TLÜ andragoogika valdkond tähistab sel aastal 30. juubelit

14.11.2016 16:34:48

Sel aastal tähistab Tallinna ülikooli andragoogika valdkond oma 30. juubelit. 1986. aastal avatud andragoogika ja juhtimistöö kateedrist on tänaseks välja kasvanud andragoogika ja hariduse juhtimise erialad, mis on ainsad omataolised õppekavad Eestis.

Juubeliaasta tähendusteks on kohtumised, uued uksed ja avatud rajad, mis püüavad kokku tuua endiseid ja praeguseid üliõpilasi, õppejõude ning koostööpartnereid. Näiteks toimus selleaastase täiskasvanud õppija nädala raames üle Eesti – nii Tallinnas, Narvas kui ka mitmes paigus Lääne-Virumaal – huvitavad arutelusid ja koosviibimisi, kus andragoogika vilistlased kutsusid endaga kohtuma kõiki huvilisi. „Kohtumised annavad võimaluse jagada, kogeda, inspireerida, laiendada koostöövõrgustikke ja tugevdada kogukonda,“ selgitas andragoogika professor Larissa Jõgi, miks just kohtumised vilistlastega juubeliaastat iseloomustama peaksid. „Meie vilistlased on meie vägi, oleme ülikoolis nende üle väga uhked,“ lisas ta.

Oktoobri lõpus toimus Telliskivi Loomelinnakus ka pidulik juubeliüritus, kuhu kogunesid andragoogika valdkonna endised ja praegused üliõpilased, õppejõud ning mitmed koostööpartnerid, teiste seas ka haridus- ja teadusministeerium, Eesti Sisekoolituse Arendamise Liit ning Eesti Täiskasvanud Koolitajate Assotsiatsioon. Meeleolukas sündmus kandis tähendust „Õige aeg õppida = õige aeg katsetada!“ ning saatis kõik osalejad üheskoos uusi radu avastama. Töötubasid viisid teiste seas läbi Noorteagentuuri ning SA Archimedese esindajad ning räppar Genka ehk Henry Kõrvits.

Autor: Marit Sukk, HARI turundus- ja kommunikatsioonispetsialist

Mis imeloom on välisvahetustudeng ehk põgus ülevaade Erasmus+ maailmast

Haridusblogi

Haridusteaduste instituut ei paista ülikoolis silma oma välisvahetustudengite numbrite poolest – välistudengid ei ole meil iseenesest mõistetav osa õppetööst või instituudi üldpildist. Et tuua välistudengeid meie inimestele lähemale, siis kutsusin kokku kolm käesoleval sügissemestril haridusteaduste instituudis õppivat vahetustudengit.

Õppimise hämaraladel

Haridusblogi

Psühholoogi, Tallinna Ülikooli haridusinnovatsiooni keskuse teaduri Grete Arroga rääkis kurvameelsetest noortest, õppimise ja õpetamise olemusest ning inimese suhestumisest linnakeskkonnaga Ulvar Käärt (ajakiri “Horisont”).

Ütle mulle midagi head!

Haridusblogi

“Ütle mulle midagi head!“
    „Midagi head, miks?“
    „No ütle niisama, et ma ennast paremini tunneksin.“
    „Niisama ei öelda …“

Eespool kirjutatud mõttekäik on meile kõigile üpris tuttav. Miks mitte püüda igat päeva alustada sellega, et ütlemegi midagi head, lihtsalt selleks, et algab uus ja hea päev. Kui me harjutame ja õpetame lapsi endale ja kaaslastele head ütlema, muutuvad meie kõigi päevad päikeselisemaks.