Haridusblogi

TLÜ vilistlane Kristina Mägi

09.05.2018 15:32:29

Mida Sa ülikoolis õppisid ja millal lõpetasid?

Õppisin infoteadusi, mille lõpetasin 2004. aastal. Magistritasemel õppisin alushariduse pedagoogi eriala ja selle lõpetasin 2011. aastal.

Milliseid seniseid töid ja tegemisi pead elus kõige tähtsamaks?

Kogu oma tööalase elu olen olnud seotud Kohila Sipsiku lasteaiaga – selle (taas)sünnist kuni tänapäevani. Lasteaia juhtimine ei ole minu jaoks klassikalises võtmes töö, see on minu kirg, huvi, tahe ja elustiil. Sipsiku personal on minu jaoks nagu teine pere. Olen õnnelik, et mul on võimalik kaasa rääkida ja olla osaline nii paljude laste elus, mõjutada seda läbi lasteaia arengu sellises suunas, et nendeks kujuneksid õnnelikud ja inspireerivad inimesed. Seega on üsna loomulik, et pean kõige tähtsamaks Sipsiku lasteaia ja laste arengusse panustamist.

Samuti on minu jaoks oluline, et minu tööd on märgatud ning see on nüüdseks paljuski väljapoole – mul on võimalus jagada oma kogemust erinevatel konverentsidel ja õppepäevadel. Võõrustada huvilisi oma lasteaias. See on minu jaoks tohutu sisemine areng ja inspiratsioon ning seeläbi kasvab veelgi motivatsioon seda kõike teha.

Millise tulemuseni soovid oma praeguses töös jõuda?

Minu unistus on, et iga laps tunneks ennast lasteaias hästi, oleks märgatud ja toetatud ning kõige tähtsam – oleks õnnelik. Selle nimel teen iga päev tööd.

Kuidas on ülikoolis omandatud teadmised ja oskused aidanud eesmärke saavutada?

Kindlasti on mind toetanud see teadmistepagas, mis ma ülikoolist kaasa olen saanud. Samuti suhted ja kontaktid õppejõudude ja kaasüliõpilastega. Hea kontakt on minu magistritöö juhendaja Tiia Õunaga, kellega erialane koostöö toimib siiani väga hästi.

Miks valisid omal ajal just selle eriala/erialad?

Tunnistan ausalt, et esimese eriala valiku põhjused ei olnud seotud huviga selle valdkonna vastu. See andis tunda. Kui läksin õppima magistriõppesse alushariduse pedagoogi erialale, siis kogesin, mida tähendab õppida seda, mis on tõeliselt südamelähedane. Kogu õpingute aeg oli minu jaoks väga huvitav, tundsin, kuidas minu sisemine motivatsioon kasvas helikiirusel ning uued ideed ning teadmised leidsid edukalt rakendust tööelus. Ma olen siiralt õnnelik ja tänulik, et kunagi edasiõppimise otsuse tegin, olen veendunud, et ma ei oleks oma töös nii kaugele jõudnud ilma selle kogemuseta.

Mis õpingutest kõige sagedamini meenub?

Esmalt meenuvad millegipärast lõbusad ja naljakad hetked kaasüliõpilastega. Siinkohal tervitan Ly Rossi 🙂 Samuti huvitavad ja inspireerivad õppejõud.

Mida soovitad neile, kes hakkavad ülikooli astuma ja valivad endale sobivat eriala?

Enda isiklikule kogemusele tuginedes soovitan valida eriala, mis ennast tõeliselt huvitab. See on uskumatult inspireeriv kogemus omandada sügavuti uusi teadmisi enda jaoks südamelähedase valdkonna kohta.

Vastuvõtt Tallinna Ülikooli tasemeõppesse kestab 23. juunist 4. juulini! Leia endale sobiv eriala.

 •  

  Praktika Helsingi Eesti lasteaias

  Haridusblogi

  Viibisin välispraktikal Helsingi Eesti lasteaias 3.–13. aprillini 2018. Huvi Helsingis asuva Eesti lasteasutuse vastu tekkis sügissemestril 2017 Stockholmi Eesti lasteaias praktikal olles. Soovisin näha, millised on nende lasteasutuste sarnasused ja erinevused ning võrrelda saadud kogemusi Eesti lasteasutustega.

  Loe edasi
 •  

  Praktikakogemused Itaaliast

  Haridusblogi

  2017. aasta septembri algusest novembri lõpuni sooritasin Erasmus+ välispraktika Itaalias. Olin praktikant Milanos asuvas lasteaias, kus oli kaks rühma: sõimerühm ehk nursery 1-3-aastastele lastele ning eelkool ehk preschool, kus käisid 3-5-aastased lapsed. Tutvusin ka sõimerühma tegemistega, ent igapäevaselt tegutsesin eelkoolis.

  Loe edasi
 •  

  Praktika Stockholmi Eesti lasteaias

  Haridusblogi

  Novembrikuus käisid Stockholmis praktikal kaks alushariduse pedagoogi eriala tudengit – magistriõppe üliõpilane Kertu Mellikov ja bakalaureuseõppe üliõpilane Elo Alasi – kes oma mõtted praktikast ka Haridusblogisse kirja panna otsustasid.

  Loe edasi