Filmi- ja meediablogi

Vaata klippi tänavuse aasta parimatest looduskaadritest!

30.04.2017 12:34:00

30.04.2017
Valitud hetked Looduse Aasta Foto konkursi liikuvatest looduspiltidest.

Autorid: Karl Ander Adami, Peeter Anijalg, Jane East, Elvin Heinla, Aavo Kaine, Ella Kari, Jaan Kronberg, Rainar Kurbel, Margot Laidonär, Kalmer Lehepuu, Tiit Lepik, Martin Mark, Ove Musting, Maldon Ots, Mihkel Palmi, Lisandra Põder, Aivar Põllu, Andri Puusaar, Priidu Saart, Tarmo Sammal, Arvo Sildnik, Sander Sirelbu, Aivar Sokk, Jorma Suumann, Tairi Tappo, Peeter Teedla, Ants Tull, Tõnis Tuuder, Uve-Rain Uusrand, Sven Zacek

Muusika: Peeter Rebane – Sulajää
Monteerija: Jette Keedus

Looduse Aasta Foto 2017
www.looduseomnibuss.ee/loodusfoto

BFMi blogi

 •  

  Arvamustikas: “Tom of Finland” – üks värskendav ja vabastav vaatamine

  Filmi- ja meediablogi

  Dome Karukoski värskeim film ühest (gei)maailma värvikamast kunstnikust, Tom of Finland, on südamlik ja tunneterohke, tutvustades inimest nende maailmaraputavate ning vürtsikate pliiatsijoonistuste taga. Karukoskil on õnnestunud veidi alla kahe tunni kestva linastuse jooksul anda edasi ühe looja elu ning olu, haarates vaataja tähelepanu ning juhtides pilgu ka universaalsemale ning tänini päevakorralisele probleemile – vabadus olla ja armastada tagakiusamiseta.

  Loe edasi
 •  

  Arvamustikas: „Blade Runner: Black Out 2022“

  Filmi- ja meediablogi

  Shinichirô Watanabe on Jaapani anima üks armastatumaid ja ka Läänele tuntumaid režissööre, kes on loonud nii animasarju kui lühianimatsioone. Tema loodud on näiteks sarjad „Cowboy Bebop“ ja „Samurai Champloo“. Watanabe osales ka „Animatrixi“ tegemisel (2 lühifilmi), mis tehti „Matrixi“ esimese ja teise filmi vahele, et süvendada Matrixi-maailma ja anda sellele lisakonteksti. Seega on tegemist kogenud, väljakujunenud käekirjaga režissööriga.

  Loe edasi
 •  

  Arvamustikas: “Blade Runner 2049”

  Filmi- ja meediablogi

  “Blade Runner 2049” on väga truu originaalsele Blade Runnerile, millest mina isiklikult kunagi nii vaimustuses polnud, nagu sellele mitmed pühendunud austajad. Minu jaoks on neil mõlemal sama peamine probleem: lugu teenib tegijate poolt loodud maailma, mitte vastupidi.

  Loe edasi