Humanitaarblogi

TLÜ vilistlane Oliver Laas

09.05.2018 16:22:20

Mida Sa ülikoolis õppisid ja millal lõpetasid?

Lõpetasin Tallinna Ülikoolis kultuuriteooria magistrantuuri 2011. aastal. Samal aastal astusin filosoofia doktorantuuri, mille lõpetamine on hetkel käsil.

Milliseid seniseid töid ja tegemisi pead elus kõige tähtsamaks?

Kõige olulisemaks pean publitseeritud teadusartikleid, magistrantuuri edukat lõpetamist ja oodatavat doktorantuuri lõpetamist.

Millise tulemuseni soovid oma praeguses töös jõuda?

Sooviksin panustada oma uurimisvaldkondade arengusse rahvusvahelisel tasemel.

Kuidas on ülikoolis omandatud teadmised ja oskused aidanud eesmärke saavutada?

TLÜ EHI (ja hiljem TÜHI) pakkus laialdase humanitaarteadusliku aluse, mis võimaldas tegeleda nii empiiriliste uuringute kui ka filosoofilise teoorialoomega. Kuigi olen oma uurimistöös nüüdseks kaldunud pigem viimases suunas, püüan filosoofiliste küsimuste lahendamisel lähtuda teadusuuringute tulemustest. Oskus ja soov neid kahte lähenemist kombineerida on minu hinnangul aidanud senises teadustöös edu saavutada.

Miks valisid omal ajal just selle eriala/erialad?

Valisin kultuuriteooria, sest see pakkus huvi ning mul oli sisseastumiseks olemas sobiv magistritöö projekt. Filosoofia doktorantuuri valisin sellepärast, et antud valdkond on mind juba aastaid huvitanud ning otsustasin lõpuks kiusatusele järele anda.

Mis õpingutest kõige sagedamini meenub?

Kõige elavamalt on õpingute ajast meeles seminarid, kus õppejõud ja tudengid arutlesid loetud tekstide või tõstatatud küsimuste üle. Mõnikord kestsid arutelud hiliste õhtutundideni ning pakkusid mõtlemisainet veel mitmeks nädalaks.

Mida soovitad neile, kes hakkavad ülikooli astuma ja valivad endale sobivat eriala?

Soovitan mõelda sellele, mis teid huvitab ja millised on teie ootused koolijärgsele elule. Hea oleks läbi mõelda oma prioriteedid: mida te oma elus kindlasti vajate ja milleta võite hakkama saada. Kui see on selge, siis vaadake, kus õpetatakse seda, mida kindlasti vajate ja valige see eriala. Samas ei tuleks seda kalkulatsiooni liiga tõsiselt võtta, sest eriala omandamine ei tähenda, et peategi sellega terve ülejäänud elu tegelema. Jätke endale võimalus otsinguteks ja eksimiseks, sest eriala, kutsumuse ja tööga seotud küsimustele ammendavate vastuste leidmiseks tulebki teatud määral katsetada ja võib-olla mõnikord isegi valesti valida.

Vastuvõtt Tallinna Ülikooli tasemeõppesse kestab 23. juunist 4. juulini! Leia endale sobiv eriala.

 •  

  Suulise tõlke õpingud kui sõit Ameerika mägedel!

  Humanitaarblogi

  Olen veendunud, et iga inimene, kes valib oma eriala südame järgi (ja ehk vaatab asju ka natuke ratsionaalse külje pealt), võib end väga õnnelikuks inimeseks pidada. Mis on aga veel parem? Küllap teadmine, et see mida igapäevaselt õpime (suulise tõlke eriala omandatakse päevaõppes), tasub end ühel päeval ka reaalses töösituatsioonis ära. Suulise tõlke kui eriala praktilisus, mida tihti võrreldakse tippsportlaseks treenimise või viiuli virtuoosiks pürgimisega, köitis mind enim.

  Loe edasi
 •  

  Suuline tõlge – keeleline sünkroonujumine

  Humanitaarblogi

  Olen jõudnud suulise tõlke magistriõpingutega lõpusirgele, aga mäletan veel hästi sisseastumiseelset elevust ja uudishimu: mida tõlketudengi elu endast ikkagi täpsemalt kujutab? Minul vedas, sest kuulsin muljeid sama eriala lõpetanud sõbrannalt. Kui aga värskel sisseastujal tuttavat parajasti varnast võtta ei ole, siis maalivad ehk need kirjaread väikese pildi eesootavast.

  Loe edasi
 •  

  Antropoloogia: mida tähendab inimeseks olemine meie maailmas?

  Humanitaarblogi

  Carlo Cubero Irizarry, Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia dotsent, räägib antropoloogia õppekavast.

  Loe edasi