnab Tallinna Ülikooli BFMi sotsiaalmeedia ja visuaalkultuuri dotsent Katrin Tiidenberg, et neid tõlgendatakse peamiselt eneseväljenduse, enese avastamise ja suhtluse vormina, mis liidab näiteks päevikupidamise, kirjade kirjutamise, peegli ja harrastusfotograafia jooni.

  Loe edasi
 •  

  Loominguline ja praktiline audiovisuaalmeedia – dokumentaalfilmi õppekava

  Filmi- ja meediablogi

  Dokumentaalfilmi õppekava on kaks aastat kestev loomevõime arendamisele keskendunud magistriõppekava, kus rõhku pannakse eelkõige praktiliste oskuste arendamisele. Õppekava juht on Riho Västrik, teda abistab Kersti Uibo. Mõlemad on praktiseerivad filmiloojad. Riho Västrik ja Kersti Uibo juhendavad üliõpilasi lühikeste klippide, semestri filmiprojektide (10-15 minutit) ning lõputöö (30 minuti pikkune film) tegemisel.

  Loe edasi