Loodusblogi

Rekreatsioonikorralduse vilistlane paneb rahva treenima

28.08.2017 10:33:40

Oled lubanud juba ammu, et tänasest hakkad end rohkem liigutama, aga puudub inspiratsioon. Meie loodus- ja terviseteaduste instituudi rekreatsioonikorralduse eriala lõpetanud personaaltreener Raina Kausi juhendamisel õpid, kuidas treenida kere ning ala- ja ülakeha. Kõiki harjutusi saad teha sulle sobivas kohas – tööl, kodus või puhkehetkel, looduses või jõusaalis.

Vaata “Treeni Tallinna Ülikooliga” videosarja kaheksat osa ja leia inspiratsiooni uueks õppeaastaks! Alusta juba täna! Terves kehas terve vaim!

Treeni Tallinna Ülikooliga! Kuidas teha kükki?
Treeni Tallinna Ülikooliga! Kuidas treenida kõhulihaseid?
Treeni Tallinna Ülikooliga! Kuidas teha kätekõverdusi?
Treeni Tallinna Ülikooliga! Kuidas teha väljaasteid?
Treeni Tallinna Ülikooliga! Kuidas treenida biitsepsit?
Treeni Tallinna Ülikooliga! Kuidas teha planku?
Treeni Tallinna Ülikooliga! Kuidas treenida õlalihaseid?
Treeni Tallinna Ülikooliga! Kuidas teha puusatõsteid?

Silmapaistev vilistlane 2017 – Helen Tartes-Babkina

Loodusblogi

Loodus- ja terviseteaduste instituudi kunstiteraapiate vilistlane ja Eesti Loovteraapiate esinaine Helen Tartes-Babkina on järjepidevalt panustanud loovteraapiate teadvustamisse vaimse tervise valdkonnas. Alates 2016. aastast on Eesti Loovteraapiate Ühing Vaimse Tervise ja Heaolu Koalitsiooni (VATEK) liige ning oli esmakordselt esindatud VATEK-i poolt korraldatud Vaimse tervisemessil, kus Helen viis läbi töötoa „Lapse probleemne seksuaalkäitumine – kuidas märgata ja aidata? Kunstiteraapia juhtumiskirjeldus näitel.“ 2016. aastast on Helen järjepidevalt läbi viinud just traumatööd lastega käsitlevaid koolitusi.

Kolme minutiga tippu

Loodusblogi

Noor ja hakkaja Loodus- ja terviseteaduste instituudi  füüsika doktorant Sander Paekivi köitis hetkega teadushuviliste tähelepanu – tema ettekanne kolme keele konkurentsist saavutas Teaduste Akadeemia kolme minuti loengute konkursil auhinnakoha.

Noored Kurtna mesinikud Ökoloogia keskuse laboris

Loodusblogi

Meil, Kurtna Kooli kuuenda klassi õpilastel, tuli võimalus minna TLÜ Ökoloogia keskuse laborisse, et saada teada rohkem meest. Kuna meie koolil on enda mesitarud ja iga kuues klass peab nende eest hoolt kandma, tegi see meile külaskäigu eriti huvitavaks. Laborisse said kaasa ainult need kuuendikud, kes olid näidanud üles huvi mesinduse vastu ning läbisid kontrolltöö mesinduse kohta edukalt. Kuna Kurnta Kooli eelnevad kuuendikud olid käinud ka varem laboris, siis olid meil kõrged ootused.