01.08.2016 13:03:08

TLÜ Kagu-Aasia uuringute nooremteadur Laur Kiik avaldas hiljuti mõjukas teadusajakirjas Eurasian Geography and Economics oma viieaastasel uurimustööl põhineva artikli pealkirjaga: Rahvuslus ja anti-etno-poliitika: Miks “Hiina areng” kukkus läbi Myanmari Myitsone tammiga (Nationalism and anti-ethno-politics: why ‘Chinese Development’ failed at Myanmar’s Myitsone Dam).

Birma/Myanmari president Thein Sein lõi 2011. aastal rahvusvahelise poliitilise skandaali, kui teatas ootamatult, et käsib peatada Hiina riiklike kompaniide juhitud Myitsone hüdroelektri megaprojekti Birma põhjaosas Katšini osariigis. Suur osa maailma meediast ja uurijatest tõlgendas juhtunut keskkondliku triumfina ning USA ja Hiina geopoliitilise kokkupõrkena. TLÜ nooremteadur Laur Kiik kasutas seevastu pikaajalist antropoloogilist välitööd kohalikus ühiskonnas avamaks selle ühe viimaste aastate suurima Aasia rahvusvahelise skandaali juured. Ta kirjutab, et Myitsone Tammi läbikukkumise juured on hoopis kokkupõrganud rahvuslustes ja Hiina “anti-poliitilises” arengumudelis.

Artikliga saab tutvuda siin. Tasuta on artikkel saadaval ka siin.

Laur Kiik, Tallinna Ülikooli nooremteadur (2013-2016) ja Oxfordi Ülikooli doktorant: “TLÜ Aasia uuringutest sain üliväärtusliku eeskuju, hariduse ja tagantlükke teadustööks Birmas ja Hiinas, sügavad suhted ühiskondadega Kagu- ja Ida-Aasias, ning hiina keele oskuse töötamaks giidi ja tõlgina.”

Sõnade otsingul läbi ELU

Humanitaarblogi

Projekt “100 sõna Eesti Vabariigile!” viis kokku üheksa bakalaureuse- ja magistriõppe tudengit viielt erialalt. Eesmärk oli kaardistada sada viimase saja aasta jooksul eesti keelde tulnud, dokumenteeritud päritoluga ning tänapäeval käibel olevat nimisõna, mis illustreeriksid eesti keele ja ühiskonna muutumist alates vabariigi sünnist.

ELU projekt võtab Aasia strateegiad luubi alla

Humanitaarblogi

Tallinna Ülikooli magistriõppe tudengite ELU projekt “Aasia strateegiad luubi all” sai alguse huvist uurida Eesti riigi Aasia-suunaliste arengukavade tõhusust ja teha läbipaistvamaks arengukavade ja strateegiate loomeprotsess.

Esmakursuslane: ülikoolis saan keskenduda sellele, mida tegelikult väärtustan ja tähtsaks pean

Humanitaarblogi

Gümnaasiumi lõpus tundsin, et tahan proovida kätt kõiges ja ühte kindlat valdkonda või eriala oli kaunis raske valida. Aga kuskilt peab ju alustama. Humanitaarteadustes olen end alati hästi tundnud ja olen ka suhtlemisaldis – miks mitte inglise keel?