Silmapaistev vilistlane 2017 – Kristina Mägi

01.09.2017 13:18:08

Kristina Mägi on TLÜ haridusteaduste instituudi alushariduse pedagoogi magistriõppe vilistlane. Praegu töötab ta Kohila lasteaia Sipsik direktorina ja pälvis 2016. aasta novembrikuus toimunud hariduskonverentsil “Aasta Haridusjuht 2016” tiitli. Ta on alushariduse eriala pikaaegne koostööpartner ning kolleegide poolt hinnatud kaaslane.

k-magiKristina töökaaslased lasteaiast on öelnud nii: “Kristina on sõbralik, alati energiline ja positiivselt meelestatud. Vahel võib sassi ajada, kumb ta on: kas sõber või juht. Ta aktiivne ja uuendusmeelne. Tänu sellele ongi Sipsiku lasteaed nii innovaatiline ja silmapaistev üle Eesti. Lisaks lasteaia juhtimisele osaleb Kristina pühendunult kogukonna tegemistes, kuuludes kohalikku hariduskomisjoni, vallavolikogusse ja Kohila Gümnaasiumi hoolekogusse. Kristina on alati olemas nii laste, kolleegide kui ka lastevanemate jaoks.”

TLÜ vilistlane Kristina Mägi

Haridusblogi

Mida Sa ülikoolis õppisid ja millal lõpetasid?

Õppisin infoteadusi, mille lõpetasin 2004. aastal. Magistritasemel õppisin alushariduse pedagoogi eriala ja selle lõpetasin 2011. aastal.

Praktika Helsingi Eesti lasteaias

Haridusblogi

Viibisin välispraktikal Helsingi Eesti lasteaias 3.–13. aprillini 2018. Huvi Helsingis asuva Eesti lasteasutuse vastu tekkis sügissemestril 2017 Stockholmi Eesti lasteaias praktikal olles. Soovisin näha, millised on nende lasteasutuste sarnasused ja erinevused ning võrrelda saadud kogemusi Eesti lasteasutustega.

Praktikakogemused Itaaliast

Haridusblogi

2017. aasta septembri algusest novembri lõpuni sooritasin Erasmus+ välispraktika Itaalias. Olin praktikant Milanos asuvas lasteaias, kus oli kaks rühma: sõimerühm ehk nursery 1-3-aastastele lastele ning eelkool ehk preschool, kus käisid 3-5-aastased lapsed. Tutvusin ka sõimerühma tegemistega, ent igapäevaselt tegutsesin eelkoolis.