Üliõpilasprojekt Grids – mitme kasutajaga muusika tegemise rakendus

25.05.2016 11:06:56

Kevadsemestril arendasid kolm Digitehnoloogiate instituudi inimese ja arvuti interaktsiooni magistri õppekava tudengit oma integreeritud projekti raames (mis koondab nelja õppeainet: interaktsioonidisaini meetodid, interaktiivsete tarkvarasüsteemide loomine, kasutajakogemuse hindamine ja praktika/startupi käivitamine) välja kuni neljale kasutajale mõeldud nutitelefoniga juhitava muusika tegemise rakenduse “Grids”.

Projekt jätkab eelmisel semestril alustatud üldise idee arendamist ja täiendamist, kus nutitelefone kasutatakse erineva interaktiivse mitme kasutajaga digitaalse sisu juhtimiseks. “Kui vaadata kogu seda digitaalset sisu, mis hetkel avalikel ekraanidel me ümber on ja mis võiks idee poolest olla interaktiivne, mitte staatiline, et pakkuda kasutajatele erinevat lisaväärtust, siis näeme, et esimese probleemina universaalse sisendseadme puudumist, mis võimaldaks mitmel kasutajal korraga antud sisu kontrollida” ütles projekti veebiarenduse juht Jaak Ritso. “Meie lahendus on kasutada olemasolevaid nutiseadmeid erineva interaktiivse sisu juhtimiseks.” lisas disainer Piret Alvre.

settingEST

Lisaks eelpool mainitud muusika tegemise rakendusele on üheskoos välja arendatud ka hulk teisi prototüüpe antud idee baasil: üks suur jagatud avalik ekraan interaktiivse sisuga ja erinevad kasutajad (2 kuni 100+) antud sisu oma nutitelefoniga juhtimas. Hääletuse ja viktoriini rakendustest mis võiks olla kasutusel ka näiteks õppetöös kuni mängude, installatsioonide ja VJ rakendusteni kus ürituse külastajad saavad koos ruumi visuaale muuta.

“Hetkel katsetamegi erinevate sisu ideedega ja mõtleme potentsiaalsetele kasutusvaldkondadele – haridusest meelelahutuseni ja interaktiivsetest reklaamidest kuni installatsioonide, näituste, interaktiivse kino ja teatrini” lausus projekti sisuarenduse juht Rasmus Rattas.

Projektiga on seotud järgmised tudengid:
Jaak Ritso, veebiarendaja
Piret Alvre, disainer
Rasmus Rattas,  interaktiivse sisu arendaja

TLÜ teadlaste neurokoreograafia eksperiment õnnestus

Digiblogi

14. septembril toimus Brüsselis Eesti esimese Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva üritustega seoses lavastuse „Demultiplexia“ esietendus, milles kohtusid tehnoloogia, neuroteadus ja kunstid.

LabHack #2 – mobiilirakenduste disainimine

Digiblogi

LabHack on tasuta töötubade sari, kus tarkvaraarenduse-, interaktsioonidisaini-, mängustamise- ja robootikaeksperdid tutvustavad enda igapäevaseid töid ja projekte ning kus läbi praktiliste tegevuste saab omandada teadmisi ja oskuseid, mida need eksperdid oma igapäevatöös kasutavad.

Digitaalne õpianalüütika hariduses ja ettevõtluses

Digiblogi

12.-15. septembril korraldavad Digitehnoloogiate instituut ja Haridusteaduste instituut Tallinna Ülikoolis kaheteistkümnenda Euroopa haridustehnoloogia konverentsi “European Conference on Technology-Enchanced Learning”, mille keskseks teemaks sel aastal on digitaalne õpianalüütika. Konverents toob kokku teadlased, praktikud, ettevõtjad ning seadusloome esindajad kaardistamaks digitaalse õpianalüütika hetkeseisu ning arutamaks väljakutseid andmete kasutamisvõimalustest haridustehnoloogias. Külalisi on konverentsile oodata ligi 200.