Digiblogi

Silmapaistev vilistlane 2017 – Kaia Iva

01.09.2017 13:06:40

Tallinna Ülikool tunnustab ja tänab silmapaistvat vilistlast Kaia Iva vastutustundliku ja eduka tegevuse eest hariduses ja poliitikas.

Kaia Iva lõpetas Tallinna Pedagoogilise Instituudi matemaatika ja füüsika õpetaja erialal 1986 aastal teadmisega, et peale lõpetamist suunatakse teda kuhugi tööle ning saadetakse kunagi lilledega pensionile. Digitehnoloogiate instituudi 2017 aasta magistriõppe lõpuaktusel kõneledes tõdes ta lõpetajatele, et diplom ei ole tänapäeval enam abonoment või pilet, millega pääseb lõpuni välja, vaid järjest tuleb lunastada uusi pileteid. Talinna Ülikooli Digitehnoloogiate instituut annab selleks hea vundamendi – meie lõpetajate kivid on kõige tugevamad, et tulevikuks valmistudes kokku panna teooria, digimaailm ja inimene.

Kaia Iva on ka ise nende kolme kokkupanijaks olnud pedagoogina, õppealajuhatajana ja riigikogu liikmena. Praegu on Kaia Iva ametis sotsiaalkaitseministrina.

Tutvu Kaia Iva vikipeedia andmetega: https://et.wikipedia.org/wiki/Kaia_Iva

Kuula Kaia Iva kõnet TLU Digitehnoloogiate instituudi 2017 aasta magistriõppe lõpuaktusel: https://vimeo.com/222526275#t=1125s

Foto autor: Aron Urb (EU2017EE)

 •  

  TLÜ vilistlane Kalev Pihl

  Digiblogi

  Mida Sa ülikoolis õppisid ja millal lõpetasid?

  Õppisin matemaatika/informaatika õpetajaks ja lõpetasin 1999. aastal. Magistrikraadi sain matemaatikas 2002. aastal.

  Loe edasi
 •  

  Tallinnas doktoriks saanud afgaanid lähevad looma Lähis-Ida e-imet

  Digiblogi

  Tänu Eestist saadud teadmistele loodi Kabulis IT magistriprogramm. Afgaanid loodavad Eesti eeskujul tuua räsitud riiki modernseid e-valitsemise lahendusi.

  Loe edasi
 •  

  IT lahenduse väljatöötamine ei pea olema jalgratta leiutamine

  Digiblogi

  Äsja Tallinna Ülikoolis doktoritöö kaitsnud digitehnoloogiate instituudi värske doktor Ilja Šmorgun töötas uurimistöö käigus välja disainimustrite kogumi, mis dokumenteerib rakenduste disainimise valdkonnas esinenud oskusteabe.

  Loe edasi