Digiblogi

Rakendusmatemaatika tippkonverents Tallinnas

03.07.2017 14:19:57

Tallinnas toimub 3.-7. juulini rahvusvaheline rakendusmatemaatika konverents, mis toob kokku ligikaudu 180 tunnustatud matemaatikut 24 riigist – nii suurematest Euroopa riikidest kui ka Austraaliast, Hiinast, Ameerika Ühendriikidest.

Eestis toimub juba 12. korda peetav „Sampling Theory and Applications“ (SampTA) esmakordselt. Tegemist suure ja kõrgeima ekspertsusega rakendusmatemaatika konverentsiga, millest annab osavõtjate arvu ja riikide esindatuse kõrval tunnistust ka plenaaresinejate tihe konkurents.

Teemad puudutavad rakendusmatemaatika uuemaid arenguid, käsitledes digitaalset andmesidet, signaalitöötlust, kodeerimisteooriat jt valdkondi, kus matemaatika otseselt igapäevaelu mõjutab. „Konverentsi temaatikal põhinevad kogu kaasaegse maailma digitaalne andmeside, signaali- ja pilditöötlus, muusika- ning videomängijate toimimine ja televisioon,“ selgitab konverentsi korraldaja, Tallinna Ülikooli rakendusmatemaatika professor Andi Kivinukk.

Konverentsi korraldavad Tallinna Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool ning Tartu Ülikool, toetavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Ameerika Ühendriikide saatkond Eestis, samuti rahvusvahelised eriorganisatsioonid IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) ja SIAM (Society for Industrial and Applied Mathematics).

 

Koduleht programmi ning esinejatega http://sampta2017.ee/.

Lisainfo: Andi Kivinukk, SampTA 2017 korralduskomitee juht, TLÜ rakendusmatemaatika professor. Telefon 6 409 427, e-post Andi. Kivinukk@tlu.ee

 •  

  LabHack #2 – mobiilirakenduste disainimine

  Digiblogi

  LabHack on tasuta töötubade sari, kus tarkvaraarenduse-, interaktsioonidisaini-, mängustamise- ja robootikaeksperdid tutvustavad enda igapäevaseid töid ja projekte ning kus läbi praktiliste tegevuste saab omandada teadmisi ja oskuseid, mida need eksperdid oma igapäevatöös kasutavad.

  Loe edasi
 •  

  Digitaalne õpianalüütika hariduses ja ettevõtluses

  Digiblogi

  12.-15. septembril korraldavad Digitehnoloogiate instituut ja Haridusteaduste instituut Tallinna Ülikoolis kaheteistkümnenda Euroopa haridustehnoloogia konverentsi “European Conference on Technology-Enchanced Learning”, mille keskseks teemaks sel aastal on digitaalne õpianalüütika. Konverents toob kokku teadlased, praktikud, ettevõtjad ning seadusloome esindajad kaardistamaks digitaalse õpianalüütika hetkeseisu ning arutamaks väljakutseid andmete kasutamisvõimalustest haridustehnoloogias. Külalisi on konverentsile oodata ligi 200.

  Loe edasi
 •  

  Kunst, tehnoloogia ja neuroteadus kohtuvad Brüsselis

  Digiblogi

  Demultiplexia lugu on ebatavaline etendus, kus kohtuvad kunst, tehnoloogia ja neuroteadus. Esietendus on osa BOZARi Elektroonilise Kunsti Festivali avaüritusest 14.09.2017.

  Loe edasi