Humanitaarblogi

Poliitiline kompass ehk 10 võimalikku (ja võimatut) koalitsiooni ja nende loosungid

08.09.2017 10:38:17

Tallinna ülikooli professor Daniele Monticelli pani kohalike valimiste kampaanialoosungite alusel kokku kümme võimalikku ja võimatut koalitsiooni ning pakub välja ka uued lööklaused.

1) Parempoolsuse popurrii ehk kodukootud macho’de sõjahüüd Eesti rahvale: Reform + EKRE + IRL

„Oo tugev Eesti, anname tuld – aeg on uueks linnapeaks!“

2) Konserveerimine ehk kaduva eesti valge heteromehe karje iseendale: IRL + EKRE (vähemuskoalitsioon Reformi võimaliku välistoetusega)

“Anname tuld, isamaaline jõud, siis tuleb ehk tugev Eesti ka!”

3) Vabakonservatism ehk fataalne eksimus (inspireerituna Vabaerakonna ideoloogidest): EKRE + Reform

“Anname tuld tugeva Eesti pihta!”

4) “Vasakpööre” ehk üks tont käib jälle Eestimaal ringi: Keskerakond + sotsid

“Teised lubavad, meie teeme õige pöörde!”

5) Pragmaatikud ehk teod enne mõtteid: Keskerakond + Reform

“Teised lubavad, meie teeme Eesti tugevaks!”

6) Äriplaan ehk loogiline implikatsioon: Reform + Sõõrumaa/Mõis

“Kui Tallinn on tegus, siis Eesti on tugev!”

7) Põiming ehk kohe näha, et vanad sõbrad: Keskerakond + Savisaar

“Teised lubavad, et julgen teha, kuid mina julgen öelda, et meie teeme!”

8) Vanaviisi ehk mania grandiosa: Savisaar + Sõõrumaa/Mõis

“Julgen öelda, et tegus Tallinn olen mina!”

9) Kambakas Keskerakonnale ehk “Teised lubavad…”: sotsid + Reform + IRL + EKRE + Sõõrumaa/Mõis + Savisaar

“Olgu Tallinn tegus!
Pigem Eesti tugev.
Julgen öelda, et…
aeg on uueks linnapeaks.
Kas anname tuld?
Ei, teeme õiget pööret.
Julgen teha.”

10) Äärmuste kohtumine ehk eksinud tankisti dilemma: Sotsid + EKRE

“Kas tuld anname enne või pärast õiget pööret?”

Autor: Itaalia uuringute ja semiootika professor Daniele Monticelli

Avaldatud 4. septembril 2017 Postimehes

Kas virtuaalne sõprus on tõeline sõprus?

Humanitaarblogi

Sõprus on õnneliku elu jaoks oluline, sest koos sõprade ja lähedastega veedetud elu on parem üksinda veedetud elust. Meil on sõprade ees sõprusest tulenevad erilised kohustused, nagu kohustus oma sõpru aidata ja toetada, sest nad on meie sõbrad, kirjutab Oliver Laas.

Sõnade otsingul läbi ELU

Humanitaarblogi

Projekt “100 sõna Eesti Vabariigile!” viis kokku üheksa bakalaureuse- ja magistriõppe tudengit viielt erialalt. Eesmärk oli kaardistada sada viimase saja aasta jooksul eesti keelde tulnud, dokumenteeritud päritoluga ning tänapäeval käibel olevat nimisõna, mis illustreeriksid eesti keele ja ühiskonna muutumist alates vabariigi sünnist.

ELU projekt võtab Aasia strateegiad luubi alla

Humanitaarblogi

Tallinna Ülikooli magistriõppe tudengite ELU projekt “Aasia strateegiad luubi all” sai alguse huvist uurida Eesti riigi Aasia-suunaliste arengukavade tõhusust ja teha läbipaistvamaks arengukavade ja strateegiate loomeprotsess.