Humanitaarblogi

Saksa keele eriala vilistlane: saksa keel teeb elu rikkamaks, tuleviku heldemaks

01.06.2017 11:36:20

Saksa keel on efektiivne, loogiline, suure kultuuripärandi ja ajaloolise tähendusega keel – teerajajate keel. Saksa keele õppimine aitab paremini väärtustada maailma kui ka ühiskondlikult integreerida, võimaldab suhelda suure arvu inimestega üle maailma.

Saksa keel teeb elu rikkamaks, tuleviku heldemaks, töökoha leidmise lihtsamaks ja meelepärasemaks.

Minu soov ja unistus oli lapsepõlves õpetajaks saada. Juba põhikoolis valisin saksa keele inglise keele asemele, kuna mulle tundus, et inglise keele selgeks saamine on tavapärasem ja ei paku väljakutseid. Samas saksa keel on midagi uut, põnevat ja omapärast.

Kohe peale kooli lõppu teadsin, kuhu edasi õppima minna – Tallinna ülikooli saksa keele filoloogia erialale. Kuulsin, et õppejõud on seal kogenud, abivalmid ja oma ala professionaalid, alati aitavad ja hoolivad. Oligi nii!

Huvitavad loengud, põnevad üritused, vahetusõpetajad Saksamaalt, reisimine, praktika Saksamaal ning muidugi imehead kaasõpilased.

Nii möödusid bakalaureuse- ja magistriõpingud Tallinna ülikoolis ja nüüdseks olen juba 5 aastat Tallinna ühisgümnaasiumi saksa keele õpetaja. Sellele eelnes töö erakoolis, Tallinna Juhkentali gümnaasiumis ja Tallinna Reaalkoolis. Armastan keelt ja kultuuri. Jumaldan oma eriala ja tööd saksa keele õpetajana.

Loodan näha meie saksa keele seltsis noori, särtsakaid kaastegijaid, kes tahavad teha midagi uut ja põnevat ning arendada saksa keelt ja kultuuri Eestis.

Autor: Julia Popova, saksa keele ja kultuuri eriala vilistlane

Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituut on neile, kes tahavad maailma mõista ja muuta.  Tutvu saksa keele ja kultuuri BA-erialaga või võõrkeeleõpetaja MA-erialaga!

Sõnade otsingul läbi ELU

Humanitaarblogi

Projekt “100 sõna Eesti Vabariigile!” viis kokku üheksa bakalaureuse- ja magistriõppe tudengit viielt erialalt. Eesmärk oli kaardistada sada viimase saja aasta jooksul eesti keelde tulnud, dokumenteeritud päritoluga ning tänapäeval käibel olevat nimisõna, mis illustreeriksid eesti keele ja ühiskonna muutumist alates vabariigi sünnist.

ELU projekt võtab Aasia strateegiad luubi alla

Humanitaarblogi

Tallinna Ülikooli magistriõppe tudengite ELU projekt “Aasia strateegiad luubi all” sai alguse huvist uurida Eesti riigi Aasia-suunaliste arengukavade tõhusust ja teha läbipaistvamaks arengukavade ja strateegiate loomeprotsess.

Esmakursuslane: ülikoolis saan keskenduda sellele, mida tegelikult väärtustan ja tähtsaks pean

Humanitaarblogi

Gümnaasiumi lõpus tundsin, et tahan proovida kätt kõiges ja ühte kindlat valdkonda või eriala oli kaunis raske valida. Aga kuskilt peab ju alustama. Humanitaarteadustes olen end alati hästi tundnud ja olen ka suhtlemisaldis – miks mitte inglise keel?