Filmi- ja meediablogi

“Appi, ma vajan armastust!”

11.04.2017 14:17:15

11.04.2017
Kolmapäeval, 12. aprillil kl 18 on Supernova ekraanil uus Eesti tõsielufilm “Appi, ma vajan armastust!”.

Tänavusel DocPointi festivalil esilinastunud “Appi, ma vajan armastust” on noore dokumentalisti ja filmikunstniku Minna Hindi teine dokumentaalfilm. Töö “ametlik” sisukokkuvõte, mis käib filmi kinolinastuste ning festivalirännakutega kaasas, kõlab nii: “Mati on 25aastane noormees, kes pole oma elus kordagi kogenud armastust. Kõik tema sõbrad on abielus või elavad koos oma pruutidega. Mati aga ei ole tüdrukuga isegi suudelnud, kõik katsed luua tõsine armusuhe on tal ebaõnnestunud. Mati ei anna alla ning otsustab leida selle õige tüdruku, kellega jagada armastust ning jõuda oma elu esimese intiimsuhteni.”

BFMi seinte vahel toimuvale filmietendusele lisab kindlasti omajagu põnevust peategelase elulooline üksikasi, Mati on nimelt BFMi kavandik.
Publikuga on lubanud tulla kohtuma nii filmi peategelane Mati, režissöör Minna kui ka produtsent Meelis.

J.Lõhmus
BFM blogi

 •  

  Arvamustikas: “Tom of Finland” – üks värskendav ja vabastav vaatamine

  Filmi- ja meediablogi

  Dome Karukoski värskeim film ühest (gei)maailma värvikamast kunstnikust, Tom of Finland, on südamlik ja tunneterohke, tutvustades inimest nende maailmaraputavate ning vürtsikate pliiatsijoonistuste taga. Karukoskil on õnnestunud veidi alla kahe tunni kestva linastuse jooksul anda edasi ühe looja elu ning olu, haarates vaataja tähelepanu ning juhtides pilgu ka universaalsemale ning tänini päevakorralisele probleemile – vabadus olla ja armastada tagakiusamiseta.

  Loe edasi
 •  

  Arvamustikas: „Blade Runner: Black Out 2022“

  Filmi- ja meediablogi

  Shinichirô Watanabe on Jaapani anima üks armastatumaid ja ka Läänele tuntumaid režissööre, kes on loonud nii animasarju kui lühianimatsioone. Tema loodud on näiteks sarjad „Cowboy Bebop“ ja „Samurai Champloo“. Watanabe osales ka „Animatrixi“ tegemisel (2 lühifilmi), mis tehti „Matrixi“ esimese ja teise filmi vahele, et süvendada Matrixi-maailma ja anda sellele lisakonteksti. Seega on tegemist kogenud, väljakujunenud käekirjaga režissööriga.

  Loe edasi
 •  

  Arvamustikas: “Blade Runner 2049”

  Filmi- ja meediablogi

  “Blade Runner 2049” on väga truu originaalsele Blade Runnerile, millest mina isiklikult kunagi nii vaimustuses polnud, nagu sellele mitmed pühendunud austajad. Minu jaoks on neil mõlemal sama peamine probleem: lugu teenib tegijate poolt loodud maailma, mitte vastupidi.

  Loe edasi