Digiblogi

Silmapaistev vilistlane 2017 – Kaia Iva

01.09.2017 13:06:40

Tallinna Ülikool tunnustab ja tänab silmapaistvat vilistlast Kaia Iva vastutustundliku ja eduka tegevuse eest hariduses ja poliitikas.

Kaia Iva lõpetas Tallinna Pedagoogilise Instituudi matemaatika ja füüsika õpetaja erialal 1986 aastal teadmisega, et peale lõpetamist suunatakse teda kuhugi tööle ning saadetakse kunagi lilledega pensionile. Digitehnoloogiate instituudi 2017 aasta magistriõppe lõpuaktusel kõneledes tõdes ta lõpetajatele, et diplom ei ole tänapäeval enam abonoment või pilet, millega pääseb lõpuni välja, vaid järjest tuleb lunastada uusi pileteid. Talinna Ülikooli Digitehnoloogiate instituut annab selleks hea vundamendi – meie lõpetajate kivid on kõige tugevamad, et tulevikuks valmistudes kokku panna teooria, digimaailm ja inimene.

Kaia Iva on ka ise nende kolme kokkupanijaks olnud pedagoogina, õppealajuhatajana ja riigikogu liikmena. Praegu on Kaia Iva ametis sotsiaalkaitseministrina.

Tutvu Kaia Iva vikipeedia andmetega: https://et.wikipedia.org/wiki/Kaia_Iva

Kuula Kaia Iva kõnet TLU Digitehnoloogiate instituudi 2017 aasta magistriõppe lõpuaktusel: https://vimeo.com/222526275#t=1125s

Foto autor: Aron Urb (EU2017EE)

 •  

  Disainmõtlemisest kõrghariduses – DesignIT

  Digiblogi

  Algas Erasmus + projekt “Disainimõtlemine kõrghariduses, et edendada inimesekeskset innovatsiooni äris ja ühiskonnas – DesignIT”

  Loe edasi
 •  

  TLÜ teadlaste neurokoreograafia eksperiment õnnestus

  Digiblogi

  14. septembril toimus Brüsselis Eesti esimese Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva üritustega seoses lavastuse „Demultiplexia“ esietendus, milles kohtusid tehnoloogia, neuroteadus ja kunstid.

  Loe edasi
 •  

  LabHack #2 – mobiilirakenduste disainimine

  Digiblogi

  LabHack on tasuta töötubade sari, kus tarkvaraarenduse-, interaktsioonidisaini-, mängustamise- ja robootikaeksperdid tutvustavad enda igapäevaseid töid ja projekte ning kus läbi praktiliste tegevuste saab omandada teadmisi ja oskuseid, mida need eksperdid oma igapäevatöös kasutavad.

  Loe edasi