Loodusblogi

Rene Bürkland, psühholoogist arst ja meie vilistalne

10.05.2018 12:54:41

Rene Bürkland on õppinud nii Tallinna Ülikoolis, Tartu Ülikoolis kui ka Pekingi Hiina meditsiini ülikoolis. Juba lapsepõlves huvitas teda, kuidas inimese keha funktsioneerib. Eriti huvitav tundus keha mõjutamine väikeste punktide kaudu.

Psühholoogiat õppima sattus ta aga nii, et tegi sporti ja tahtis seetõttu Tallinna õppima jääda, kõige huvitavam eriala tundus siin psühholoogia. „Olen valikuga rahul, sest see andis hilisemaks patsientidega suhtlemiseks ja töötamiseks väga hea aluse,ˮ nendib ta nüüd.

Tallinna Ülikoolis õppides läks Rene Bürkland kord raamatukokku ajalehti lugema, aga ainsana oli pakkumisel Päikesetuul, omaaegne alternatiivse lähenemise esindaja. Juba esimeselt leheküljelt leidis ta Hiina meditsiini kursuse kuulutuse. „Läksin kohe telefoniautomaadi juurde ja helistasin, et end kirja panna,ˮ meenutab Rene. Tartus õppimise ajal taotles ta aga juba Hiina riigi stipendiumi Hiinas õppimiseks.

Siit edasi kõneleb aga juba Hiina meditsiini tundev psühholoog: „Inimese organism koosneb Hiina meditsiini järgi kolmest osast: füüsiline keha, energia ehk qi ja vaim. Vaim hõlmab psüühika, emotsioonid, kognitsioonid ja ka hinge aspektid. Haigused algavad sageli just vaimu tasandilt ning liiguvad energia ja füüsise tasandile.ˮ

Teiseks on tähtis patsiendi motiveerimine ja kaasatus raviprotsessi. „Kui inimene saab aru, et vastutus tervise ja haiguse eest jääb tema kätte, on ta valmis rohkem ise panustama. Siin tulevad psühholoogiateadmised kasuks,ˮ nendib Bürkland.

Õppimist jätkab arst nüüdki: loeb erialakirjandust ja võimaluse korral täiendab end välismaal. „See on teema, mille õppimiseks jääb ühest elust väheks,ˮ tõdeb ta. Ning veel ütleb, et tema kreedo on teha asju südamega, aga mitte südamesse võtta.

Praegustele tudengitele soovitan kõiki omandatud teadmisi päriselus kasutada. Praktika ja töökogemus on need, mis aitavad teadmisi kinnistada, ja aastate pärast mäletate neid asju, mille olete ise elus läbi töötanud.

Tallinna ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituut on neile, kes hoolivad tervest maailmast. Tutvu lähemalt psühholoogia erialaga: tlu.ee/psych

TLÜ vilistlane Hannes Tõnisson

Loodusblogi

Mida Sa ülikoolis õppisid ja millal lõpetasid?

Õppisin alguses loodusteaduslike ainete õpetaja diplomile, mille lõpetasin 2002 . aastal, samal aastal lõpetasin geoökoloogia eriala bakalureuse kraadiga.
    Järgmisena lõpetasin geoökoloogia eriala magistriõppes 2004. aastal. Viimaks aga lõpetasin ökoloogia eriala doktorantuuri 2008. aastal.

Teadlane peab küsima, uurima, vahendama

Loodusblogi

“Teadlase ülesanne on küsida küsimusi, uurida ja vahendada tulemusi kas auditooriumis või ühiskonnas laiemalt,” kinnitab Tallinna Ülikooli keskkonnakorralduse professor Helen Sooväli-Sepping.

Neuroteadur: sina oled su aju!

Loodusblogi

„Hämmastav, et peamiselt kemikaalide, neurotransmitterite vahetamine rakkude vahel võib viia meie mõtete ja käitumisviisi muutumiseni. Pealegi on aju puhul paljud funktsioonid veel teadmata, seega on palju põnevat küsida, uurida ja avastada,ˮ kinnitab Tallinna Ülikooli teadur Sophie Imbeault ja räägib oma teadlaseloo.