Humanitaarblogi

Poliitiline kompass ehk 10 võimalikku (ja võimatut) koalitsiooni ja nende loosungid

08.09.2017 10:38:17

Tallinna ülikooli professor Daniele Monticelli pani kohalike valimiste kampaanialoosungite alusel kokku kümme võimalikku ja võimatut koalitsiooni ning pakub välja ka uued lööklaused.

1) Parempoolsuse popurrii ehk kodukootud macho’de sõjahüüd Eesti rahvale: Reform + EKRE + IRL

„Oo tugev Eesti, anname tuld – aeg on uueks linnapeaks!“

2) Konserveerimine ehk kaduva eesti valge heteromehe karje iseendale: IRL + EKRE (vähemuskoalitsioon Reformi võimaliku välistoetusega)

“Anname tuld, isamaaline jõud, siis tuleb ehk tugev Eesti ka!”

3) Vabakonservatism ehk fataalne eksimus (inspireerituna Vabaerakonna ideoloogidest): EKRE + Reform

“Anname tuld tugeva Eesti pihta!”

4) “Vasakpööre” ehk üks tont käib jälle Eestimaal ringi: Keskerakond + sotsid

“Teised lubavad, meie teeme õige pöörde!”

5) Pragmaatikud ehk teod enne mõtteid: Keskerakond + Reform

“Teised lubavad, meie teeme Eesti tugevaks!”

6) Äriplaan ehk loogiline implikatsioon: Reform + Sõõrumaa/Mõis

“Kui Tallinn on tegus, siis Eesti on tugev!”

7) Põiming ehk kohe näha, et vanad sõbrad: Keskerakond + Savisaar

“Teised lubavad, et julgen teha, kuid mina julgen öelda, et meie teeme!”

8) Vanaviisi ehk mania grandiosa: Savisaar + Sõõrumaa/Mõis

“Julgen öelda, et tegus Tallinn olen mina!”

9) Kambakas Keskerakonnale ehk “Teised lubavad…”: sotsid + Reform + IRL + EKRE + Sõõrumaa/Mõis + Savisaar

“Olgu Tallinn tegus!
Pigem Eesti tugev.
Julgen öelda, et…
aeg on uueks linnapeaks.
Kas anname tuld?
Ei, teeme õiget pööret.
Julgen teha.”

10) Äärmuste kohtumine ehk eksinud tankisti dilemma: Sotsid + EKRE

“Kas tuld anname enne või pärast õiget pööret?”

Autor: Itaalia uuringute ja semiootika professor Daniele Monticelli

Avaldatud 4. septembril 2017 Postimehes

Esmakursuslane: ülikoolis saan keskenduda sellele, mida tegelikult väärtustan ja tähtsaks pean

Humanitaarblogi

Gümnaasiumi lõpus tundsin, et tahan proovida kätt kõiges ja ühte kindlat valdkonda või eriala oli kaunis raske valida. Aga kuskilt peab ju alustama. Humanitaarteadustes olen end alati hästi tundnud ja olen ka suhtlemisaldis – miks mitte inglise keel?

Myanmari ajakirjanikud pressivabadusest: kriitika võib viia vanglasse

Humanitaarblogi

9. oktoobril kogunesid Aasia ja ajakirjandushuvilised Tallinna ülikoolis, et arutleda koos dotsent Indrek Treufeldti ja kaheksaliikmelise Myanmari ajakirjanike delegatsiooniga inimõiguste ja ajakirjandusvabaduse väljakutsete üle nende kodumaal.

Silmapaistev vilistlane 2017 – Joonas Hellerma

Humanitaarblogi

14 aastat tagasi astus Joonas Hellerma esimest korda üle ülikooli läve. Sel aastal valiti teleajakirjanik Tallinna ülikooli silmapaistvaks vilistlaseks, kelle jaoks on õpingud olnud elus suureks sündmuseks, millest ta ei ole osanud siiani päriselt loobuda.