Humanitaarblogi

Saksa keele eriala vilistlane: saksa keel teeb elu rikkamaks, tuleviku heldemaks

01.06.2017 11:36:20

Saksa keel on efektiivne, loogiline, suure kultuuripärandi ja ajaloolise tähendusega keel – teerajajate keel. Saksa keele õppimine aitab paremini väärtustada maailma kui ka ühiskondlikult integreerida, võimaldab suhelda suure arvu inimestega üle maailma.

Saksa keel teeb elu rikkamaks, tuleviku heldemaks, töökoha leidmise lihtsamaks ja meelepärasemaks.

Minu soov ja unistus oli lapsepõlves õpetajaks saada. Juba põhikoolis valisin saksa keele inglise keele asemele, kuna mulle tundus, et inglise keele selgeks saamine on tavapärasem ja ei paku väljakutseid. Samas saksa keel on midagi uut, põnevat ja omapärast.

Kohe peale kooli lõppu teadsin, kuhu edasi õppima minna – Tallinna ülikooli saksa keele filoloogia erialale. Kuulsin, et õppejõud on seal kogenud, abivalmid ja oma ala professionaalid, alati aitavad ja hoolivad. Oligi nii!

Huvitavad loengud, põnevad üritused, vahetusõpetajad Saksamaalt, reisimine, praktika Saksamaal ning muidugi imehead kaasõpilased.

Nii möödusid bakalaureuse- ja magistriõpingud Tallinna ülikoolis ja nüüdseks olen juba 5 aastat Tallinna ühisgümnaasiumi saksa keele õpetaja. Sellele eelnes töö erakoolis, Tallinna Juhkentali gümnaasiumis ja Tallinna Reaalkoolis. Armastan keelt ja kultuuri. Jumaldan oma eriala ja tööd saksa keele õpetajana.

Loodan näha meie saksa keele seltsis noori, särtsakaid kaastegijaid, kes tahavad teha midagi uut ja põnevat ning arendada saksa keelt ja kultuuri Eestis.

Autor: Julia Popova, saksa keele ja kultuuri eriala vilistlane

Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituut on neile, kes tahavad maailma mõista ja muuta.  Tutvu saksa keele ja kultuuri BA-erialaga või võõrkeeleõpetaja MA-erialaga!

Luule Epner, eelkõige õpetaja

Humanitaarblogi

“Ma ise pean õpetamist ja üliõpilastööde juhendamist ehk kõige olulisemaks,” väidab 40-aastase kogemusega õppejõud. “Üksnes teadusliku töö tegijana ma end ette ei kujuta.”

Daniele Monticelli kolm küsimustekobarat

Humanitaarblogi

“Käesoleva aastatuhande alguses sain lõplikult aru, et minu tulevik on akadeemilises valdkonnas, et soovin olla õppejõud ja teadlane,” nendib riikliku teenetemärki pälvinud professor Daniele Monticelli.

ELU projekt uuris loodust Shakespeare’i teostes

Humanitaarblogi

Väga edukalt lõppes humanitaarteaduste instituudi ELU projekt “Roheline Shakespeare”, mis tõi kokku 20 tudengit neljalt õppekavalt (kultuuriteadus, Euroopa nüüdiskeeled ja kultuurid, kirjandus-, visuaalkultuuri ja filmiteooria, haridustehnoloogia) ja viiest riigist: Eesti, Iraan, Itaalia, Jaapan ja Türgi. Projekti eesmärgiks oli uurida loodust ja loodusnähtusi ning neid puudutavat sõnavara Shakespeare’i teostes erinevate nurkade alt, luues seoseid kultuuri ja teaduse, mineviku ja tänapäeva vahel. Juhendajateks olid dotsent Julia Tofantšuk ja professor Suliko Liiv.