Filmi- ja meediablogi

HÕFF näitab “Kõige vastikumat filmi”

18.04.2017 14:19:23

Juba järgmisel nädalal algav HÕFF täidab vaataja kõhtu tõelise maiuspalaga.

Tänavusel Sundance´i festivalil kõvasti kahinat tekitanud ja vaatajaid kuni seansilt põgenemiseni provotseerinud linateos jõuab ühena esimestest Euroopas ka Eesti publiku ette.

„See on kõige vastikum film, mis eales tehtud,” kirjutas The Verge provokatsioonile vastates pärast jaanuarikuist esilinastust ja seda tsiteeriti üle terve maailma. Film, mis kannab pealkirja «Kuso», on luupainajalik pilt hävitava maavärina järgsest Los Angelesest, kus harvad ellujäänud võitlevad oma elu eest.

„Te kas armastate seda või vihkate seda – keskteed ei ole,” ütleb filmi režissöör ise, kelleks on üllatuslikult Steven Ellison ehk Flying Lotus – üks maailma tuntumaid eksperimentaalse jazz-hopi viljelejaid, mitmekordne Grammy kandidaat. „Mina olen teid igatahes hoiatanud!”

„Meie küll ei ürita teid hoiatada, aga see film nõuab oskust magu kõvaks teha,” vastab Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali kunstiline juht Maria Reinup, nimetades nähtavat justkui inimese kõigi kehavedelike ja veidruste tuleprooviks, millest kumab läbi selge autorikäsi ja soov kriitikuid ninapidi vedada. Tegemist on kindlasti ühe omapäraseima ja omanäolisema filmiga, mida oleme näinud.

„Ei ole mingit mõtet soovitada sellest filmis mõtet otsida. Kui aga julged lasta sel trip´il end kaasas kanda, avastad ühtäkki, et see tekitab samasugust kihku nagu tunneme suvel, kui sõidame jalgrattaga mööda loomast, kes on äsja autolt löögi saanud. Miks me sõitu aeglustame, ehkki teame, mis vaatepilt meid ees ootab?”

Filmis kõlab Flying Lotuse, Aphex Twini, Akira Yamaoka ja Thundercati muusika ning ühe näitlejana teeb kaasa legendaarne laulja George Clinton.

«Kuso» linastub eksklusiivse seansina Haapsalu kultuurimajas laupäeval, 29. aprillil. Pileteid saab osta Piletilevist ning Haapsalu Kultuurikeskusest.

Vaata filmi treilerit:

Allikas: HÕFF
BFMi blogi

UUS! Lühifilmi soovitus: Klementhro

31.05.17
    Klementhrol ei ole küll kõike, aga vähemalt on tal aer.

Püha Jüri päev 2017

30.05.2017
    Püha Jüri päeval tunnustati tänavu Püha Jüri nimelise preemiaga 3. kursuse üliõpilast Johanna Maria Paulsonit.

BFMi külastas külalislektor Richard Raskin

25.05.2017
    Best of BFM raames andis kolmapäeval, 24. mail Balti Filmi ja Meediakooli SuperNova kinos loengu üks maailma juhtivaid lühifilmi žanri eksperte Richard Raskin.