Filmi- ja meediablogi

Tervist septembrikuutõbised!

31.08.2017 12:34:42

Head, ilusat, meeldivat, kaunist, suurepärast, võrratut ja ülitoredat peagi algavat õppeaastat. Mõned teist on juba vanad kalad, teised värsked rebased, kuid kindlasti tuleb paljudele uudisena see, et nüüd hakkavad meie blogipostitused ilmuma regulaarselt ja süstemaatiliselt. Sõltumatud nurgainstituudid on välja töötanud intelligentsete molekulidega uue kava, mille rakendamisest loodame suurt kasu olevat nii karvalistele kui uimelistele.

Siinkohal tookski mõned näited, mis meie veeregudel tulevikus olema hakkab.

Top 5 – Viis asja, mida filmitegija võiks teada, erinevate teemade, kuid filmiga seotud aspektide kohta. Muidugi võiks filmitegija teada ka paljusid teisi asju, nagu näiteks mis on Mongoolia pealinn või milline taim sisaldab kõige rohkem nikotiini peale tubaka (milleks on siis vastavalt Ulan Bator ehk Ulaanbaatar ja munataim ehk baklažaan), sest kuigi lai silmaring on ka väga oluline, katsume hetkel keskenduda rohkem filmiga seonduvatele teabeterakestele.

Erinevad erialad – Selles rubriigis valgustaksime ja tutvustaksime  laias maailmas levinud ja filmitööstusega seotud erialasid. Mõned neist on meil koolistki kohe võtta, nii et ehk saame uurida ka kohalike spetsialistide käest, kuidas neil läheb.

Filmisilmatrikid – Uurime, kuidas filmis mõni konkreetne asi toimib ja miks. Mida inimene ekraanil tajub või miks ei taju. See ei puuduta ainuüksi visuaalset, vaid ka narratiivseid ja audiofunktsioone.

Filmiajaloo uudised – Märgime ära mõned filmiajaloo olulisemad momendid ja viskame pilgu tänapäeva, et näha, mida võrdluseks tuua või milline areng on toimunud.

Jooksvalt kajastame toimuvaid sündmusi, edastame filmisoovitusi ja muud pudipadi.

Põnevaid elamusi!

BFM Blogi

2017

 •  

  Arvamustikas: “Mother!”

  Filmi- ja meediablogi

  “The film plays well as a mystery. Until hopefully by the end you’re asking wtf?” – Darren Aronofsky sõna-sõnalt kirjeldamas oma uut filmi “Mother!”.

  Eks Darren Aronofskyl oli õigus. Oli küll müsteeriline, kuidas üks hinnatud filmitegija nagu tema, suutis nii pinnapealse filmi teha ning lõpuks küsisin tõesti küsimuse: “mida seksi?”.

  Sellest filmist rääkides lähen kaudselt loo detailidesse, seega kui olete filmist huvitatud ja kohe kindlasti ei taha seda endale ära rikkuda, siis ärge edasi lugege. Aga ega siin tegelikult palju sisu rikkuda ei saagi, kuna seda kõike on varem jutustatud ühes vähe tuntud raamatus nimega Piibel.

  Loe edasi
 •  

  Lühifilmi soovitus: “The Gunfighter”

  Filmi- ja meediablogi

  Metsik lääs, pudel viskit ei maksa midagi ja elud maksavad veel vähem. Või noh, kui nende peade eest just raha ei maksta. Saluuni astub tagaotsitav lindprii, kelle tegevust hakkab kommenteerima nähtamatu narraator, mis pingestab situatsiooni veelgi.

  Loe edasi
 •  

  Arvamustikas: “Tom of Finland” – üks värskendav ja vabastav vaatamine

  Filmi- ja meediablogi

  Dome Karukoski värskeim film ühest (gei)maailma värvikamast kunstnikust, Tom of Finland, on südamlik ja tunneterohke, tutvustades inimest nende maailmaraputavate ning vürtsikate pliiatsijoonistuste taga. Karukoskil on õnnestunud veidi alla kahe tunni kestva linastuse jooksul anda edasi ühe looja elu ning olu, haarates vaataja tähelepanu ning juhtides pilgu ka universaalsemale ning tänini päevakorralisele probleemile – vabadus olla ja armastada tagakiusamiseta.

  Loe edasi