Filmi- ja meediablogi

Tervist septembrikuutõbised!

31.08.2017 12:34:42

Head, ilusat, meeldivat, kaunist, suurepärast, võrratut ja ülitoredat peagi algavat õppeaastat. Mõned teist on juba vanad kalad, teised värsked rebased, kuid kindlasti tuleb paljudele uudisena see, et nüüd hakkavad meie blogipostitused ilmuma regulaarselt ja süstemaatiliselt. Sõltumatud nurgainstituudid on välja töötanud intelligentsete molekulidega uue kava, mille rakendamisest loodame suurt kasu olevat nii karvalistele kui uimelistele.

Siinkohal tookski mõned näited, mis meie veeregudel tulevikus olema hakkab.

Top 5 – Viis asja, mida filmitegija võiks teada, erinevate teemade, kuid filmiga seotud aspektide kohta. Muidugi võiks filmitegija teada ka paljusid teisi asju, nagu näiteks mis on Mongoolia pealinn või milline taim sisaldab kõige rohkem nikotiini peale tubaka (milleks on siis vastavalt Ulan Bator ehk Ulaanbaatar ja munataim ehk baklažaan), sest kuigi lai silmaring on ka väga oluline, katsume hetkel keskenduda rohkem filmiga seonduvatele teabeterakestele.

Erinevad erialad – Selles rubriigis valgustaksime ja tutvustaksime  laias maailmas levinud ja filmitööstusega seotud erialasid. Mõned neist on meil koolistki kohe võtta, nii et ehk saame uurida ka kohalike spetsialistide käest, kuidas neil läheb.

Filmisilmatrikid – Uurime, kuidas filmis mõni konkreetne asi toimib ja miks. Mida inimene ekraanil tajub või miks ei taju. See ei puuduta ainuüksi visuaalset, vaid ka narratiivseid ja audiofunktsioone.

Filmiajaloo uudised – Märgime ära mõned filmiajaloo olulisemad momendid ja viskame pilgu tänapäeva, et näha, mida võrdluseks tuua või milline areng on toimunud.

Jooksvalt kajastame toimuvaid sündmusi, edastame filmisoovitusi ja muud pudipadi.

Põnevaid elamusi!

BFM Blogi

2017

 •  

  Loominguline ja praktiline audiovisuaalmeedia – dokumentaalfilmi õppekava

  Filmi- ja meediablogi

  Dokumentaalfilmi õppekava on kaks aastat kestev loomevõime arendamisele keskendunud magistriõppekava, kus rõhku pannakse eelkõige praktiliste oskuste arendamisele. Õppekava juht on Riho Västrik, teda abistab Kersti Uibo. Mõlemad on praktiseerivad filmiloojad. Riho Västrik ja Kersti Uibo juhendavad üliõpilasi lühikeste klippide, semestri filmiprojektide (10-15 minutit) ning lõputöö (30 minuti pikkune film) tegemisel.

  Loe edasi
 •  

  Best of BFM 2018 Võitjad!

  Filmi- ja meediablogi

  2. veebruaril selgusid Supernova kinosaalis 2018 aasta parimad BFMis valminud tööd. Auhinnagala oli varasemate aastatega võrreldes muutunud suursugusemaks ja vaatamata väikestele tehnilistele viperustele, kenasti õnnestunud üritus. BoBidega said auhinnatud järgmiste kategooriate võitjad:

  Loe edasi
 •  

  Meenutus: kuidas AV meedia tudengid metsas käisid

  Filmi- ja meediablogi

  Päris õppeaasta alguses kogunes seltskond audiovisuaalse meedia inimesi Astangul metsas. Meenutus tollest käigust Vivian Melderi sulest.

  Loe edasi