Filmi- ja meediablogi

Püha Jüri päev 2017

30.05.2017 13:56:55

30.05.2017
Püha Jüri päeval tunnustati tänavu Püha Jüri nimelise preemiaga 3. kursuse üliõpilast Johanna Maria Paulsonit.

“Temas saavad kokku harva üheskoos leiduvad omadused: põhjalikkus ja pühendumus, süsteemsus ja loomingulisus, jõud ja empaatia. Just tema on see juhtlind, kes oma teekaaslased ühtse linnuparvena filmitaevas õnnestunud lugudeni lennutab,” oli komisjoni koosseisus Greta Varts, Anneli Ahven, Mait Mäekivi, Elen Lotman, Tiina Andreas, Margit Keerdo-Dawson, Toomas Sääs, Ly Pulk, Madli Lääne-Metsalu, Moonika Põdersalu, Peeter Simm, valiku põhjendus.

Johanna Maria Paulson on produktsiooni eriala tudeng. Paulson võttis auhinna vastu sõnadega: “Mul on väga hea meel selle üle, et need inimesed, kes on meid BFMi ühtse kursusena vastu võtnud, on teinud nii palju õigeid otsuseid. See, kuidas meile on antud võimalus siin kasvada ja seda kõike teha iseendana, ennast kordagi selle pärast, kes sa oled, halvasti tundmata, on minu meelest kõige suurem kingitus.’’

Filmimehe ja õppejõu Jüri Sillarti järgi nime saanud Püha Jüri preemia stipendaadi juures hinnatakse üliõpilase erialast arengut ja võimekust, meeskonnatöö oskust, õppeedukust ja osavõtlikkust koolitööst, aga ka “jumalikku annet”.

Lisaks 1500-eurosele rahalisele preemiale, mille panid välja Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kinoliit, päris üliõpilane rändreliikvia, mille on kujundanud klaasikunstnik Ivo Lill.

Eelnevatel aastatel on Püha Jüri nimelise preemia pälvinud Ivar Taim, Moonika Siimets, Greta Varts, Tanel Kadalipp ja Moonika Põdersalu.

Allikas: Püha Jüri päev 2017
BFMi blogi

 •  

  UUS! Lühifilmi soovitus: Klementhro

  Filmi- ja meediablogi

  31.05.17
  Klementhrol ei ole küll kõike, aga vähemalt on tal aer.

  Loe edasi
 •  

  BFMi külastas külalislektor Richard Raskin

  Filmi- ja meediablogi

  25.05.2017
  Best of BFM raames andis kolmapäeval, 24. mail Balti Filmi ja Meediakooli SuperNova kinos loengu üks maailma juhtivaid lühifilmi žanri eksperte Richard Raskin.

  Loe edasi
 •  

  5 küsimuse rubriik: Krista Aren

  Filmi- ja meediablogi

  10.05.2017
  Küsisime IKUMUMU kuraatori ja BFMi dotsendi Krista Areni käest mõned põletavad elulised küsimused.

  Loe edasi