Üliõpilasprojekt Grids – mitme kasutajaga muusika tegemise rakendus

25.05.2016 11:06:56

Kevadsemestril arendasid kolm Digitehnoloogiate instituudi inimese ja arvuti interaktsiooni magistri õppekava tudengit oma integreeritud projekti raames (mis koondab nelja õppeainet: interaktsioonidisaini meetodid, interaktiivsete tarkvarasüsteemide loomine, kasutajakogemuse hindamine ja praktika/startupi käivitamine) välja kuni neljale kasutajale mõeldud nutitelefoniga juhitava muusika tegemise rakenduse “Grids”.

Projekt jätkab eelmisel semestril alustatud üldise idee arendamist ja täiendamist, kus nutitelefone kasutatakse erineva interaktiivse mitme kasutajaga digitaalse sisu juhtimiseks. “Kui vaadata kogu seda digitaalset sisu, mis hetkel avalikel ekraanidel me ümber on ja mis võiks idee poolest olla interaktiivne, mitte staatiline, et pakkuda kasutajatele erinevat lisaväärtust, siis näeme, et esimese probleemina universaalse sisendseadme puudumist, mis võimaldaks mitmel kasutajal korraga antud sisu kontrollida” ütles projekti veebiarenduse juht Jaak Ritso. “Meie lahendus on kasutada olemasolevaid nutiseadmeid erineva interaktiivse sisu juhtimiseks.” lisas disainer Piret Alvre.

settingEST

Lisaks eelpool mainitud muusika tegemise rakendusele on üheskoos välja arendatud ka hulk teisi prototüüpe antud idee baasil: üks suur jagatud avalik ekraan interaktiivse sisuga ja erinevad kasutajad (2 kuni 100+) antud sisu oma nutitelefoniga juhtimas. Hääletuse ja viktoriini rakendustest mis võiks olla kasutusel ka näiteks õppetöös kuni mängude, installatsioonide ja VJ rakendusteni kus ürituse külastajad saavad koos ruumi visuaale muuta.

“Hetkel katsetamegi erinevate sisu ideedega ja mõtleme potentsiaalsetele kasutusvaldkondadele – haridusest meelelahutuseni ja interaktiivsetest reklaamidest kuni installatsioonide, näituste, interaktiivse kino ja teatrini” lausus projekti sisuarenduse juht Rasmus Rattas.

Projektiga on seotud järgmised tudengid:
Jaak Ritso, veebiarendaja
Piret Alvre, disainer
Rasmus Rattas,  interaktiivse sisu arendaja

Rakendusmatemaatika tippkonverents Tallinnas

Emeriitprofessor Aksel Telgmaa 85

Digiblogi

10. veebruaril täitus Aksel Telgmaal 85. eluaasta.

TLÜ emeriitprofessor Telgmaa on üks Eesti teenekamaid matemaatikahariduse sisu kujundajaid, põhikooli matemaatikaõpikute autoreid ja õpetajate koolitajaid.

Mart Laanperele Valgetähe V klassi teenetemärk

Digiblogi

Vabariigi Presidendi otsusega on Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate instituudi vanemteadurile Mart Laanperele antud Valgetähe V klassi teenetemärk.