Silmapaistev vilistlane 2017 – Kristina Mägi

01.09.2017 13:18:08

Kristina Mägi on TLÜ haridusteaduste instituudi alushariduse pedagoogi magistriõppe vilistlane. Praegu töötab ta Kohila lasteaia Sipsik direktorina ja pälvis 2016. aasta novembrikuus toimunud hariduskonverentsil “Aasta Haridusjuht 2016” tiitli. Ta on alushariduse eriala pikaaegne koostööpartner ning kolleegide poolt hinnatud kaaslane.

k-magiKristina töökaaslased lasteaiast on öelnud nii: “Kristina on sõbralik, alati energiline ja positiivselt meelestatud. Vahel võib sassi ajada, kumb ta on: kas sõber või juht. Ta aktiivne ja uuendusmeelne. Tänu sellele ongi Sipsiku lasteaed nii innovaatiline ja silmapaistev üle Eesti. Lisaks lasteaia juhtimisele osaleb Kristina pühendunult kogukonna tegemistes, kuuludes kohalikku hariduskomisjoni, vallavolikogusse ja Kohila Gümnaasiumi hoolekogusse. Kristina on alati olemas nii laste, kolleegide kui ka lastevanemate jaoks.”

Kristina ise meenutab oma õpinguid Tallinna Ülikoolis sooja sõnaga. “Minu magistriõppe kaks aastat olid väga töörohked, ent huvitavad. Ma mõistsin, et maailm on täis huvitavaid mõtteid ja ideid – minu silmaring avardus meeletult. Selle taga ei olnud üksnes loetud raamatud ja artiklid, vaid ka huvitavad õppejõud, arvukad praktikad ja põnevad kaaslased.”

Rõõmsad edukad lapsed. See on võimalik!

Haridusblogi

Kas on patt sundida lapsi maast madalast pingutama selle nimel, et nendest kasvaksid omal alal edukad edasipüüdlikud täiskasvanud? Kõik sõltub sellest, millisel viisil seda teha, tõdeb Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi direktor, kasvatusteadlane Kristi Vinter. Temaga vestles Ulvi Tüllinen (ajakiri Pere ja Kodu).

Mis imeloom on välisvahetustudeng ehk põgus ülevaade Erasmus+ maailmast

Haridusblogi

Haridusteaduste instituut ei paista ülikoolis silma oma välisvahetustudengite numbrite poolest – välistudengid ei ole meil iseenesest mõistetav osa õppetööst või instituudi üldpildist. Et tuua välistudengeid meie inimestele lähemale, siis kutsusin kokku kolm käesoleval sügissemestril haridusteaduste instituudis õppivat vahetustudengit.

Õppimise hämaraladel

Haridusblogi

Psühholoogi, Tallinna Ülikooli haridusinnovatsiooni keskuse teaduri Grete Arroga rääkis kurvameelsetest noortest, õppimise ja õpetamise olemusest ning inimese suhestumisest linnakeskkonnaga Ulvar Käärt (ajakiri “Horisont”).