Püha Jüri päev 2017

30.05.2017 13:56:55

30.05.2017
Püha Jüri päeval tunnustati tänavu Püha Jüri nimelise preemiaga 3. kursuse üliõpilast Johanna Maria Paulsonit.

“Temas saavad kokku harva üheskoos leiduvad omadused: põhjalikkus ja pühendumus, süsteemsus ja loomingulisus, jõud ja empaatia. Just tema on see juhtlind, kes oma teekaaslased ühtse linnuparvena filmitaevas õnnestunud lugudeni lennutab,” oli komisjoni koosseisus Greta Varts, Anneli Ahven, Mait Mäekivi, Elen Lotman, Tiina Andreas, Margit Keerdo-Dawson, Toomas Sääs, Ly Pulk, Madli Lääne-Metsalu, Moonika Põdersalu, Peeter Simm, valiku põhjendus.

Johanna Maria Paulson on produktsiooni eriala tudeng. Paulson võttis auhinna vastu sõnadega: “Mul on väga hea meel selle üle, et need inimesed, kes on meid BFMi ühtse kursusena vastu võtnud, on teinud nii palju õigeid otsuseid. See, kuidas meile on antud võimalus siin kasvada ja seda kõike teha iseendana, ennast kordagi selle pärast, kes sa oled, halvasti tundmata, on minu meelest kõige suurem kingitus.’’

Filmimehe ja õppejõu Jüri Sillarti järgi nime saanud Püha Jüri preemia stipendaadi juures hinnatakse üliõpilase erialast arengut ja võimekust, meeskonnatöö oskust, õppeedukust ja osavõtlikkust koolitööst, aga ka “jumalikku annet”.

Lisaks 1500-eurosele rahalisele preemiale, mille panid välja Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kinoliit, päris üliõpilane rändreliikvia, mille on kujundanud klaasikunstnik Ivo Lill.

Eelnevatel aastatel on Püha Jüri nimelise preemia pälvinud Ivar Taim, Moonika Siimets, Greta Varts, Tanel Kadalipp ja Moonika Põdersalu.

Allikas: Püha Jüri päev 2017
BFMi blogi

PÖFF Shortsi Arvamustikas: “Technical Break”

Filmi- ja meediablogi

Ukraina filmikunst pole just mind siiani köitnud ega eriliselt silmagi paistnud. Ent riik, mille on osaliselt okupeerinud Suur Punane Vend, suudab siiski loominguliselt mingit standardit hoida. Kinolinale jõudis šokk, vaatajal on šokk – paneb pead hoidma pööritusest.

PÖFFi Arvamustikas: “Summer Children”

Filmi- ja meediablogi

Islandi rõhuv lummus debüütfilmis “Suve lapsed”

Tallinnas, 21. PÖFFi debüütfilmide võistlusprogrammis linastus Islandi-Norra film “Suve lapsed” (“Sumarbörn”). Filmi režissöör ja stsenarist Gudrun Ragnarsdottir on Reykjavikist pärit stsenarist-lavastaja, kes on karastunud lühi-ja dokumentaalfilmitegijana, töötanud teles ja reklaaminduses ning õpetanud Islandil lastele filmikunsti. Tema debüütfilm ootas tervelt kümnendi valmimist, kuid maagilise ja unenäolisena on nüüd viimaks vaatajate ette jõudnud.

PÖFF Shortsi Arvamustikas: “Love”

Filmi- ja meediablogi

Režissöör Réka Bucsi filmist “Love”.

Kuigi dimensioonidevaheline kaabeltelevisioon eksisteerib esialgu veel ainult Rick and Morty multifilmides, siis tekib Armastust vaadates tunne, justkui vaataks mõnda loodusfilmi teisest dimensioonist pärit planeedist.