Humanitaarblogi

Saksa keele eriala vilistlane: saksa keel teeb elu rikkamaks, tuleviku heldemaks

01.06.2017 11:36:20

Saksa keel on efektiivne, loogiline, suure kultuuripärandi ja ajaloolise tähendusega keel – teerajajate keel. Saksa keele õppimine aitab paremini väärtustada maailma kui ka ühiskondlikult integreerida, võimaldab suhelda suure arvu inimestega üle maailma.

Saksa keel teeb elu rikkamaks, tuleviku heldemaks, töökoha leidmise lihtsamaks ja meelepärasemaks.

Minu soov ja unistus oli lapsepõlves õpetajaks saada. Juba põhikoolis valisin saksa keele inglise keele asemele, kuna mulle tundus, et inglise keele selgeks saamine on tavapärasem ja ei paku väljakutseid. Samas saksa keel on midagi uut, põnevat ja omapärast.

Kohe peale kooli lõppu teadsin, kuhu edasi õppima minna – Tallinna ülikooli saksa keele filoloogia erialale. Kuulsin, et õppejõud on seal kogenud, abivalmid ja oma ala professionaalid, alati aitavad ja hoolivad. Oligi nii!

Huvitavad loengud, põnevad üritused, vahetusõpetajad Saksamaalt, reisimine, praktika Saksamaal ning muidugi imehead kaasõpilased.

Nii möödusid bakalaureuse- ja magistriõpingud Tallinna ülikoolis ja nüüdseks olen juba 5 aastat Tallinna ühisgümnaasiumi saksa keele õpetaja. Sellele eelnes töö erakoolis, Tallinna Juhkentali gümnaasiumis ja Tallinna Reaalkoolis. Armastan keelt ja kultuuri. Jumaldan oma eriala ja tööd saksa keele õpetajana.

Loodan näha meie saksa keele seltsis noori, särtsakaid kaastegijaid, kes tahavad teha midagi uut ja põnevat ning arendada saksa keelt ja kultuuri Eestis.

Autor: Julia Popova, saksa keele ja kultuuri eriala vilistlane

Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituut on neile, kes tahavad maailma mõista ja muuta.  Tutvu saksa keele ja kultuuri BA-erialaga või võõrkeeleõpetaja MA-erialaga!

Nõukogudeaegsed õppeplakatid – ära visata või õppida?

Humanitaarblogi

Tallinna ülikooli ajaloomagistrandid digitaliseerivad nõukogude ajal ajalootundides kasutatud õppeplakateid ja pakuvad neile uusi kasutusvõimalusi.

Kui digitehnoloogia kohtub humanitaarteadustega

Humanitaarblogi

Digitehnoloogia kiire areng on põhjustanud humanitaarias omalaadi pöörde, avanud uued võimalused inimese, tema mõtlemise ja loomingu uurimiseks.

Viidumäel löödi omal ajal päid maha

Humanitaarblogi

Juuni alguses ilmus Saarte Hääles artikkel Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi tudengi Maris Öveli bakalaureusetööst, mis käsitles Viidumäe kaitsealal aastatel 2014–2015 läbiviidud arheoloogilisi uuringuid, mille tulemusel leiti ehteid ja relvi, inimluid ja hoonejäänuseid. Töö pealkiri on „Viidumäe ohverdamiskoht“ ja selgus, et Viidumäed võib pidada kultuskohaks tänu selle erilistele loodusoludele, neljale peitaarete kogumikule ja inimsäilmetele, mida võib suure tõenäosusega pidada inimohvriteks. Kultuskoht oli selles paigas tõenäoliselt 6.–8. sajandil.