01.08.2016 13:03:08

TLÜ Kagu-Aasia uuringute nooremteadur Laur Kiik avaldas hiljuti mõjukas teadusajakirjas Eurasian Geography and Economics oma viieaastasel uurimustööl põhineva artikli pealkirjaga: Rahvuslus ja anti-etno-poliitika: Miks “Hiina areng” kukkus läbi Myanmari Myitsone tammiga (Nationalism and anti-ethno-politics: why ‘Chinese Development’ failed at Myanmar’s Myitsone Dam).

Birma/Myanmari president Thein Sein lõi 2011. aastal rahvusvahelise poliitilise skandaali, kui teatas ootamatult, et käsib peatada Hiina riiklike kompaniide juhitud Myitsone hüdroelektri megaprojekti Birma põhjaosas Katšini osariigis. Suur osa maailma meediast ja uurijatest tõlgendas juhtunut keskkondliku triumfina ning USA ja Hiina geopoliitilise kokkupõrkena. TLÜ nooremteadur Laur Kiik kasutas seevastu pikaajalist antropoloogilist välitööd kohalikus ühiskonnas avamaks selle ühe viimaste aastate suurima Aasia rahvusvahelise skandaali juured. Ta kirjutab, et Myitsone Tammi läbikukkumise juured on hoopis kokkupõrganud rahvuslustes ja Hiina “anti-poliitilises” arengumudelis.

Artikliga saab tutvuda siin. Tasuta on artikkel saadaval ka siin.

Laur Kiik, Tallinna Ülikooli nooremteadur (2013-2016) ja Oxfordi Ülikooli doktorant: “TLÜ Aasia uuringutest sain üliväärtusliku eeskuju, hariduse ja tagantlükke teadustööks Birmas ja Hiinas, sügavad suhted ühiskondadega Kagu- ja Ida-Aasias, ning hiina keele oskuse töötamaks giidi ja tõlgina.”

Poliitiline kompass ehk 10 võimalikku (ja võimatut) koalitsiooni ja nende loosungid

Humanitaarblogi

Tallinna ülikooli professor Daniele Monticelli pani kohalike valimiste kampaanialoosungite alusel kokku kümme võimalikku ja võimatut koalitsiooni ning pakub välja ka uued lööklaused.

Silmapaistev vilistlane 2017 – Joonas Hellerma

Humanitaarblogi

14 aastat tagasi astus Joonas Hellerma esimest korda üle ülikooli läve. Sel aastal valiti teleajakirjanik Tallinna ülikooli silmapaistvaks vilistlaseks, kelle jaoks on õpingud olnud elus suureks sündmuseks, millest ta ei ole osanud siiani päriselt loobuda.

Eesti keele ja kirjanduse õpetaja magistrant nõutab neljandat kõrgharidust

Humanitaarblogi

Soomes elaval ja töötaval eesti keele õpetajal Lee Laurimäel on Tallinna Ülikoolis käsil eesti keele ja kirjanduse õpetaja magistriõppe esimene kursus.