Filmi- ja meediablogi

PÖFF Shortsi Arvamustikas: “Love”

10.12.2017 12:05:49

Režissöör Réka Bucsi filmist “Love”.

Kuigi dimensioonidevaheline kaabeltelevisioon eksisteerib esialgu veel ainult Rick and Morty multifilmides, siis tekib Armastust vaadates tunne, justkui vaataks mõnda loodusfilmi teisest dimensioonist pärit planeedist.

Armastus kingib vaatajale võimaluse sukelduda fantaasiakülasesse paralleelmaailma, kus elu on meiesuguste inimolendite vaatevinklist üheaegselt nii jubedalt veider ja võõrastav kui ka meeldivalt äratuntav ja harmooniline. Kohtame seal pool-gaasilises olekus inimikujulisi molluskeid ning enda peegelpildiga kohti vahetavaid penisid, kes elavad kõik rõõmsalt ühe suure veehiiglase turjal. Selle hiiglase suul ilutseb lai naeratus ning südames suur armastus, mida ta ka oma seljas elutseva flora ja faunaga heldesti jagab. Armastus ongi kogu selle planeetidesüsteemi võimsaim element, millest on läbi imbunud nii planeedid ise, kui ka kõik olendid, kes neid asustavad.

Huvitav, et milline oleks nende olendite arvamus, kui nad dimensioonidevahelises kaabeltelevisioonis hoopis planeet Maast loodusfilmi näeksid? Kas ropsiv hobune või mädanev kaalikas tunduks võõrale pilgule nii kauni ja värviküllana või kas puusi hõõrutav Shakira ajaks nende tundlad erutusest vahule? Anname Starmanile ja Teliale mõned sajandid aega ning loodetavasti saame teada.

Janar Saaron

 •  

  Trad.Attack!-i “Sõit” – Making Of

  Filmi- ja meediablogi

  BFMikate erikursus “Muusikavideo tootmine” on videopõllule toonud mitu huvitavat uut tuuleiili. Täna räägib oma kogemusest Trad.Attack!-i uue video režissöör Pille Kannimäe.

  Loe edasi
 •  

  Ettevalmistuskursus BFM filmi erialale

  Filmi- ja meediablogi

  Eesmärk: Kursusel osaleja saab sissejuhatavaid teadmisi filmi eriala sisseastumiseksamitel osalemiseks.

  Loe edasi
 •  

  Lühifilmi soovitus: “Curfew”

  Filmi- ja meediablogi

  Richie tegeleb parajasti enesetapuga, kui saab telefonikõne oma õelt Maggielt, kes palub Richielt, et too täna õhtul oma õetütre järele vaataks. Richie jätabki praegu käesoleva plaani pooleli ning valmistub lapsehoidja kohuseid täitma. 

  Loe edasi