Püha Jüri päev 2017

30.05.2017 13:56:55

30.05.2017
Püha Jüri päeval tunnustati tänavu Püha Jüri nimelise preemiaga 3. kursuse üliõpilast Johanna Maria Paulsonit.

“Temas saavad kokku harva üheskoos leiduvad omadused: põhjalikkus ja pühendumus, süsteemsus ja loomingulisus, jõud ja empaatia. Just tema on see juhtlind, kes oma teekaaslased ühtse linnuparvena filmitaevas õnnestunud lugudeni lennutab,” oli komisjoni koosseisus Greta Varts, Anneli Ahven, Mait Mäekivi, Elen Lotman, Tiina Andreas, Margit Keerdo-Dawson, Toomas Sääs, Ly Pulk, Madli Lääne-Metsalu, Moonika Põdersalu, Peeter Simm, valiku põhjendus.

Johanna Maria Paulson on produktsiooni eriala tudeng. Paulson võttis auhinna vastu sõnadega: “Mul on väga hea meel selle üle, et need inimesed, kes on meid BFMi ühtse kursusena vastu võtnud, on teinud nii palju õigeid otsuseid. See, kuidas meile on antud võimalus siin kasvada ja seda kõike teha iseendana, ennast kordagi selle pärast, kes sa oled, halvasti tundmata, on minu meelest kõige suurem kingitus.’’

Filmimehe ja õppejõu Jüri Sillarti järgi nime saanud Püha Jüri preemia stipendaadi juures hinnatakse üliõpilase erialast arengut ja võimekust, meeskonnatöö oskust, õppeedukust ja osavõtlikkust koolitööst, aga ka “jumalikku annet”.

Lisaks 1500-eurosele rahalisele preemiale, mille panid välja Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kinoliit, päris üliõpilane rändreliikvia, mille on kujundanud klaasikunstnik Ivo Lill.

Eelnevatel aastatel on Püha Jüri nimelise preemia pälvinud Ivar Taim, Moonika Siimets, Greta Varts, Tanel Kadalipp ja Moonika Põdersalu.

Allikas: Püha Jüri päev 2017
BFMi blogi

Arvamustikas: “Tom of Finland” – üks värskendav ja vabastav vaatamine

Filmi- ja meediablogi

Dome Karukoski värskeim film ühest (gei)maailma värvikamast kunstnikust, Tom of Finland, on südamlik ja tunneterohke, tutvustades inimest nende maailmaraputavate ning vürtsikate pliiatsijoonistuste taga. Karukoskil on õnnestunud veidi alla kahe tunni kestva linastuse jooksul anda edasi ühe looja elu ning olu, haarates vaataja tähelepanu ning juhtides pilgu ka universaalsemale ning tänini päevakorralisele probleemile – vabadus olla ja armastada tagakiusamiseta.

Arvamustikas: „Blade Runner: Black Out 2022“

Filmi- ja meediablogi

Shinichirô Watanabe on Jaapani anima üks armastatumaid ja ka Läänele tuntumaid režissööre, kes on loonud nii animasarju kui lühianimatsioone. Tema loodud on näiteks sarjad „Cowboy Bebop“ ja „Samurai Champloo“. Watanabe osales ka „Animatrixi“ tegemisel (2 lühifilmi), mis tehti „Matrixi“ esimese ja teise filmi vahele, et süvendada Matrixi-maailma ja anda sellele lisakonteksti. Seega on tegemist kogenud, väljakujunenud käekirjaga režissööriga.

Arvamustikas: “Blade Runner 2049”

Filmi- ja meediablogi

“Blade Runner 2049” on väga truu originaalsele Blade Runnerile, millest mina isiklikult kunagi nii vaimustuses polnud, nagu sellele mitmed pühendunud austajad. Minu jaoks on neil mõlemal sama peamine probleem: lugu teenib tegijate poolt loodud maailma, mitte vastupidi.