Filmi- ja meediablogi

HÕFF näitab “Kõige vastikumat filmi”

18.04.2017 14:19:23

Juba järgmisel nädalal algav HÕFF täidab vaataja kõhtu tõelise maiuspalaga.

Tänavusel Sundance´i festivalil kõvasti kahinat tekitanud ja vaatajaid kuni seansilt põgenemiseni provotseerinud linateos jõuab ühena esimestest Euroopas ka Eesti publiku ette.

„See on kõige vastikum film, mis eales tehtud,” kirjutas The Verge provokatsioonile vastates pärast jaanuarikuist esilinastust ja seda tsiteeriti üle terve maailma. Film, mis kannab pealkirja «Kuso», on luupainajalik pilt hävitava maavärina järgsest Los Angelesest, kus harvad ellujäänud võitlevad oma elu eest.

„Te kas armastate seda või vihkate seda – keskteed ei ole,” ütleb filmi režissöör ise, kelleks on üllatuslikult Steven Ellison ehk Flying Lotus – üks maailma tuntumaid eksperimentaalse jazz-hopi viljelejaid, mitmekordne Grammy kandidaat. „Mina olen teid igatahes hoiatanud!”

„Meie küll ei ürita teid hoiatada, aga see film nõuab oskust magu kõvaks teha,” vastab Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali kunstiline juht Maria Reinup, nimetades nähtavat justkui inimese kõigi kehavedelike ja veidruste tuleprooviks, millest kumab läbi selge autorikäsi ja soov kriitikuid ninapidi vedada. Tegemist on kindlasti ühe omapäraseima ja omanäolisema filmiga, mida oleme näinud.

„Ei ole mingit mõtet soovitada sellest filmis mõtet otsida. Kui aga julged lasta sel trip´il end kaasas kanda, avastad ühtäkki, et see tekitab samasugust kihku nagu tunneme suvel, kui sõidame jalgrattaga mööda loomast, kes on äsja autolt löögi saanud. Miks me sõitu aeglustame, ehkki teame, mis vaatepilt meid ees ootab?”

Filmis kõlab Flying Lotuse, Aphex Twini, Akira Yamaoka ja Thundercati muusika ning ühe näitlejana teeb kaasa legendaarne laulja George Clinton.

«Kuso» linastub eksklusiivse seansina Haapsalu kultuurimajas laupäeval, 29. aprillil. Pileteid saab osta Piletilevist ning Haapsalu Kultuurikeskusest.

Vaata filmi treilerit:

Allikas: HÕFF
BFMi blogi

TLÜ vilistlane Laura Prits

Filmi- ja meediablogi

Mida Sa ülikoolis õppisid ja millal lõpetasid?

Õppisin reklaam ja imagoloogiat aastatel 2012 – 2015.

TLÜ vilistlane Olari Oja

Filmi- ja meediablogi

Mida Sa ülikoolis õppisid ja millal lõpetasid?

Õppisin filosoofiat, mille lõpetasin 2012. aastal. Seejärel filmikunsti, produtsendi eriala ja selle eriala lõpetasin 2017. aastal.

Mis teeb meediast nüüdismeedia?

Filmi- ja meediablogi

Tänapäevane meediatarbimine on midagi senisest oluliselt erinevat. Ükskõik kas tegemist on uudise, kommentaari, reportaaži või meelelahutusega – see kestab reaalajas ja lihtsalt ei saa otsa. Vähe sellest: see mis on „reaalajas“ ei ole mitte siin ja praegu, vaid on järelvaadatav 24/7. St nüüdismeedia „siin ja praegu“ on olemuslikult teistsugune kui „praegu“ umbes 15 aastat tagasi.