Loodusblogi

Rekreatsioonikorralduse vilistlane paneb rahva treenima

28.08.2017 10:33:40

Oled lubanud juba ammu, et tänasest hakkad end rohkem liigutama, aga puudub inspiratsioon. Meie loodus- ja terviseteaduste instituudi rekreatsioonikorralduse eriala lõpetanud personaaltreener Raina Kausi juhendamisel õpid, kuidas treenida kere ning ala- ja ülakeha. Kõiki harjutusi saad teha sulle sobivas kohas – tööl, kodus või puhkehetkel, looduses või jõusaalis.

Vaata “Treeni Tallinna Ülikooliga” videosarja kaheksat osa ja leia inspiratsiooni uueks õppeaastaks! Alusta juba täna! Terves kehas terve vaim!

Treeni Tallinna Ülikooliga! Kuidas teha kükki?
Treeni Tallinna Ülikooliga! Kuidas treenida kõhulihaseid?
Treeni Tallinna Ülikooliga! Kuidas teha kätekõverdusi?
Treeni Tallinna Ülikooliga! Kuidas teha väljaasteid?
Treeni Tallinna Ülikooliga! Kuidas treenida biitsepsit?
Treeni Tallinna Ülikooliga! Kuidas teha planku?
Treeni Tallinna Ülikooliga! Kuidas treenida õlalihaseid?
Treeni Tallinna Ülikooliga! Kuidas teha puusatõsteid?

Teadlane teab: mis on mikrobioota?

Loodusblogi

Meile tuntud bakteritest enamus ei põhjusta haigusi. Vastupidi, mikroobid toetavad oma elutegevusega inimese organismi, normaalset funktsioneerimist. Mis on mikrobioota, mis mikrobioom ja kuidas seda uuritakse, räägib Tallinna ülikooli süsteemibioloogia lektor Kairi Koort.

Tallinna Ülikooli suvekool pakub esmakordselt võimalust õppida koera käitumist

Loodusblogi

Järgmise aasta juulis avaneb huvilistel esmakordselt võimalus osaleda Tallinna Ülikooli, Norra Antrozooloogia Keskuse ja Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu koostöös toimuval suvekursusel “Introduction to Canine Cognition, Behaviour, and Human-Animal Interactions”, mis käsitleb koerte käitumise ja taju temaatikat.

Molekulaarne biokeemia ja tippsport käivad käsikäes

Loodusblogi

Ingrid Puusta on 26-aastane olümpia purjelaudur, kes õpib Tallinna Ülikoolis molekulaarse biokeemia magistrierialal. „Mulle meeldib vahel tulla spordimaailmast välja ja teha midagi teistsugust. Sageli valivad sportlased erialaks, mis on seotud mingit moodi spordiga. Loodusteadused on see-eest täiesti erinev ja just sellepärast naudingi molekulaarset biokeemia eriala, mis aitab mul tulla spordimaailmast korraks välja,“ nentis Puusta.