Filmi- ja meediablogi

Tervist septembrikuutõbised!

31.08.2017 12:34:42

Head, ilusat, meeldivat, kaunist, suurepärast, võrratut ja ülitoredat peagi algavat õppeaastat. Mõned teist on juba vanad kalad, teised värsked rebased, kuid kindlasti tuleb paljudele uudisena see, et nüüd hakkavad meie blogipostitused ilmuma regulaarselt ja süstemaatiliselt. Sõltumatud nurgainstituudid on välja töötanud intelligentsete molekulidega uue kava, mille rakendamisest loodame suurt kasu olevat nii karvalistele kui uimelistele.

Siinkohal tookski mõned näited, mis meie veeregudel tulevikus olema hakkab.

Top 5 – Viis asja, mida filmitegija võiks teada, erinevate teemade, kuid filmiga seotud aspektide kohta. Muidugi võiks filmitegija teada ka paljusid teisi asju, nagu näiteks mis on Mongoolia pealinn või milline taim sisaldab kõige rohkem nikotiini peale tubaka (milleks on siis vastavalt Ulan Bator ehk Ulaanbaatar ja munataim ehk baklažaan), sest kuigi lai silmaring on ka väga oluline, katsume hetkel keskenduda rohkem filmiga seonduvatele teabeterakestele.

Erinevad erialad – Selles rubriigis valgustaksime ja tutvustaksime  laias maailmas levinud ja filmitööstusega seotud erialasid. Mõned neist on meil koolistki kohe võtta, nii et ehk saame uurida ka kohalike spetsialistide käest, kuidas neil läheb.

Filmisilmatrikid – Uurime, kuidas filmis mõni konkreetne asi toimib ja miks. Mida inimene ekraanil tajub või miks ei taju. See ei puuduta ainuüksi visuaalset, vaid ka narratiivseid ja audiofunktsioone.

Filmiajaloo uudised – Märgime ära mõned filmiajaloo olulisemad momendid ja viskame pilgu tänapäeva, et näha, mida võrdluseks tuua või milline areng on toimunud.

Jooksvalt kajastame toimuvaid sündmusi, edastame filmisoovitusi ja muud pudipadi.

Põnevaid elamusi!

BFM Blogi

2017

 •  

  Lühifilmi soovitus: “Best Man”

  Filmi- ja meediablogi

  Lugu räägib äsja kihlunud Donaldist, kes tahab, et tema hea sõber Patrick tuleks talle isameheks, aga et ennast sellise vastutuse väärilisena tõestada, peab Patrick Donaldi kihlatu tapma. Ülesande vastuolulisus sunnib Patricku tegema järelduse, et Donaldil pole mõistusega kõik korras. Kui ilmub pruut, peab Patrick käituma nii, kuidas õigeks peab.

   

   

  Best Man from Freddie Hall on Vimeo.

   

  BFM Blogi

  Loe edasi
 •  

  TOP 5 FILMI FILMITEGEMISEST

  Filmi- ja meediablogi

  Filmiajaloo jooksul on tehtud tuhandeid filme loendamatutel eri teemadel. Mõnikord on filme tehtud kogunisti filmitegemisest endastki. On raske otsustada, milline film filmikunstist portreerib filmitegemist just kõige paremini. Võiks isegi öelda, et see on võimatu, sest nagu ühte ja samasse jõkke ei saa kaks korda astuda, nii ei ole ka ühe filmi valmimise protsess teisega võrdväärne. Siiski peaks vähemalt mingisugusegi ülevaate andma järgmised viis teost, millega iga filmihuviline võiks kursis olla. Toodud kronoloogilises järjekorras, mõne tutvustava lausega.

  1. Man with a Movie Camera (Человек с Киноаппаратом) (1929) Dziga Vertov.

  Selles üheks kõigi aegade parimaks dokumentaalfilmiks peetavas teoses järgneb vaataja kaameraga mehele, kes ühe päeva jooksul, mööda linna ringi uidates, selle elu kaameralindile jäädvustab.

  2. Day for Night (La nuit américaine ) (1973) François Truffaut.

  Film keskendub kaosele mida üks võtteperiood endaga võib kaasa tuua, tehnilistest viperustest näitlejate armuprobleemideni.

  3. Hearts of Darkness: A Filmmaker’s Apocalypse (1991) Fax Bahr, George Hickenlooper, Eleanor Coppola.

  Dokkfilm Francis Ford Coppola Apocalypse Now (1979) valmimisest uurib, kuidas kaootilisest, et mitte öelda hullumeelsest keskonnast hoolimata, saadi hakkama meistriteosega.

  4. Ed Wood (1994) Tim Burton.

  Lugu eksentrilisest filmilavastajast Edward D. Wood juuniorist, keda peetakse üheks halvimaiks režissööriks läbi aegade, ja tema kummalistest filmiprojektidest.

  5. Tropic Thunder (2008) Ben Stiller.

  Staarnäitlejate egode kokkupõrked ähvardavad filmivõtted pooleli jätta, et nendega hakkama saada, saadab algaja režissöör näitlejad sügavale džunglisse, kus nad peavad hakkama saama nii üksteise, kui ellujäämisega.

  BFM blogi
  2017

  Loe edasi
 •  

  Aasta vilistlane 2017 – Triin Ruumet

  Filmi- ja meediablogi

  Triin Ruumeti esimene täispikk mängufilm „Päevad, mis ajasid segadusse“ valmis 2016. aastal ning on tagasivaade 1990ndate jõmmikultuuri. Film osutus edukaks, kogudes kinodes 62 262 vaatajat ja pälvis ka kriitikute tunnustuse Neitsi Maali auhinna näol, millega Eesti Filmiajakirjanike Ühing tunnistas selle 2016. aasta parimaks Eesti filmiks. Samuti võitis „Päevad, mis ajasid segadusse“ Eesti Kultuurkapitali aastapreemia audiovisuaalse kunsti valdkonnas ja pälvis võidu kuues kategoorias Eest Filmi- ja Teleauhindade (EFTAde) jagamisel.

  Loe edasi